Slēpotāja Eiduka aizvadījusi lielisku “Tour de ski” otro posmu

Latvijas vadošā distanču slēpotāja no Vecbebriem Patrīcija Eiduka prestižajā vairāku posmu seriālā ”Tour de ski” otrajā sacensību dienā 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu vēlreiz nopelnīja zem 100 FIS punktiem, sasniedzot visu laiku vērtīgāko rezultātu no Latvijas slēpotājām. Pirmajā posmā sprintā Ingus Eiduka meita un audzēkne ar nopelnītajiem 94 FIS punktiem kā pirmā no Latvijas sievietēm pārvarēja simt punktu robežu paša augstākā līmeņa sacensībās, bet otrajā “Tour de ski” posmā turpat Itālijas kalnu ciematā Toblahā 10km distancē viņa ieguva 84 FIS punktus, uzvarētājai Natālijai Ņeprajevai zaudējot nepilnas divas ar pusi minūtes un 72 dalībnieču vidū ieņemot 57.vietu. Tikmēr trešajā posmā sprintā brīvajā stilā, kas norisinājās Valmusterā (Šveicē), Eidukai no 68 tūrē palikušajām dalībniecēm sanāca uzrādīt 60.laiku un nopelnīt 130 FIS punktus.

Jau iepriekš ziņojām, ka kuplās Eiduku ģimenes pārstāve, kuru atbalsta Kokneses novada pašvaldība, SIA ”Merks”, Latvijas Olimpiskās vienība, SIA “Virši A”, SIA “Ievas siers”, “MySport” pagājušo sestdien ar ļoti labu startu sprintā kā pirmā no Latvijas slēpotājām sieviešu konkurencē debitēja grūtajā vairāku posmus seriāla “Tour de ski”. Jau iepriekš bija zināms, ka mūsu labākā distanču slēpotāja nepiedalīsies visos septiņos posmos, bet nostartēs pirmajos trīs, kur ir viņai parocīgākās distances – divi sprinti brīvajā stilā un 10km distance brīvajā stilā. Un tas ir tikai saprotami, jo tikai 18 gadus vecajai slēpotājai no Vecbebriem pabeigt tūri ir pārāk liela slodze, turklāt janvāra beigās ir pasaules junioru čempionāts, bet februāra vidū pasaules čempionāts pieaugušajiem.

10km distancē brīvajā stilā pirmās divas trešdaļas distances Patrīcija Eiduka turējās ļoti tuvu piecdesmitniekam, un arī laika ziņā līderēm zaudēja salīdzinoši maz, kas ļāva cerēt uz rezultātu zem 100 FIS punktiem. Lai arī pēdējos 3km mūsu slēpotājas temps kritās, tomēr Patrīcijai izdevās zaudēt tikai 2:27, kas vairāk nekā droši ļāva iekļauties simts punktos (84 FIS punkti), ko nevienai no mūsu spēcīgajām slēpotājām 90.tajos gados nebija izdevies paveikt, bet pēdējo 15 gadu laikā neviena pat tuvumā kaut kam tādam nav bijusi. Līdz nospraustajam mērķim – trīsdesmitniekam, pietrūka 47 sekunžu.

Jaunā gada pirmajā dienā “Tour de ski” dalībnieces otro reizi sacentās sprintā, tikai šoreiz trase bija piesātināta ar “skikrosa” elementiem. Salīdzinot ar pirmā posma sprintu, trase bija garāka, arī grūtāka (ar ļoti stāvu kāpumu, asiem līkumiem nobraucienā, apzināti veidotiem nelīdzenumiem kā skikrosā – aut.piez.), tāpēc bija skaidrs, ka tik maz kā pagājušo sestdien (12 sekundes) vairs nesanāks zaudēt, un starpība ar līderēm būs pie 20 sekundēm. Pēc pirmā apļa jeb pusdistances Patrīcija bija labāko piecdesmitniekā, atpaliekot no labākajām nedaudz virs 8 sekundēm, bet otrajā aplī pēc stāvā kāpuma kājas “piedzinās”, un līdz ar to arī ātrums Patrīcijai kritās. Beigās nācās atkrist uz 60.vietu (+22,85 s), taču tik un tā mūsu talantīgajai juniorei izdevās apsteigt dažas ļoti augstus rezultātus pasaules kausa posmos sasniegušas slēpotājas. Lai arī šoreiz sanāca nopelnīt 130 FIS punktus, kas ir par 36 sliktāk nekā dažas dienas iepriekš pirmajā posmā, tomēr šie 130 FIS punkti Ingus Eiduka audzēknei ir daudz labāks rezultāts sprintā nekā pagājušajā gadā un arī labāks nekā šīs sezonas sākumā.

Ivars Bācis

Leave a Reply