Kokneses novada komanda uzvar LSVS 56. senioru sporta spēlēs galda tenisā

2019.gada 2. un 3. februārī Iecavā norisinājās Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 56. spēles galda tenisā, kurās 20 pašvaldību komandu un 126 dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Ernesta Skopāna vadītā Kokneses novada komanda.

Kokneses novada pārstāvji uz sacensībām devās astoņu spēlētāju sastāvā – komandas vadītājs Ernests Skopāns (vecuma grupa 80+), Vitālijs Glazunovs (40+), Ēvalds Immerfreijs (70+), Lidija Kalniņa (60+), Natālija Kļimanova (40+), Uģis Plikgalvis (50+), Juris Siliņš (60+) un Aleksandrs Upesleja (70+). Pasākuma reglaments noteica, ka komandas sastāvā startē pieci spēlētāji un komandas rezultātu veido četri labākie rezultāti – jo mazāka četru labāko iegūto vietu summa, jo augstāka komandas vieta kopvērtējumā.

Kokneses novada pārstāvju rezultātu komandu ieskaitē veidoja tikai godalgotās vietas – uzvaras savās grupās izcīnīja Natālija Kļimanova (40+), Juris Siliņš (60+) un Vitālijs Glazunovs (40+), 2. vietu ieguva Aleksandrs Upesleja (70+), bet 3. vietā ierindojās Lidija Kalniņa (60+). Līdz ar to Koknese komandai summā teju labākais iespējamais rezultāts – trīs 1. vietas un viena 2. vieta, kas deva 5 punktus (1+1+1+2) un skaistu uzvaru komandu vērtējumā, aiz sevis atstājot vairākas ģeogrāfiski krietni lielākas pašvaldības – 2. vietā Rīgas pilsētas komanda (7 punkti, 1+1+2+3), bet 3. vietā Liepājas senioru sporta klubs (9 punkti, 1+1+2+5).

Komandas vadītājs Ernests Skopāns, kurš pats šā gada sacensībās diemžēl nevarēja startēt kājas traumas dēļ, izteica pateicību visiem Kokneses novada pārstāvjiem par dalību turnīrā, kā arī norādīja, ka sacensība par uzvaru ir bijusi ļoti sīva, ņemot vērā, ka arī lielās komandas šogad bija gatavojušās un nokomplektējušas īpaši spēcīgus sastāvus. Piemēram, Rīgas pilsētas komanda, iepriekšējo gadu tradicionālie uzvarētāji, jau ierasti spēcīgajā sastāvā šogad bija iesaistījusi divus augsta līmeņa galda tenisistus no citām komandām. Neraugoties uz to, Kokneses novada galda tenisisti pirmoreiz vēsturē spēja izcīnīt uzvaru Latvijas veterānu sporta spēlēs komandu ieskaitē. Iepriekš vairākkārt nācies samierināties ar 2. vietu, uzvarētajiem piekāpjoties tikai par punkta tiesu.

E.Skopāns īpaši atzīmēja Vitālija Glazunova lielisko sniegumu, kuram 40+ grupas pusfinālā izdevās pārspēt spēcīgu un principiālu pretinieku – Rīgas komandas pārstāvi Jāni Zicānu, bet pēc tam triumfēt arī finālā, nodrošinot Kokneses komandai vērtīgus kopvērtējuma punktus un izšķirošo pārsvaru pār tiešajiem konkurentiem. Kokneses novadu republikas mēroga sacensībās pārstāv vairāki Andra Nemiro (par viņa dzīvi un devumu galda tenisā iespējams lasīt šajā publikācijā) līdzgaitnieki un audzēkņi, bet Kokneses komanda, kuru jau ilgus gadus veiksmīgi veido Ernests Skopāns, uzskatāma par Andra Nemiro galda tenisa skolas turpinātājiem un sacensībās startē, godinot viņa piemiņu.

Sveicam Kokneses pašvaldības veterānu galda tenisa komandu ar lieliskajiem sasniegumiem!

Komandu vērtējuma protokols 

Sacensību foto galerija

Didzis Bērziņš, KSC

 

Leave a Reply