KSC futbolisti izcīna 3. vietu ANČTF un kļūst par turnīra korektāko komandu

2019.gada 10. februārī norisinājās trešais un noslēdzošais posms Aizkraukles novada čempionātā telpu futbolā (ANČTF). Kokneses sporta centra komanda aizvadīja trīs spēles, izcīnot divas uzvaras un vienreiz zaudējot. Turnīra kopvērtējumā tas ļāva izcīnīt bronzas godalgas, ierindojoties aiz ierastajiem konkurentiem – Skrīveru un Poilas futbolistiem.

Pirmajā spēlē Kokneses sporta centrs tikās ar Rastafari komandu, kas šogad krietni uzlabojusi sniegumu un 1. kārtā koknesiešiem radīja lielas grūtības. Arī šī spēle izvērtās sarežģīta un aizraujoša, tomēr tāpat kā abu komandu iepriekšējā cīņā KSC galotnē spēja izcīnīt uzvaru, šoreiz ar rezultātu 4:2. Kokneses sporta centra labā vienus vārtus guva  Kārlis Beikerts, bet hat-trick jeb trīs vārtu guvumu sev nokārtoja Ilmārs Kalniņš.

Otrajā spēlē KSC gaidīja tikšanās ar Skrīveru futbolistiem, kurus 1. kārtā bija izdevies pārspēt ar minimālu rezultātu – 1:0. Arī šoreiz lielāko spēles daļu risinājās saspringta cīņa un līdz 36. minūtei komandas šķīra viens vārtu guvums. Spēles izskaņā koknesieši pieļāva vairākas kļūdas, kas salauza ar vienu maiņu spēlējošās KSC komandas pretestību. Tā rezultātā spēles izskaņā virkne zaudētu vārtu un beigu tablo vēstīja pretinieku uzvaru ar 5:0.

Posma trešajā un visa turnīra noslēdzošajā spēlē KSC tikās ar Aizkraukles futbolistiem. Šajā cīņā abām komandām nekas daudz vairs neizšķīrās un laukumā bija vērojams atbrīvots, kombinācijām bagāts futbols ar daudziem vārtu gūšanas momentiem. Rezultātā vārtu birums un koknesiešu uzvara ar 11:2. KSC labā pa vieniem vārtiem guva Didzis Bērziņš un Reinis Kuzmas, pa diviem Dāvis Kalniņš un Kārlis Beikerts, bet pieci rezultatīvi sitieni koknesiešu uzbrukuma līdera Ilmāra Kalniņa kontā.

Turnīra kopvērtējumā KSC futbolisti ar piecām uzvarām un trim zaudējumiem astoņās spēlēs sakrāja 15 punktus un izcīnīja stabilu 3. vietu. Par trim punktiem vairāk (18 punkti) un 2. vieta Poilas futbolistiem, bet, iegūstot vēl par trim punktiem vairāk (21 punkts, septiņas uzvaras un viens zaudējums), pirmoreiz par Aizkraukles čempioniem telpu futbolā kļuva Skrīveru komanda. Savukārt 4. un 5. vietu ar trim iegūtiem punktiem sadalīja attiecīgi Rastafari un Aizkraukles spēlētāji.

Noslēgumā organizatori apbalvoja turnīra vērtīgākos futbolistus. Par MVP jeb vērtīgāko spēlētāju tika atzīts skrīverietis Ainārs Mičulis, labākais aizsargs – Andrejs Ostvalds no Poilas, labākais vārtsargs – Artūrs Reidzāns no Skrīveriem, bet labākais uzbrucējs – koknesietis Ilmārs Kalniņš. Viņš ar 14 vārtu guvumiem astoņās spēlēs arī kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. Kokneses sporta centra komandai arī vēl kāds pozitīvs notikums – jau trešo turnīru pēc kārtas koknesieši ieguva balvu kā korektākā komanda, ko pasniedz vienībai ar vismazāk pārkāpumiem – dzeltenajām un sarkanajām kartītēm. Šoreiz koknesiešiem visa turnīra laikā netika fiksēts neviens šāds pārkāpums.

Neraugoties uz to, ka KSC kļuva par vienīgo komandu, kam turnīra gaitā izdevās atņemt punktus čempioniem Skrīveriem (uzvara 1. kārtā ar 1:0), jāatzīst, ka atšķirībā no iepriekšējiem turnīriem šogad koknesieši cīņā par uzvaru reāli neiesaistījās, piedzīvojot divus smagus zaudējumus nu jau ierastajiem konkurentiem – Skrīveru un Poilas futbolistiem. Iespējams, galvenais iemesls vājākam sniegumam bija komandas īsais soliņš, kā rezultātā, saskaroties ar dažādām veslības likstām, koknesieši turnīru lielākoties aizvadīja ar tikai vienu vai divām maiņām.

Aizkraukles novada čempionātā telpu futbolā Kokneses sporta centra sastāvā spēlēja vārtsargi Jānis Ārends un Egīls Baltcers, laukuma spēlētāji Kārlis Beikerts, Didzis Bērziņš, Dāvis Kalniņš, Ilmārs Kalniņš, Dmitrijs Krupenkins, Reinis Kuzmas un Andrejs Pavļenkovs. Pateicamies čempionāta organizatoriem (Arvis Upīts un komanda) par veiksmīgi un pārdomāti veidoto pasākumu un tiekamies nākamajos turnīros!

Turnīra tabula

Rezultatīvākie spēlētāji

KSC komandas statistika

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply