Telpu futbola kausu pēc gada pārtraukuma izcīna mājinieki koknesieši

27.oktobrī Kokneses sporta centrā norisinājās ikgadējās sacensības telpu futbolā “Kokneses kauss 2018”, kur pēc gada pārtraukuma uzvarētāju godā atgriezās Kokneses komanda,kas izcīnīja trīs uzvaras tikpat spēlēs un veiksmīgi uzsāka jauno ziemas futbola sezonu.

Turnīrā šajā gadā piedalījās 4 komandas. Kopā ar mājiniekiem Koknesi sacentās arī komanda “TFK Lats” no Iecavas, “Zlatana asaras” no Rīgas un Bērzaune. Šajā reizē tika fiksēti neredzēti lieli spēļu rezultāti, kas varētu liecināt par divām lietām – vai nu par nenormāli augstu uzbrukuma līmeni, vai arī par nenormāli zemu aizsardzības līmeni. Lai nu kā, bet spēles bija skatāmas un labā tempā, ar ļoti daudz vārtu gūšanas momentiem, labām saspēlēm, ātriem uzbrukumiem, spēcīgiem sitieniem un galu galā – ļoti daudz gūtiem vārtiem.

Jau turnīra pirmajā spēlē tika fiksēts neraksturīgi liels rezultāts – 7:0. Mājnieki Koknese tikās ar Rīgas komandu “Zlatana asaras”, kura pērn mājniekus pārspēja cīņā par trešo vietu. Spēle aizritēja ļoti ātrā tempā ar daudz sitieniem pa vārtiem. Ja rīdzinieki uzbruka pozicionālāk un vairāk, tad Koknese atbildēja ar pretuzbrukumiem, kas, kā zināms, ir viens no Kokneses komandas trumpjiem jau daudzu gadu garumā. Rezultātu atklāja un pēc tam dubultoja Andrejs Pavļenkovs. Pēc tam Andrejam talkā nāca arī Kārlis Beikerts, un abi kopā ar Andreju guva pirmos 5 vārtus – Andrejam 3 un Kārlim 2. Spēles beigu daļā arvien biežāk “Zlatana asaras” vairāk riskēja, atstājot koknesiešiem daudz brīvu zonu, kuras vārtu guvumos ar skaistiem sitieniem pārvērta Didzis Bērziņš un Ilmārs Kalniņš, pēdējam trāpot ļoti spēcīgu sitienu zem pārliktņa no apmēram 12 metru attāluma. Spēles gala rezultāts 7:0.

Šis turnīrs bija īpašs Kokneses komandai ar kādu skaistu notikumu – komandas vārtos stājās reiz bijušais pamatvārtsargs Jānis Ārends. Daudzi futbola zinātāji noteikti atceras šo maza auguma superveiklo un bezbailīgo vārtsargu, kurš daudzas spēles savulaik ir izvilcis vienpersonīgi. Šobrīd gan mazais Jančuks ir kļuvis nedaudz lielāks, bet tas nav traucējis viņam saglabāt jaunības dienu meistarību. Komandas spēļētājiem bija šaubas pirms spēlēm par to, kā vārtsargs iejutīsies pēc tik ilga pārtraukuma, bet jau pēc pirmajām epizodēm bija skaidrs, ka viss būs kārtībā. Lieliska pozīciju izvēle, atsargāti sitieni, superīgas pirmās piespēles un lieliska spēles lasīšana – Kokneses komanda bija ieguvusi jaunu dimensiju.

Turnīra otrajā spēlē arī tika fiksēts liels rezultāts – pēdējo gadu regulārie turnīra dalībnieki un arī laureāti TFK “Lats” tikās ar jauno Bērzaunes komandu, un spēles galarezultātā “Lats” izcīnīja uzvaru ar 7:1. Nākamajā spēlē Koknese atkal izcīnīja graujošu uzvaru pār saviem pretiniekiem – ar 8:0 noslēdzās duelis pret Bērzauni, kur trīs vārti Kārlim, pa diviem Didzim un Ilmāram, bet vieni Dāvim Kalniņam. Un vārtos nepārspēts – Jānis Ārends.

Ņemot vērā iepriekšējo spēļu rezultātus, šķita, arī nākamās spēles uzvarētājs jau ir zināms, bet tā nenotika. Atkal tika aizvadīta ļoti interesanta un rezultatīva spēle, kurā Zlatana asaras spēja iegūt ātru vadību, kas lika “Latam” mesties atspēlēties. Tā rezultātā “Zlatana asaru” spēlētāji varēja izmantot sev izdevīgo spēles stilu, veidojot pretzubrukumus, un šādā veidā izdevās ne tikai nosargāt iegūto pārsvaru, bet arī to palielināt un beigās izcīnīt uzvaru ar 7:3.

Pirmspēdējā spēlē Bērzaunei neizdevās tikt pie pirmajiem punktiem turnīrā, jo tika piedzīvots 1:3 zaudējums pret “Zlatana asarām”, bet pēdējā spēlē tika dalītas godalgotās vietas. Pastāvēja vairāki varianti par to, kā turnīrs varētu noslēgties. Spēle iesākās, kā jau ierasts šajā dienā, ļoti ātrā tempā un pirmie ar skaistu stūra sitiena izpildi vārtus guva “Lata” spēlētāji. Pēc neilga brīža Kārlis Beikerts panāca 1:1, bet līdz perioda beigām viesi atjaunoja vadību – 2:1. Otrajā puslaikā jau aktīvāk darbojās koknesieši, kas vispirms panāca 2:2, bet pēc neliela brīža jau arī 3:2, kad vārtsarga atsisto bumbu vārtos ievirzīja Dima Krupenkins. “Lats” izmantoja iespēju vārtsarga vietā laukumā sūtīt piekto laukuma spēlētāju, kas spēles beigas padarīja ļoti skatāmas. “Lats” veidoja bīstamas izspēles, bet Koknese skrēja ātrajos pretuzbrukumos, līdz pāris sekundes pirms mača beigām 4:2 panāca Andrejs Pavļenkovs, raidot bumbu tukšos vārtos. Līdz ar to Kokneses komanda ieguva pirmo vietu, otrajā ierindojās “Zlatana asaras”, bet trešie – “Lats” spēlētāji.

Kokneses komandas sastāvā spēlēja Didzis Bērziņš, Andrejs Pavļenkovs, Jānis Ārends, Reinis Kuzmas, Kārlis Beikerts, Ilmārs Kalniņš, Dima Krupnekins un Dāvis Kalniņš.

 

Leave a Reply