Laura Igaune labo Latvijas rekordu vesera mešanā

Pagājušajā nedēļā (14.martā) Ziemeļkarolīnas štata pilsētā Šarlotā notikušajās “Charlotte Classic” vieglatlētikas sacensībās ASV dzīvojošā koknesiete Laura Igaune divreiz laboja Latvijas rekordu vesera mešanā. Laurai sezonas atklāšanas sacensībās padevās lieliska un stabila metienu sērija  (67,74 – 69,74 (LR) – 68,16 – 67,95 – 69.76 (LR) – 68,11), kuras ietvaros otrajā mēģinājumā viņa laboja pašai piederošo valsts rekordu (jaunais sasniegums – 69,74), bet piektajā metienā to uzlaboja vēlreiz – 69.76 (LR)!

Pirms vairākiem gadiem trenera Igora Lulles audzēkne Laura Igaune vieglatlētikas interesentus bija pieradinājusi pie regulāriem rekordu labojumiem vesera mešanā dažādās vecuma grupās. Pēdējais no tiem bija Latvijas rekords 2012. gadā – 68,94 metri. Kopš tā laika par Lauras sportiskajām gaitām Latvijā bijis mazāk informācijas, bet pēc Rietumkentakī Universitātes (Western Kentucky Universityabsolvēšanas viņa darbojusies kā vieglatlētikas trenere un šobrīd ar jaunajiem sportistiem strādā Elonas Universitātē (Ziemeļkarolīna).

Šajās sacensībās vairāk nekā 40 vesera metēju konkurencē Laurai Igaunei pārliecinoša uzvara, tuvākajām sekotājām atpaliekot par vismaz 10 metriem. Sezonas ievadā uzstādītais Latvijas rekords Lauru ierindo 9. vietā šīs sezonas vesera metēju rangā un ļauj ar cerībām raudzīties uz iespējām izpildīt pasaules čempionāta normatīvu, kas ir 71,00 metrs.

Sveicam Lauru ar panākumiem un vēlam veiksmīgus turpmākos startus!

LVS informācija

Rezultāti

Didzis Bērziņš, KSC