Beķerei zelts soļošanā, U14 grupas vieglatlēti kvalificējas savam čempionātam

Vieglatlēti turpina savus ziemas startus un ir piedalījušies kārtējās sacensībās. 24.janvārī Jēkabpilī notika atlases sacensības uz Latvijas čempionātu telpās U14 vecuma grupā, bet 27.janvārī Rīgā notika Latvijas čempionāts soļošanā telpās.

24.janvārī Jēkabpilī trīs jaunajiem koknesiešiem izdevās izcīnīt ceļazīmi uz valsts meistarsacīkstēm. Lai iegūtu tiesības startēt finālsacensībās, sportistiem savā disciplīnā bija jāiekļūst 5 labāko dalībnieku skaitā, lai pēc tam sacenstos ar visas Latvijas labākajiem savā vecuma grupā. Henrijs Kalniņš izcīnīja uzreiz divas iespējas startēt čempionātā – izcīnīta uzvara 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 9.83 s (PB) un pārlekts pietiekami augstlēkšanā (1.40 metri), kas deva 5.vietu. Estere Zavele 50 dalībnieču konkurencē izcīnīja augsto 4.vietu ar jaunu personīgo rekordu 60 metros (9.03 s) un arī brauks uz finālsacensībām. Visbeidzot Elza Lazdiņa kvalificējās finālsacensībām augstlēkšanā, pārvarot 1.30 metrus un igeūstot dalītu 5.-6.vietu.

Bez pieminētajiem sportistiem sacensībās piedalījās vēl 5 Kokneses pārstāvji. Kristeram Beļajevam 30.vieta 60 metru sprintā, Oskaram Saulītim 11.vieta 300 metru skrējienā, Signei Dzērvei 14.vieta augstlēkšanā, Keirai Ozoliņai 10.vieta augstlēkšanā, Aigai Kondratei 23.vieta 300 metru skrējienā.

Varbūt lasītājam liksies, ka izcīnītās vietas ir ne visai augstas, bet jāņem vērā, ka sacensībās startēja sportisti no visas austrumlatvijas, kā piemēram, Jēkabpils, Rēzeknes, Daugavpils, Ludzas, Krāslavas, Madonas, Dagdas, Preiļiem u.c. vietām. Piemēram, 60 metru sprintā no visas valsts finālsacensībām mēģina kvalificēties aptuveni 250 dalībnieki, citās disciplīnās dalībnieku skaits ir nedaudz mazāks, bet konkurence ir ļoti liela un ir jānovērtē katra dalībnieka sasniegtais rezultāts, jo katrs no viņiem ir ieguldījis lielu darbu treniņos, lai tiktu kaut uz kvalifikācijas sacensībām.

27.janvārī Rīgā norisinājās šogad pirmais Latvijas čempionāts vieglatlētikas disciplīnās. Šoreiz sportisti sacentās soļošanā un uz starta izgāja vairāki trenera Viktora Ņuhtiļina audzēkņi. Zelta godalgu izcīnīja Gundega Beķere, kas bija labāķā U16 vecuma grupā 2000 metru distancē – 12:59.78. 4.vieta šajā disciplīnā Sandijai Baronei, bet 5.vieta Elizabetei Bērzkalnai. 4.vieta 3000 metru distancē U18 vecuma grupā Gintai Pētersonei, bet U14 vecuma grupā, kur sportistes mēroja 1000 metru distanci, 11.vieta Patrīcijai Bērzkalnai, 12.vieta Kristijai Rotkājai.

Nākamās sacensības vieglatlētiem jau šajā nedēļas nogalē. 1. un 2.februārī Rīgā notiks Rīgas čempionāts, bet 3.februārī risināsies U14 grupas čempionāts.

Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply