Lācītis un Ozoliņš uzstāda personīgos rekordus Jelgavā

5.jūnijā Jelgavā norisinājās Latvijas vieglatlētikas savienības organizētais SPORTLAND kauss, kurā piedalījās arī trīs Kokneses vieglatlēti, kas ikdienā trenējas Aizkraukles novada sporta skolas treniņu grupās – U18 grupas diska metējs Ričards Rolfs Lācītis, U20 grupas sprinteris Gustavs Alfrēds Ozoliņš un pieaugušo grupas trīssoļlēcējs Dāvis Kalniņš.

Šīs bija pirmās viegatlētikas sacensības Latvijā šajā sezonā, kur sportistiem tika piedāvāta tik plaša disciplīnu programma. Lai gan sacensības notika bez skatītājiem, jo stadionā drīkstēja atrasties vien sportisti, treneri un apkalpojošais personāls, tomēr sacensību gaisotne bija ļoti patīkama un sacensības praktiski neatšķīrās no tā, kādas tās būtu ierastos apstākļos.

Ričards U18 grupas diska mešanas sacensībās izcīnīja 5.vietu, labākajā mēģinājumā 1.5kg smago disku raidot 34.92 metru tālumā. Ričards U18 grupā startē vien pirmo gadu un šīs bija viņa pirmās sacensības šajā sezonā. Pats sportists ar startu bija visnotaļ apmierināts, bet saskatīja vēl lietas, pie kurām var piestrādāt treniņos, lai rezultātu uzlabotu.

Gustavs Alfrēds Ozoliņš vispirms skrēja 200 metru distanci, kurā uzrādīja rezultātu 24,27 sekundes, kas ir jauns Gustava personīgais rekords. Šis rezultāts Gustavam deva 12.vietu. Savukārt 100 metru distancē Gustavs uzrādīja laiku 11.96 sekundes, kas arī ir jauns Gustava personīgais rekords. Pats sportists gan atzina, ka nelielais pirmsstarta uztraukums neesot ļāvis parādīt labāko iespējamo sniegumu, bet tā kā līdz valsts U18 un U20 čempionātam ir vēl gandrīz mēnesis, tad ir laiks piestrādāt pie tām lietām, kas tik labi neizdevās šajā reizē.

Dāvis Kalniņš šoreiz bija plānojis startēt abās horizontālajās lekšanās, kas gan šoreiz līdz galam neizdevās. Jau tāllēkšanas sektorā sacensības beidzās sportistam priekšlaicīgi, jo otrajā mēģinājumā tika sastiepts kreisās kājas hamstrings, kas sportošanu turpināt neļāva. Līdz ar to gāja secen arī starts trīssoļlēkšanā. Sportists cer savest kāju kārtībā līdz valsts pieaugušo čempionātam, kurš notiks jau 26.jūnijā turpat Jelgavā.

REZULTĀTI

Gustavs Alfrēds Ozoliņš 100m distancē, Foto: Jana Leite

KSC

Leave a Reply