Strītbola sacensības Koknesē atsākas ar “Stīgā” uzvaru

Pēc ilgāka pārtraukumā Kokneses stadiona basketbola laukumā tika aizvadītas KSC strītbola sacensības. Ja agrāk šo spēli Koknesē spēlēja vismaz piecas reizes sezonā, tad šoreiz iepriekšējais strītbols norisinājās vien pirms 11 mēnešiem – 2020.gada Kokneses sporta festivāla ietvaros augustā.

Šoreiz sacensībām pieteicās 10 komandas, pārstāvot tādas Latvijas vietas kā Koknese, Jēkabpils, Jelgava, Jaunjelgava un Aizkraukle. Izlozes rezultātā tika noteikti apakšgrupu sastāvi un spēles varēja sākties. Pēc apakšgrupu turnīriem bija skaidrs, ka no tālākās cīņas izstājas komandas “Karstie meksikāņi” un “Koko Crew”, kas četrās spēlēs iekrāja tikpat zaudējumu ar to bija krietni par maz, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Izslēgšanas spēles turpināja atlikušās astoņas komandas un sagādāja skatītājiem lielisku strītbolu ar spraigiem mačiem un interesantām galotnēm. A grupas uzvarētāji “Stīgā” visnotaļ droši apspēlēja “Meistarklasi”, bet B grupas uzvarētāji “Jelgava 1”, kuras sastāvs bija kļuvis īsāks traumu dēļ, ļoti sīvā, garā spēlē, prata atspēlēties no 6:9 un uzveikt “Džaba džaba” basketbolistus. Pusfinālā iekļuva arī “Boyband”, kas uzvarēja “Jelgava 2”, bet kā pēdējie pusfinālam kvalificējās “Es un Tu, bez viņa”, kas prata pieveikt “Rīta štangu”.

Pirmajā pusfinālā starp “Stīgā” un “Boyband” bija ļoti līdzīga cīņa līdz rezultātam 11:11, pēc kā ar svarīgu un smagu tālmetienu “Stīgā” spēlētājs Edgars Kalnozols realizēja panākot 13:11 savas komandas labā. Pretējā uzbrukumā “Boyband” savu metienu netrāpīja un “Stīgā” atbildēja ar grozu viena punkta vērtībā. Mačam punktu pielika Matīss Indriksons, realizējot trīnīti pāri rokām – “Stīgā” uzvara ar 16:11. Tikmēr otrā pusfinālā kārtējā atspēlēšanās “Jelgavai 1”, kas prata atspēlēties no 13:14 pret “Es un Tu, bez viņa” un, pateicoties Gata Justoviča precīzam soda metienam, iekļūt sacensību finālā.

Finālam gan “Jelgavai” spēka vairs nepietika un “Stīgā” realizēja vismaz 6 trejačus, lai spēli jau laicīgi ievirzītu sev labvēlīgās sliedēs un izcīnītu pārliecinošu uzvaru. Tikmēr cīņa par 3.vietu bija daudz spraigāka un uzvaru nesošo grozu ar trīspunktnieku guva Otto Bērziņš, bet viņa komanda “Boyband” ar 15:13 izcīnīja trešo vietu.

1.vieta “Stīgā” – Matīss Indriksons, Edijs Stiebriņš, Edgars Kalnozols, Toms Prokopenko

2.vieta “Jelgava 1” – Gatis Justovičs, Kristers Vējš, Ance Krūmiņa, Rainers Barkans

3.vieta “Boyband” – Otto Bērziņš, Andrejs Grustāns, Mareks Koļesņikovs, Francis Aišpurs

Paldies komandām par cīņu visu sacensību garumā un skatītājiem par atbalstīšanu! Tiekamies nākamajās sacensībās Koknesē!

KSC strītbola sacensību uzvarētāji

KSC

Leave a Reply