Eiduka sasniedz Latvijas labāko rezultātu pasaules U23 čempionātos

Vuokati (Somija) notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā U23 grupā 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, izcīnot 7.vietu, kas ir Latvijas labākais rezultāts pasaules čempionātos U23 grupā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Tā kā aukstuma dēļ U23 grupas aizvakar paredzēto sprintu pārcēla uz ceturtdienu, tad U23 slēpotājiem šodien sanāca startēt otro dienu pēc kārtas. Pēc vakardienas lieliskā starta un 9.vietas izcīnīšanas, pirmo reizi Latviju ievedot pasaules U23 čempionāta pusfinālā, šodien Patrīcija Eiduka savā spēcīgākajā distancē 10km brīvajā stilā ar intervāla startu mērķēja iegūt vēl augstāku vietu nekā sprintā.  Ļoti augstā reitinga dēļ slēpotāja no Vecbebriem startēja priekšpēdējā. Galvenās konkurentes mūsu olimpietei bija pasaules kausa posmā decembrī trijniekā tikusī latviešu izcelsmes amerikāniete Heilija Svirbule, novembra beigās Rukā 10km iedzīšanā 18.laiku uzrādījusī un pirms diviem gadiem grūtajā 30km distancē Holmenkollenā divdesmitniekā tikusī norvēģiete Heda Amundsena, vairākas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā iekļuvusī krieviete Hristīna Macokina un komandas biedrene Izabella Marciša (Polija), kura arī ir bijusi PK posmos trīsdesmitniekā.

Patrīcija iesāka ļoti labi, pēc trešdaļas distances uz 3,3km kontrolatzīmes uzrādot trešo laiku, tikai 3,5 sekundes aiz līderes Amundsenas. Pēc 6,6km viņa jau bija otrā, 8 sekundes piekāpjoties Marcišai, bet sekundi priekšā Amundsenai. Ceturtajā vietā esošā francūziete Dolci atpalika no Patrīcijas 13 sekundes, kas liecināja, ka vēsturiskā pirmā medaļa Latvijai ir ļoti tuvu. Noslēdzošajos kilometros diemžēl iespaidoja nogurums, un mūsu slēpotājas temps krasi kritās, diemžēl noslīdot finišā uz 8.vietu (+42 sek.). Lai arī nesanāca iekļūt cerētajā sešiniekā, tomēr septītā vieta ir labākais Latvijas panākums U23 grupā. Pagājušā gadā Patrīcija Eiduka juniorēm 15km brīvajā stilā ar masu startu izcīnīja 4.vietu, sasniedzot Latvijas labāko sasniegumu pasaules junioru čempionātos.

Uzvaru svinēja Patrīcijas komandas biedrene Izabella Marciša, kas par 11 sekundēm apsteidza sprintā bronzas medaļu izcīnījuši zviedrieti Luīzi Lindstrēmu, bet trešo vietu tomēr nosargāja Amundsena.

Informāciju sagatavoja Ivars Bācis

Leave a Reply