Šķēpmetēja Lazdiņa ar personīgo rekordu atklāj sezonu TarTu

Beidzot jauno vieglatlētikas sezonu uzsākuši arī Kokneses vieglatlēti. Kā pirmā to izdarīja U16 grupas šķēpmetēja Elza Lazdiņa, kas sacensībās Igaunijas pilsētā Tartu izcīnīja 4.vietu, uzstādot arī jaunu personīgo rekordu – 41.27 metri.

Tā kā Latvijā pagaidām vieglatlētikas sacensības notiek tikai daļai sportistu, tad vieglatlēti meklē sacensību iespējas kaimiņu valstīs Igaunijā un Lietuvā, lai gūtu vērtīgo sacensību pieredzi. 28.maijā Igaunijas pilsētā Tartu notika Jauno metēju sacensību trešais posms, uz kuru devās arī Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses nodaļas audzēkne Elza Lazdiņa. Elza ir valsts izlases dalībniece savā vecumā grupā un apzinīgi trenējoties bija nopelnījusi startu ārpus valsts robežām, lai labāk sagatavotos sezonas lielākajiem mačiem, kuri, cerams, vasarā notiks.

Sacensībās Igaunijā Elzai padevās stabili seši metieni rezultāta ziņā, bet ne tik stabili tehniskā izpildījuma ziņā. Labākajā mēģinājumā šķēps piezemējās 41.27 metru attālumā, bet visi pārējie metieni tika ieskaitīti un šķēps visas reizes lidoja tālāk par 39 metriem. Sacensību kopvērtējumā Elzai 4.vieta, zaudējot divām vienaudzēm no Igaunijas (Heti Vaat 49.54 metri, Marta Rundva 41.33 metri) un U18 grupas igaunietei Anfisai Karjaginai (43.58 metri). No trešās vietas Elzu šķīra nieka 6 centimetri. Kā atzina pati Elza, tad gribējās uzmest vairāk, bet uztraukums pēc tik lielas sacensību pauzes darīja savu un neizdevās atrast labāko metienu ritmu. Elzu sacensībām gatavoja treneris Dāvis Kalniņš.

Bez Elzas Jauno metēju sacensībās startēja arī citi Latvijas jaunie vieglatlēti – U20 grupas vesermetējs Makars Korotkovs izcīnīja 1.vietu (67.56 m), U16 diska metējs Raits Markus bija otrais ar 49.53m, U20 šķēpmetējs Dāvis Krauklis ierindojās 3.vietā ar 56.88m. Kristiāns Markss U16 grupā sasniedza rezultātu 45.04m, bet U18 šķēpmetēja Hanna Gabriela Ziemiņa šoreiz palika bez rezultāta.

Informāciju sagatavoja KSC

Leave a Reply