Spēka divcīņas sacensības uz atkārtojumu skaitu Koknesē

Draudzīgā atmosfērā un ar lieliskām atbalstītāju balvām 5. maijā Koknesē norisinājās jauns pasākums Latvijas pauerliftinga federācijas kalendārā – spēka divcīņa uz atkārtojumu skaitu. Jau ierasto un daudzos atraktīvos pasākumos iekļauto spiešanu guļus uz reizēm papildināja jaunums – vilkme uz atkārtojumiem. Sportisti un sportistes sacentās divu kustību (spiešanas un vilkmes) summā. Vīri guļus pozīcijā spieda savu svaru un vilka pusotru savu svaru, savukārt dāmas spiešanā guļus cēla pusi sava svara un vilkmē cīnījās ar savu svaru, cenšoties divu kustību summā savākt iespējami lielāko atkārtojumu skaitu! Sacensībās piedalījās 47 sportisti – 38 vīri un 9 dāmas.

Dāmu konkurencē svara kategorijā līdz 63 kilogramiem sacentās piecas sportistes. Godalgoto trijnieka iekļuva un 3. vietu izcīnīja Regīna Virse no Rīgas Stradiņa universitātes (summā pacelta 61 reize), 2. vietā individuāli startējusī Inita Nitiša (summā pacelti 67 atkārtojumi), bet 1. vietā Kokneses sporta centra pārstāve Agra Bērziņa (summā paceltas 77 reizes). Savukārt svara kategorijā virs 63 kilogramiem sieviešu ieskaitē cīņā par uzvaru iesaistījās četras sportistes un 3. vietu ieguva Smagatlētikas un cīņas kluba “Madona” pārstāve Elīna Cielava (summā paceltas 30 reizes), 2. vietā pagājušā gada Latvijas čempionāta klasiskajā spēka trīscīņā sudraba medaļniece Līga Gaurilka (summā 52 atkārtojumi) no Bauskas, bet uzvara šo pašu sacensību un tātad arī aktuālajai Latvijas čempionei Alisei Babrai no RTU sports (summā paceltas 59 reizes).

Dāmu absolūtajā vērtējumā dominēja -63 kg kategorijas pārstāves un absolūti labāko sieviešu trijnieks izrādījās tieši tāds pats kā kategorijā: 1. vietā Agra Bērziņa. 2. vietā Inita Nitiša, 3. vietā Regīna Virse. Inita un Regīna uzrādīja dalīti labāko rezultātu dāmu grupā spiešanā guļus – abām pa 27 paceltām reizēm, savukārt Agra bija pārliecinoši spēcīgākā un izturīgākā vilkmes kustībā – 60 paceltas reizes, par 20 reizēm apsteidzot tuvāko sekotāju, kas nodrošināja pārliecinoši labāko rezultātu arī summā.

Vīru ieskaitē sportisti bija sadalīti četrās svara kategorijās. Vieglākajā no tām (līdz 66 kg) sacentās seši sportisti. 3. vietu izcīnīja pieredzējis spēka trīscīņas sportists un vairākkārtējs Latvijas čempionātu laureāts no Madonas – Guntars Zariņš (45 reizes summā), 2. vietā ar otro labāko rezultātu (52 reizes) vilkmes kustībā vietējais Kokneses sporta centra pārstāvis, pasākuma namatēvs un aizvadītā Latvijas čempionāta spēka trīscīņā sudraba medaļnieks Dāvis Kalniņš (61 atkārtojums summā) , bet 1. vietā, uzrādot pārliecinoši labāko rezultātu vilkmē (60 reizes kustībā un 83 atkārtojumi divu vingrinājumu summā), Mihails Šabarovs no Pļaviņu komandas. Jāpiebilst, ka Mišam tā bija atgriešanās spēka trīscīņas sacensībās pēc ilgāka pārtraukuma. 2004. gadā kategorijā līdz 52 kg viņš uzstādīja Latvijas rekordu vilkmē (200 kg), kas noturējās līdz svara kategoriju sistēmas maiņai 2010. gada nogalē un tātad vairs netiks labots.

Nākamajā vīru kategorijā (līdz 83 kg) sacentās vislielākais dalībnieku skaits – 16 sportisti. Sīvajā konkurencē 3. vietā Valters Savickis no Gulbenes KSP sporta kluba (56 reizes summā), 2. vietā, savācot tādu pašu pacelto atkārtojumu kopskaitu, bet ierindojoties augstāk, pateicoties vieglākam pašsvaram, Georgijs Stoļerovs no Līvāniem (56 atkārtojumi summā). Georgijs arī bija vienīgais veterāna vecumu sasniegušais sacensību dalībnieks un pārliecinoši pierādīja, ka spēka izturībā spēj ne tikai konkurēt, bet arī uzvarēt jaunākos sāncenšus. Savukārt 1. vietu kategorijā, pateicoties lieliskam sniegumam vilkmes kustībā (45 reizes), izcīnīja Kokneses sporta centra atlēts Ilmārs Kalniņš (63 atkārtojumi summā). Uzreiz aiz goda pjedestāla palika pērnā gada Latvijas čempionāta spēka trīscīņā sudraba medaļnieks Oskars Trops no Madonas.

Liels dalībnieku skaits (11 sportisti) arī nākamajā kategorijā – līdz 105 kg, kurā 3. vietu ieguva Māris Barovskis no Bauskas (55 reizes summā), 2. vietā dažādu spēka un izturības sporta veidu entuziasts, kā arī pagājušā gada Latvijas čempionāta spēka trīscīņā bronzas medaļnieks Mārtiņš Markovs no Rīgas Stradiņa universitātes (56 atkārtojumi summā), bet uzvaru kategorijā ieguva Ņikita Avdejevs no sporta kluba OWLGYM. Par spēka izturības specifiku un arī konkurenci šajā kategorijā un sacensībās kopumā liecina tas, ka 2017. gada Latvijas čempions klasiskajā trīscīņā svara kategorijā līdz 105 kg Jānis Kalnenieks no RTU sports, neraugoties uz lielisku rezultātu (35 atkārtojumi vilkmē un 52 summā) palika aiz godalgoto pjedestāla un ierindojās 4. vietā. Savukārt 5. vietā šo pašu sacensību bronzas medaļnieks svara kategorijā līdz 83 kg Jurijs Meirāns ar summā paceltām 49 reizēm.

Visbeidzot, smagākajā kategorijā virs 105 kg cīnījās pieci atlēti. 3. vietu ieguva Artūrs Timofijs no Pļaviņām (42 reizes summā), 2. vietā jaunizceptais Latvijas rekordists vilkmē Didzis Bērziņš no Kokneses sporta centra (47 atkārtojumi summā), bet, pateicoties mazākam personīgajam svaram, ar tādu pašu rezultātu, 1. vietā Mārtiņš Mellakauls no RSU (47 paceltas reizes summā). Arī vissmagākajā kategorijā sīvā cīņā aiz godalgoto pjedestāla nācās palikt aktuālo Latvijas čempionātu laureātiem – pirms nedēļas notikušā Latvijas čempionāta ar ekipējumu uzvarētājam Jevgēņijam Snegirevam no Pļaviņām 4., bet pagājušā gada klasiskās spēka trīscīņas čempionāta bronzas medaļniekam Andrejam Pavļenkovam no Kokneses sporta centra 5. vieta.

Arī vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā cīņa pamatā norisinājās starp vieglāko kategoriju pārstāvjiem un, vēlreiz apliecinot, ka savu svaru uz reizēm labāk padodas celt atlētiem ar mazāku pašmasu, par absolūti labākajiem kļuva trīs vieglāko kategoriju uzvarētāji: 3. vietā Ilmārs kalniņš, 2. vietā Ņikita Avdejevs, bet pārliecinoši 1. vietā – Mihails Šabarovs, kuram labākais rezultāts vīru konkurencē vilkmes kustībā (60 reizes). Savukārt spiešanā guļus labākais sasniegums Jurim Cielavam (28 reizes), kuram par augstāku vietu kopvērtējumā neļāva pacīnīties rezultāts vilkmē. Atšķirībā no vilkmes spiešanā guļus labākie rezultāti daudz blīvāki – robežās no 26 līdz 28 paceltām reizēm satilpa 5 sportisti. Tāpat interesanti, ka dāmas un vīri uzrādīja ļoti līdzīgus absolūti labākos rezultātus abās kustībās. Vilkmē Agrai Bērziņai un Mihailam Šabarovam pa 60 paceltām reizēm, savukārt spiešanā guļus Initai Nitišai un Regīnai Virsei pa 27, bet Jurim Cielavam 28 veiksmīgi atkārtojumi.

Komandu vērtējumā sīvā cīņā, tikai par trīs punktiem apsteidzot Rīgas Stradiņa universitātes sportistus, 3. vietā ierindojās Smagatlētikas un cīņas klubs “Madona” Mārtiņa Lielupa virsvadībā (34 punkti), 2. vietā (arī tikai ar trīs punktu pārsvaru – 37 punkti) Pļaviņu komanda, bet 1. vietu pārliecinoši izcīnīja mājinieku, Kokneses sporta centra komanda, kura startēja 13 dalībnieku sastāvā: Agra Bērziņa, Līva Zvaigzne, Dāvis Kalniņš, Dāvis Puišelis, Ilmārs Kalniņš, Ritvars Kļaviņš, Ingars Kļaviņš, Maikls Andriksons, Edmunds Kaverskis, Agris Skrejāns, Alvis Zemītis, Andrejs Pavļenkovs un Didzis Bērziņš.

Sacensību organizatori – Latvijas pauerliftinga federācija, Kokneses sporta centrs, biedrība “Spartietis” – izsaka lielu pateicību atbalstītājiem – Paipalu ferma OLA, Mājas kūpinājumi “Kūpiņsala”, SIA “Kokneses Miesnieks”, SIA “Rosība” un veikals “Spēka Pasaule” – par lieliskajām balvām un aicina uz tikšanos Latvijas čempionātā 11. novembrī!

REZULTĀTI

Didzis Bērziņš, speciāli koknesessportacentrs.lv

Leave a Reply