Kokneses florbolisti izcīna Silarožu kausu un izstājas Latvijas čempionāta 2. līgas ceturtdaļfinālā

 

Noslēdzies “Silarožu kauss” jeb Aizkraukles novada čempionāts florbolā, kurā uzvaru svinēja Kokneses florbolisti. Turnīrā startēja sešas komandas un koknesieši, uzvarot četrās no piecām spēlēm, pamatsacensības ierindojās 1. vietā. Izslēgšanas jeb play off spēlēs vispirms pusfinālā Kokneses florbolisti ar rezultātu 16:8 pārspēja pamatturnīra ceturto spēcīgāko vienību “Aiz­kraukles Profesionālo vidusskolu” (APV), bet finālā spraigā cīņā ar rezultātu 11:8 izcīnīja uzvaru pār vienību “Silarozes”. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts “Kokneses” vārtuvīrs Vitālijs Lubgāns, savukārt organizatoru balvu kā koknesiešu komandas labākais spēlētājs saņēma Niklāvs Vingris.

Marta vidū koknesiešiem noslēdzies arī Latvijas čempionāta 2. līgas turnīrs, kur Kokneses florbolisti 2018./2019. gada sezonā startēja apvienotajā Aizkraukles/Kokneses komandā.  Pēc pamatturnīra cīņu noslēgumā iegūtās 3. vietas Austrumu divīzijā izslēgšanas jeb play off turnīra pirmajā kārtā koknesiešiem bija jātiekas ar Rietumu divīzijas 2. stiprāko vienību SK Slampe Zevid.

Pirmajā abu komandu spēlē, kas 10. martā tika aizvadīta Kokneses sporta centrā, vairāk nekā simts skatītāju klātbūtnē līdz pat pēdējām minūtēm aizritēja saspringta cīņa. Pirmajā periodā komandas apmainījās vārtu guvumiem un pārtraukumā devās pie rezultātā 2:2 (vārtus mājiniekiem  guva Kristaps Briedis un Ivo Kokins). Savukārt 2. periodā krietni veiksmīgāk darbojās pretinieki un izvirzījās vadībā ar 7:3 (koknesiešu sastāvā vārti Rihardam Krauklim). Ar to gan cīņa nebija galā un 3. periodā, pateicoties Krista Bitenbindera, Naura Puriņa un Kristapa Brieža bezatbildes vārtu guvumiem, FK Aizkraukle/Koknese rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Diemžēl atlikušajās nedaudz vairāk nekā astoņās minūtēs mājiniekiem vārtu gūšanas iespējas izmantot neizdevās un cīņa noslēdzās ar minimālu SK Slampe Zevid uzvaru – 7:6. Par labāko spēlētāju mājinieku sastāvā tika atzīts uzbrucējs Ivo Kokins.

Arī sērijas otrajā spēlē, kas trīs dienas vēlāk norisinājās Slampē, pēc līdzīga sākuma pirmo nozīmīgo pārsvaru (4:2, viesiem divreiz precīzs Deniss Ždanovs) ieguva pretinieki. Cīņas turpinājumā, pateicoties Raivja Kurnigina vārtu guvumiem, FK Aizkraukle/Koknese divreiz pietuvojās (3:4 un 4:6), tomēr tāpat kā abu komandu pirmajā spēlē, koknesiešiem rezultātu izlīdzināt neizdevās. Spēles otrajā daļā uz Krista Bitenbindera vārtu guvumu SK Slampe Zevid atbildēja ar sešiem precīziem raidījumiem un izcīnīja uzvaru ar 12:5, bet visā sērija bija pārāki ar 2:0. Par otrās spēles vērtīgāko spēlētāju FK Aizkraukle/Koknese sastāvā tika atzīts vārtsargs Vitālijs Lubgāns. Šī pāra uzvarētāji 2. līgas play-off pusfinālā tiksies ar Austrumu konferences 1. vietas ieguvēju FK Valka, tikmēr Kokneses florbolistiem šī sezona noslēgusies.

Komandas sastāvā Latvijas čempionāta 2. līgā šogad spēlēja: Rihards Krauklis, Kristaps Briedis, Niklāvs Vingris, Deniss Ždanovs, Ivo Kokins, Krists Bitenbinders, Jānis Zībārts, Rolands Rubins, Juris Tomaševskis, Raivis Kurnigins, Nauris Ezerlīcis, Aksels Indrijaitis, Deniss Ignatjevs, Raivis Grandāns, Nauris Puriņš, Ralfs Veinbergs, Nauris Ozoliņš, Agnis Kļava, Toms Škutāns, Andrejs Pavļenkovs, Aigars Šalme, Ervīns Kokarevičs un vārtsargi Vitālijs Lubgāns un Mārtiņš Kavoss.

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply