OKTOBRA TOP 5 NOTIKUMI SPORTĀ

Esam sagatavojuši oktobra mēneša apskatu par TOP 5 aktuālākajiem sporta notikumiem Kokneses novadā, Kokneses novada sportistu gūtajiem panākumiem un Kokneses sporta centra organizētajiem pasākumiem, lai ikvienam lasītājam un interesentam būtu iespēja iepazīties ar mēneša būtiskākajiem notikumiem Kokneses sporta dzīvē aizvadītajā mēnesī. Ja ir gadījies ko palaist garām mūsdienu lielajā informācijas plūsmā, tad, izlasot šo materiālu, būsi lietas kursā par aktuālāko sportā Koknesē un novadā. Šādus apskatus veidosim katru mēnesi. 

 1. KOKNESIEŠIEM PANĀKUMI KROSĀ  

EDIJS EIDUKS IZCĪNA CEĻAZĪMI UZ PASAULES SKOLU ČEMPIONĀTU KROSĀ

Oktobris tradicionāli ir krosa mēnesis Latvijā, kad notiek arī valsts čempionāts, bet tajā Kokneses sportisti šogad nepiedalījās. 3. oktobrī Jēkabpilī norisinājās atlases sacensības ISF Pasaules skolu čempionātam vieglatlētikas krosā 2020, Slovākijā, kur Edijs Eiduks izcīnīja ceļazīmi uz pasaules skolu čempionātu krosā.

Koknesietis Eiduks 4,95 km distancē finišēja 4. vietā ar rezultātu 15:25, izcīnot tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi Slovākijā 2020.gadā. Šajā 4,95 km garajā distancē jauniešiem 2. vietu komandu vērtējumā ieguva I.Gaiša vidusskolas kvartets – Dāvids Laumanis, Juris Tomaševskis, Daniels Voitkunskis un Edijs Eiduks.

I.Gaiša Kokneses vidusskolas komandas jaunietēm 3,4 km distancē skolu komandu vērtējumā 3.vieta – komandu pārstāvēja Megija Čakste, Natālija Zeica, Katrīna Vīgupe un Ginta Pētersone. 

Divas dienas pirms tam, 1.oktobrī Pļaviņu novada biatlona bāzē “Jankas” norisinājās ikgadējās reģionālās skolu sacensības krosā. Šajās sacensībās, sīvā konkurencē, I.Gaiša Kokneses vidusskola bija labākā vidusskolu grupā, bet Bebru pamatskola bija labākā pamatskolu grupā.

Individuāli Kokneses skolai šādi sasniegumi. Pirmās vietas izcīnīja Edijs Eiduks 2000 metru distancē un Aleks Ščerbinskis 600 metru distancē. Otrā vieta Megijai Čakstei 1500 metru skrējienā, bet trešās vietas šoreiz trīs – Valērijai Kovaļevskai 400 metru garajā distancē, Jurim Tomaševskim 2000 metros un Katrīnai Vīgupei 1500 metros. 4.vietas savās grupās ieguva Estere Zavele, Dāvids Laumanis un Evelīna Vitenberga, piektās vietas Danielam Stomam, Kadrijai Amandai Birkānei, Annijai Dumpei, Raitim Trūbam, Zintim Miltinānam, bet sestās vietas Alenam Paļskim, Gundegai Beķerei, Līgai Riekstiņai un Elizabetei Kalniņai.

2. PIRMAIS “RIČA KAUSS” KOKNESES FUTBOLISTIEM 

12.oktobrī Kokneses sporta centra hallē tika aizvadītas sacensības telpu futbolā “Riča kauss 2019″.  Turnīrs pirmo reizi nosaukts par godu bijušajam Kokneses komandas spēlētājam Ritvaram Kalniņam, lai godinātu Ritvara piemiņu un atcerētos šo aizrautīgo, jauno futbolistu un visu mūsu draugu.

Šajā turnīrā kopā piedalījās 8 komandas, no kurām divas pārstāvēja Koknesi – “Koknese” un “Latvijas izlase”. Pierādīt savus spēkus un izveicību bija ieradušies futbolisti arī no citām Latvijas pilsētām – Dobeles, Daugmales, Iecavas, Līvāniem un Olaines.

Sīvās cīņās komandai “Koknese” izdevās izcīnīt vietu finālā, kur bija jātiekas ar spēcīgo konkurentu FK “Nemo”. Spēle beidzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2, līdz ar to komandām bija jāizpilda soda sitieni. Šajā sērijā koknesieši bija precīzāki un vārtos trāpīja visus trīs sitienus, kļūstot par turnīra uzvarētājiem. Decembrī komanda uzsāks arī startu Aizkraukles telpu futbola čempionātā, lai cīnītos par godalgotām vietām.

3. KOKNESES SPORTA CENTRA PELDĒTĀJIEM PANĀKUMI VALMIERĀ UN ROKIŠĶOS 

19.oktobrī Lietuvā norisinājās Rokišķu peldbaseina viena gada jubilejas sacensības peldēšanā , kurās piedalījās peldētāji gan no Latvijas (Kokneses, Jēkabpils un Bauskas), gan Lietuvas (Paņevežiem, Pasvalio un Rokišķiem). Kopā pulcējot ap 120 dalībnieku.

25 m brīvajā stilā iegūtas divas trešās vietas – Annai Celmiņai un Danielam Spodrim50 m uz muguras iegūtas divas otrās vietas –Keitijai Skribānei un Valērijai Kovaļevskai, kura šajās sacensībās uzstādīja savu personīgo rekordu. Keitijai Skribānei vēl viena medaļa par izcīnīto 2. vietu 50m brīvajā stilā. Dienas laikā Keitija ar savu sportisko garu sevi pierādīja kā nopietnu konkurentu.

Šajā pašā dienā Valmierā norisinājās Valmieras pilsētas atklātais čempionāts peldēšanā, kur lielisku sniegumu demonstrēja koknesietis Atis Āre. Atim šajās sacensībās 3. vieta 100 m peldēšanā uz muguras 35 dalībnieku konkurencē.

4. “AIZKRAUKLE/KOKNESE” FLORBOLA KOMANDA UZSĀK LATVIJAS FLORBOLA 2.LĪGAS ČEMPIONĀTU 

2. līgas turnīrā šogad kopā piedalās 15 komandas – septiņas austrumu divīzijā, bet astoņas – rietumu divīzijā. Florbola komanda Aizkraukle/Koknese”piedalās austrumu divīzijā kopā ar sešām citām komandām un pēc aizvadītām piecām spēlēm ir izvirzījusies divīzijas līderpozīcijā, uzvarot četrās no piecām spēlēm. Uzvarētas spēles pret “Rēzeknes BJSS” (8:5), FK “Metēji” (17:8), “Līgatne” (11:10), FK “Kalsnava” (10:7), bet pret komandu “Burtnieku novads/Pēdu nav” zaudējums ar rezultātu 12:5.  Šobrīd “Aizkraukle/Koknese” rezultatīvākais komandas spēlētājs ir Niklāvs Vingris ar 6 gūtiem vārtiem un 9 rezultatīvām piespēlēm.

5. “KOKNESES RUDENS 2019” TURNĪRS PULCĒ 40 DALĪBNIEKUS, TO SKAITĀ LATVIJAS ZOLES REITINGA PIRMĀ SIMTNIEKA ZOLMAŅUS 

26. oktobrī Kokneses sporta centrā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās pusreitinga zolītes turnīrs “Kokneses rudens 2019”. Sacensībās piedalījās 40 dalībnieki no Kokneses, Aizkraukles, Jēkabpils, Līvāniem, Rīgas, kā arī zolmaņi no Madonas un Bauskas novada.  Par šī turnīra čempionu ar 37 punktiem kļuva Agris Bergmanis no Bauskas novada, otrajā vietā ar 31 punktu atstājot savu novadnieku Āri Jaunzemu, bet trešajā vietā ar 30 punktiem – koknesieti Egīlu Baltceru. Labāko un prasmīgāko zolmaņu sešiniekā iekļuva rīdzinieks Imants Parādnieks ar 28 punktiem un 78 acīm, nodrošinot 4. vietu turnīrā. Piektajā vietā Atis Verebs no Cesvaines ar 28 punktiem un 33 acīm, bet 6. vietā ar 27 punktiem un 108 acīm Arnis Čanders no Krustpils.

No Latvijas Zoles reitinga pirmā simtnieka šajā turnīrā piedalījās Ilgvars Gritāns no Viļāniem (7. vieta reitingā, 14.vieta turnīrā), Andris Mugurēvičs no Barkavas (33. vieta reitingā, 17. vieta turnīrā) Andris Loginovs no Bauskas (57.vieta reitingā, 30.vieta turnīrā), Genādijs Jeršovs no Kalsnavas (50.vieta reitingā, 36. vieta turnīrā). Agrim Bergmanim Latvijas Zoles reitingā 49.vieta, bet šajā turnīrā uzvara!

Ne mazāk svarīgi notikumi oktobrī bijuši volejbolā un basketbolā :

  • Kokneses volejbolisti uzsāka sezonu Latvijas Nacionālajā volejbola līgā.

Austrumu grupā, Jēkabpils Junioru komandas sastāva 2019/20.gada sezonā spēles seši Kokneses volejbolisti. (Kristers Dardzāns, Matīss PetjukevičsEdgars Kalnozols, Matīss Zaļais, Raivis Pālēns un Aldis Sproģis). 12. oktobrī notika pirmā “mājas” spēle pret komandu MSĢ/Jaunsardze. Koknesiešu pārstāvētā komanda guva pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Bet 20. oktobra izbraukuma spēlē pret spēcīgo Daugavpils komandu “VK Ezerzeme/DU”piedzīvots zaudējums 3:1.

  • Ar divām spēlēm 6. oktobrī iesākās Kokneses novada čempionāts basketbolā 2019.

Šogad čempionātā nokomplektētas piecas vietējo spēlētāju komandas, kas nozīmē, ka vairāk kā 40 basketbola spēlētāji iesaistījušies cīņā par uzvarētāju medaļām. Līdz šim aizvadītas jau astoņas no desmit regulārā turnīrā spēlēm, bet noslēdzosās regulārā turnīra spēles notiks 3. novembrī. Plkst. 18:00 laukumā dosies “Vidusskolas mūzikls” un “Picnic Team”, kas dalīs vietas pirmajā trijniekā, bet 19:15 laukumā par tikšanu FINAL 4 dosies “777” un “Donothing” spēlētāji. Spēles būs spraigas, un ar dažādām intrigām.

  • Trīs koknesieši uzsākuši LBL2 sezonu “Līvānu stikla” sastāvā

2.oktobrī savu pirmo LBL2 spēli 2019/2020 gada sezonā aizvadīja “Līvānu stikla” komanda, kas ar rezultātu 92:71 pārspēja DSN komandu. Citkārt šis notikums mūs pārāk neinteresētu, bet šogad komandas sastāvā spēlē trīs koknesieši, ko mēs nevaram palaist garām. Didzis Bērziņš Līvānos spēlēja jau pirms vairāk nekā 10 gadiem, bet tagad komandā atgriezies pēc vairāku gadu pauzes. Viņam pievienojies arī viņa radinieks, tikai 18 gadus jaunais Otto Bērziņš, kā arī Jēkabpilī basketbola prasmes apguvušais Andrejs Grustāns, kurš ir īstens koknesietis un šobrīd talantīgākais garais spēletājs Koknesē un tuvākajā apkārtnē. “Līvānu stikls” turnīru iesākuši ar bilanci 2-2, bet no koknesiešiem vislabāk veicies Andrejam, kam vidēji spēlētā 21 minūtē gūti 6.7 punkti un izcīnītas 5.7 izcīnītas bumbas.

 

www.koknesessportacentrs.lv mājas lapas sadaļā SACENSĪBAS – Kalendārs 2019 iespējams iepazīties ar sacensību un pasākumu datumu, laiku un norises vietu.

Ar pilnu rakstu par kādu notikumu vai sportistu gūtajiem panākumiem var iepazīties sadaļā “ARHĪVS”  – izvēloties mēnesi.

KSC

 

Leave a Reply