Jaunās šķēpmetējas debitē Jāņa Lūša kausa izcīņā

26,maijā Jelgavā norisinājās ikgadējās sacensības šķēpmešanā “Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa”, kur startēja ari divas jaunās šķēpmetējas no Kokneses.

Koknesei šo sacensību sakarā ir īpašs stāsts, jo reiz sacensības tika rīkotas arī Kokneses stadionā, proti 1998.gadā. No šīm sacensībām joprojām saglabājušies trīs sacensību rekordi, bet īpaši izceļams tajā gadā 15 gadus vecā Vadima Vasiļevska sasniegums – 600 gramus smagais šķēps tika raidīts tālāk par 69 metriem.

Šajā gadā sacensībās piedalījās 2 sportistes no Kokneses – Dāvja Kalniņa audzēknes Elza Lazdiņa un Aiga Kondrate, kuras sacentās U14 vecuma grupā. Abas šosezon jau uzstādījušas jaunus personīgos rekordus un šajās sacensībās bija apņēmības pilnas to uzlabot vēlreiz. Elza šogad pirmo reizi dzīvē meta pāri 30 metriem, 16.maijā Aizkrauklē aizmetot 30.07 metrus. Treniņos rādītais sniegums lika pamatoti cerēt uz jaunu perosnīgo rekordu, bet sacensību statuss un lielais Zemgales Olimpiskā centra stadions jaunajai sportistei radīja satraukumu, kā rezultātā šoreiz labākajā mēginājumā 29.67 metri un 7.vieta spēcīgā konkurencē. Elza bija 5.labākā starp Latvijas sportistēm.

Aiga sacensībās 16.maijā Aizkrauklē pārsteidza gan sevi gan arī daudzus citus, šķēpu metot 24.83 metru tālumā un izcīnot 2.vietu. Šoreiz tika cerēts uzlabot sniegumu un labot personīgo rekordu velreiz, bet sanāca mazliet mazāk – 23.56 metri, kas kopumā deva 14.vietu no 31 startējušās sportistes.

Abas sportistes turpina trenēties, lai savu labāko sniegumu parādītu Latvijas čempionātā U14 grupā 3.jūlijā Piltenē.

Foto: Līga Patupa

KSC

Leave a Reply