Eidukai 9.vieta, Eidukam 75.vieta Pasaules junioru čempionātā sprintā

Otrdien Somijas slēpošanas centrā Vuokatti sākās 2021. Pasaules junioru čempionāts distanču slēpošanā. Šajā čempionātā piedalās arī Latvijas izlases dalībnieki, kuru vidū ir Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka un arī viņas brālis Edijs Eiduks, kuri mums ir īpaši saistoši, jo pārstāv arī Kokneses novadu un Bebru pagastu.

Otrdien notika sprinta sacensības U20 junioru grupā, kur uz starta devās arī Edijs Eiduks. 1.4 km garo klasiskā stila distanci Edijs veica 3:32.92 minūtēs un šis rezultāts Edijam ļāva ierindoties 75.vietā no 97 dalībniekiem. Šīs bija pirmās sacensības Edijam pasaules čempionātos. Šodien Edijs aizvadīs otro startu, piedaloties 10km brīvā stila distancē ar intervāla startu.

Edija starts sprinta kvalifikācijā

11.februārī uz starta devās arī Patrīcija, kura sevi šogad apliecinājusi kā stabilu Pasaules Top 30 slēpotāju pieaugušo konkurencē un sasniegusi vairākus rekordus Latvijas distanču slēpošanā. Patrīcija šogad pirmo gadu pasaules čempionātā startē U23 grupā, bet jau šobrīd pieskaitāma pie favorītu pulka un jebkurās U23 vecuma grupas sacensībās ir reāla medaļu pretendente. Kvalifikācijā Patrīcija uzrādīja 12. ātrāko laiku un iekļuva ceturtdaļfinālā. Patrīcijai padevās veiksmīgs ceturtdaļfināla brauciens un viņa pirmo reizi lielajos mačos iekļuva pusfinālā. Savā slēpojumā Patrīcija bija otrā, piekāpjoties vien krievietei Hristinai Macokinai. Pusfinālā latviete startēja kopā ar spēcīgām konkurentēm un sīvā cīņā palika 5.vietā, kas bija par maz, lai iekļūtu finālā. Pusfināla slēpojumā vēlreiz uzvarēja Macokina, bet Patrīcija viņai zaudēja 1.55 sekundes. Sacensību kopvērtējumā šoreiz Patrīcijai 9.vieta, bet par sprinta čempioni, pēc krievietes Falejevas disvalifikācijas, kļuva vāciete Līza Lohmana.

Patrīcijas 1/4 fināla brauciena finišs

Šodien Patrīcija startēs savā otrajā un pēdējā distancē šajā čempionātā, ap plkst. 13:45 izejot uz starta 10 km brīvā stila slēpojumā ar intervāla startu. Arī šajā distancē Patrīcija ir favorītu vidū un vēlēsim veiksmi, lai viss izdodas kā iecerēts un vēl labāk!

Vakara skats Vuokatti
Vuokatti slēpošanas bāze vakarā

Izmantoti Ingus Eiduka foto un video

Informāciju sagatavoja Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply