Užulei zelts un bronza, Kalniņai sudrabs LČ Tukumā

13.jūlijā Tukuma stadionā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupas sportistiem, kurā piedalījās arī 4 sportisti no Kokneses – Aizkraukles novada sporta skolas audzēkņi Marta Užule, Elizabete Kalniņa, Kadrija Birkāne, kā arī Kokneses sporta centru pārstāvošais Alfrēds Lejiņš.

Šoreiz jaunie vieglatlēti pa visiem spēja iegūt pilnu medaļu komplektu. Trīspadsmitgadīgā Marta Užule kļuva par čempioni augstlēkšanā, uzrādot rezultātu 1.61 metrs. Šis rezultāts, kas ir Martas personīgais rekords, kļuva arī par visu sacensību augstvērtīgāko rezultātu, otrās vietas ieguvēja tika apsteigta par 13 centimetriem un ar šo rezultātu Marta ir iekļuvusi I.Gaiša Kokneses vidusskolas visu laiku piecu labāko rezultātu topā augslēkšanā sievietēm, dalot piekto vietu ar M.Bīriņu, kurā šādu rezultātu uzrādīja pirms 51 gada – 1970.gadā. Skolas rekords, kas ir vienāds divām sportistēm I.Lullei un I.Tumaševai, pēdējo reizi tika sasniegts 1991.gadā, kas ir arī pēdējā reize, kad kāda no sportistēm ir lēkusi augstāk par 1.60 metriem.

Martai izdevās izcīnīt arī bronzas medaļu tāllēkšanā, aizlecot 4.90 metrus tālu. Martai pa spēkam bija arī tālāki lēcieni, bet šoreiz nelielas problēmas sagādāja trāpīšana uz atspēriena dēlīša, kā rezultātā vairākos lēcienos no rezultāta tika zaudēti pat ap 30 cm. Sacensībās ar 5.11 metriem uzvarēja Kate Mozga no Rīgas, par vienu centimetru apsteidzot mājnieci Paulu Kadaku.

Sudraba medaļu šķēpa mešanā izcīnīja tikai 11 gadus jaunā Elizabete Kalniņa. Labākajā mēģinājumā Elizabete aizmeta 33.92 metrus, kas bija par 30cm tuvāk nekā uzvarētājai Martai Nēģelei no Smiltenes. Jāpiebilst, ka Elizabete divas nedēļas pirms LČ guva elkoņa sasitumu, kas neļāva pilnvērtīgi mest, tāpēc ļoti apsveicama ir Elizabetes apņēmība startēt un sasniegt tik augstvērtīgu rezultātu par spīti traumai un sāpēm.

Kadrija Amanda Birkāne šoreiz neaizvadīja savas labākās sacensības, bet ieguva vērtīgu pieredzi nākamajiem startiem. Kadrija, tāpat kā Alfrēds un Elizabete šajā grupā startēs arī nākamgad, tāpēc svarīgi jau laicīgi pierast pie lielo sacensību satraukuma sajūtas. Kadrijai šoreiz augstlēkšanā 1.30 metri deva 17.vietu, bet tāllēkšanā labākajā mēģinājumā 4.25m un 10.vieta.

Alfrēds Lejiņš savās tikai trešajās sacensībās dzīvē piedalījās diska mešanā. Lielais pirmssacensību uztraukums bija darījis savu un neļāva Alfrēdam sasniegt rezultātu tuvu savām spējām – nācās samierināties ar 10.vietu no 11 sportistiem.

REZULTĀTI

Marta augstlēkšanas apbalvošanā
Elizabete šķēpmešanas apbalvošanā
Marta tāllēkšanas apbalvošanā
Treneris Dāvis Kalniņš, Kadrija, Elizabete un Marta

KSC

Leave a Reply