“Koknese sporto” pasākumā papildinām zināšanas par skriešanu

20.aprīļa pievakarē Kokneses stadionā norisinājās 41. “Koknese sporto” pasākums, kurš šoreiz notika projekta “Koknese – veselīgākā vide visiem” ietvaros. Pasākumu rīkoja biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”, un šoreiz pasākuma tēma bija skriešana.

Lai piedāvātu vietējiem iedzīvotājiem iespēju padziļināti iepazīties ar jautājumiem, kas saistīti par un ap skriešanu, uz pasākumu tika uzaicināts skriešanas treneris un profesionāls skrējējs Jānis Višķers, kurš ir viens no vadošajiem garo distanču skrējējiem Latvijā un pārstāv arī Latvijas izlasi starptautiskās sacensībās. Šoreiz Jānis pats neskrēja, bet palīdzēja izkustēties atnākušajiem pasākuma dalībniekiem.

Pasākums iesākās ar treniņa tēmas konkretizēšanu. Tā kā skriešanas tēma ir ļoti plaša un katrs atnākušais ir dažāda tempa skrējējs, tad vispirms tika noskaidrots, kas būtu tas, kas būtu vislietderīgākais jebkuram pasākuma dalībniekam. Sākumā treneris atbildēja uz dalībnieku jautājumiem, pastāstīja svarīgākās lietas par skriešanu un pēc tam sākās kopīgs treniņš.

Kā jau ierasts, treniņš iesākās ar iesildīšanās daļu, kurā tika piedāvāts viegls 2km skrējiens, kam sekoja iesildošie vingrinājumi. Pēc tam varēja sākties treniņa galvenā daļa, kurā šoreiz tika veikti spēka rakstura uzdevumi – neizmantojot nekādu papildinventāru, tikai darbojoties ar sava ķermeņa svaru tika nostiprināta kāju muskulatūra. Pēc apmēram 40 minūšu ilgas galvenās daļas varēja sākties atsildīšanās daļa, kura bija jāveic lēns skrējiens. Treneris vel pastāstīja nedaudz par treniņu plānošanu un treniņu procesu un atklātā nodarbība varēja beigties.

Biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs” saka paldies atnākušajiem dalībniekiem par pasākuma atbalstīšanu, kā arī liels paldies trenerim Jānim Višķeram par noderīgo treniņu un padomiem turpmākai sportošanai.

Biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”

Leave a Reply