Lazdiņa un Gadzāne sasniedz personīgos rekordus Baltijas čempionātos

Jaunatnes vieglatlētikas sezona noslēdzās jūlija beigās, kad tika aizvadīti Baltijas komandu čempionāti vieglatlētikā. Pie starta šajos čempionātos tika arī trīs Aizkraukles sporta skolas Kokneses filiāles vieglatlētes – šķēpmetēja Elza Lazdiņa un vesera metēja Patrīcija Bērzkalna startēja Latvijas izlases sastāvā U16 vecuma grupā, bet vesermetēja Una Gadzāne pārstāvēja valstsvienību U20 vecuma grupā.

U16 vecuma grupas Baltijas čempionāts notika 27.jūlijā Viļņā un pirmo reizi šāda mēroga sacensībās piedalījās Elza un Patrīcija. Baltijas čempionātā katru valsti pārstāv tikai divi dalībnieki katrā disciplīnā un tikšana valsts izlases sastāvā jau ir augsts sasniegums. Elza izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 44.85 metri, kas ir arī viņas jaunais personīgais rekords, bet sacensībās uzvarēja Igaunijas šķēpmetēja Heti Vāta ar rezultātu 51.69 metri. Otrajā vietā ierindojās lietuviete Orinta Navikaite ar 46.79 metriem (šo rezultātu sasniedzot pēdējā metienu sērijā), bet pie bronzas tika otra Lietuvas pārstāve Emīlija Cvilikaite ar 45.27 metriem. Jāteic, ka šajā gadā uzrādītie rezultāti ir ļoti augsti un iepriekšējos trīs gados Elza būtu iekļuvusi labāko trijniekā, bet šogad – 4.vieta.

Arī Patrīcija ierindojās 4.vietā vesera mešanā, labākajā mēģinājumā sasniedzot 43.82 metrus, kas ir par aptuveni metru tuvāk nekā Patrīcijas personīgais rekords (45.02 m), līdz ar to sportiste nostartēja ļoti tuvu savam labākajam rezultātam. Sacensībās uzvarēja otra Latvijas pārstāve Karīna Jansena ar 57.15 metriem, otrā bija lietuviete Gabija Marčioļite ar 45.80 m, bet trešā vēl viena lietuviete Brigita Bačke ar 45.68m.

Baltijas U20 vecuma grupas čempionāts notika 31.jūlijā un 1.augustā Ogrē un Platonē. Tā kā vesera mešana lielā daļā stadionu nav atļauta tehnisku iemeslu dēļ, tad vesera mešanas sacensības tika aizvadītas Platonē, uz kurieni arī devās Una Gadzāne. Unai izdevās labs starts un viņa sasniedza personīgo rekordu – 33.90 metri, Šis rezultāts viņai deva 4.vietu sacensību kopvērtējumā. Pirmās divas vietas aizņēma Igaunijas metējas Gerta Kutmane (53.60m) un Kellija Heinpolda (51.20m), bet trešā bija Latvijas pārstāve Elva Vestarta.

Patrīcija un Una ikdienā trenējas pie trenera Viktora Ņuhtiļina, bet Elza pie trenera Dāvja Kalniņa.

Šķēpmešanas dalībnieki sportistu prezentācijā
Sportisti pēc sacensībām

Foto: Ivars Koloda, athletics.lv

KSC

Leave a Reply