Aizkraukle/Koknese starp līderiem pirms izšķirošajām pamatturnīra cīņām 2. līgā florbolā

Tāpat kā pagājušogad arī šajā sezonā Latvijas čempionāta 2. līgā Kokneses florbolisti startē apvienotajā Aizkraukles/Kokneses komandā. 2018/19. gada sezonas turnīrā startē 15 vienības, kas ir sadalītas divās divīzijās un katras divīzijas ietvaros tiek izspēlēti trīs apļi. Šobrīd ir aizvadīta pamatturnīra lielāka daļa un  Aizkraukles/Kokneses komandai tāpat kā sīvākajiem konkurentiem Austrumu divīzijā vēl atlicis aizvadīt četras no kopumā paredzētās 21 spēles.

Pēc aizvadītajiem 17 mačiem Aizkraukle/Koknese izvirzījusies starp līderiem Austrumu divīzijā un turnīra tabulā ieņem 2. vietu, bet cīņa par godalgotajām vietām un starta pozīciju pirms izslēgšanas spēļu turnīra solās būt īpaši sīva, jo šobrīd pirmās trīs vietas šķir tikai viens punkts. FK Valka 17 spēlēs ieguvusi 42 punktus, bet Aizkraukle/Koknese un FK Kalsnava pa 41 punktam. Nākamie sekotāji līderu trio atlikušajās cīņās nevar panākt pat teorētiski.

Ielūkojoties statsitikā, redzams, ka Aizkraukle/Koknese ir pārliecinoši rezultatīvākā turnīra komanda, kā arī ieņem dalītu 1. vietu starp Austrumu divīzijas komandām ielastajos vārtos, kas kopumā dod pārliecinoši labāko iegūto/zaudēto vārtu attiecību (+123). Individuāli izcēlies komandas līderis Rihards Krauklis, kurš ir visa turnīra 2. rezultatīvākais spēlētājs – 17 spēlēs 58 vārti un 17 rezultatīvas piespēles. Labāko vārtu guvēju ieskaitē Rihardam pārliecinoši labākais sniegums. Rezultatīvāko spēlētāju topa 11. vietā vēl viens koknesietis – Kristaps Briedis (17 spēlēs 30+14), bet aizsargu konkurencē tas Kristapam dod 1. vietu līgā.

Trešais rezultatīvākais Aizkraukle/Koknese spēlētājs Deniss Ždanovs (16 spēlēs 23+16) ieņem 14. vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, bet pagājušā gada komandas rezultatīvākais vīrs Niklāvs Vingris, šogad aizvadot mazāku spēļu skaitu (12), pagaidām iekrājis 34 punktus. Savukārt vārtsargu konkurencē Aizkraukle/Koknese pamata vārtu vīram Vitālijam Lubgānam šobrīd 12. labākais atvairīto metienu procents (nepilni 80%), bet Mārtiņš Kavoss, līdzšinējās spēlēs nospēlējot apmēram trīs reizes mazāku laiku, iekrājis 6. labāko atvairīto metienu procentu (84%).

Jau 2. februārī Aizkraukles un Kokneses apvienotajai komandai savu skatītāju priekšā gaidāma atbildīga un izšķiroša cīņa pret šā brīža līderiem – Valkas florbolistiem. Izcīnot uzvaras šajā un atlikušajās spēlēs, koknesiešiem ir iespēja nodrošināt uzvaru Austrumu divīzijas pamatturnīrā un iegūt nosacīti vājākus pretiniekus izslēgšanas cīņās, kur tiks sadalītas 2. līgas medaļas un izcīnīts čempiontituls.

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply