Lazdiņa un Bērzkalna izcīna trīs medaļas LČ vieglatlētikā U16 grupā

15. un 16.jūlijā Ogrē norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 grupas zēniem un meitenēm, kas bija pirmspēdējais (vēl atlicis tikai LČ daudzcīņās U14, U16, U18) jaunatnes čempionāts šajā sezonā. Iepriekšējos čempionātos (U14, U18 un U20) Kokneses vieglatlētiem izdevās izcīnīt pilnu medaļu komplektu, un izņēmums nebija arī šis čempionāts. Lai gan mums bija tikai divas pārstāves, kas kopā startēja 3 veidos, arī šajā čempionātā tika izcīnīts zelts, sudrabs un bronza.

Šķēpmetēja Elza Lazdiņa, kas trenējas pie vieglatlētikas trenera Dāvja Kalniņa, izcīnīja uzvaru šķēpmešanas sektorā, metot gandrīz personīgā rekorda ( PB 43.58m) tālumā – 43.55 metri. Neskatoties uz to, ka 10 dienas pirms sacensībām Elza satraumēja elkoni, Elza paspēja traumu apārstēt un nostartēt tādā līmenī, lai iegūtu zelta medaļu, pie kuras tika strādāts ļoti cītīgi jau no ziemas sākuma. Elzai ieskaitīti bija visi seši mēģinājumi, no kuriem četri lidoja vismaz 42 metru attālumā. Otrās vietas ieguvēja tika apsteigta gandrīz par diviem metriem.

Vesermetēja un diska metēja Patrīcija Bērzkalna izcīnīja sudraba un bronzas medaļas par 2.vietu vesera mešanā un 3.vietu diska mešanā. Pirmajā sacensību dienā Viktora Ņuhtiļina audzēkne startēja vesera mešanā, kur rīku meta 44.97 metru tālumā un ierindojās stabilā otrajā vietā. Savukārt daudz sīvāka cīņa bija piektdien diska mešanas sacensībās, kur trešā vieta tika nodrošināta ar 30.96 m tālu metienu, kas bija par 16cm tālāk, nekā ceturtās vietas īpašniecei.

Līdz ar šiem panākumiem abas meitenes, visticamāk, tiks iekļautas Latvijas izlasē startam Baltijas čempionātā, kurš notiks 27.jūlijā Viļņā, kad U16 grupas sportisti sacentīsies ar Lietuvas un Igaunijas labākajiem vieglatlētiem.

REZULTĀTI

Elza Lazdiņa, koncentrējoties kārtējam metienam
Marta Kociņa, Elza Lazdiņa, Estere Lamberte
Nikola Innus, Evelīna Lazdiņa, Patrīcija Berzkalna
Diska mešanas medaļnieces

Foto: Guntis Bērziņš, athletics.lv

KSC

Leave a Reply