Telpu futbolisti ļoti aizraujošā cīņā uzvar ANČ telpu futbolā

Ar divām ļoti svarīgām spēlēm pagājušajā sestdienā Aizkraukles sporta centrā savu ziemas sacensību sezonu noslēdza Kokneses telpu futbola komanda, kas aizvadīja ļoti veiksmīgu turnīra izskaņu un izcīnīja uzvaru Aizkraukles novada atklātajā čempionātā telpu futbolā.

Pirms pēdējās spēļu dienas, kas bija 14.aprīlī, Kokneses komanda bija viena no turnīra favorītēm uz uzvaru kopvērtējumā, cīnoties ļoti līdzīgi ar komandām “Poila” un “Skrīveri”. Vispirms, lai turpinātu cīnīties par zelta medaļām, bija noteikti jāuzvar komanda “Poila”, kam pirmajā tikšanās reizē nācās piekāpties pašā mača izskaņā ar 1:2. Šoreiz spēli veiksmīgāk iesāka “Poila”, kas nepilnu 10 minūšu laikā panāca sev labvēlīgo 2:0, bet līdz perioda beigām Ilmārs Kalniņš atguva vienus vārtus un pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 1:2, Koknesei esot iedzinējos. Otrajā puslaikā turpinājās ļoti interesanta cīņa ar daudz sitieniem pa vārtiem, līdz puslaika vidū Koknese ielaida trešos vārtus spēlē. Šķita, ka spēles liktenis jau izšķirts, jo bija jāspēj gūt 3 vārti, neko neielaižot pretī. Par laimi pavisam ātri izdevās attapties un Andrejs Pavļenkovs atguva līdzīgāku rezultātu 2:3. Spēles beigas tuvojās, bet rezultāts nemainījās, Koknese cītīgi centās uzbrukt un bieži iekrita pretuzbrukumos, bet visas reizes izdevās draudus likvidēt, īpaši pateicoties vārtsarga Egīla Baltcera pūlēm. Apmēram 90 sekundes līdz mača beigām pēc diezgan skaistas trīs spēlētāju sadarbības izlīdzinājumu panāca Didzis Bērziņš, kurš trāpīja ļoti precīzu sitienu. Koknese bija uz viļņa un turpināja uzbrukt, lai gūtu nepieciešamos ceturtos vārtus. 50 sekundes līdz mača beigām tika veikta spēlētāju maiņa un vārtsarga vietā laukumā devās piektais spēlētājs. Bija nervoza galotne, bija iespējas izlīdzināt, bet nekas līdz galam nevedās. 21 sekundi pirms mača beigām notika tehniskas problēmas ar tablo un spēlē bija neliels pārtraukums. Spēle turpinājās un 4 sekundes pirms mača beigām Ilmārs Kalniņš izdarīja sitienu pa vārtiem… un bumba ieripja vārtu apakšējā stūrī garām Poilas vārtsargam. Neviens tam īsti sākumā neticēja, jo tas nesķita reāli, Koknese gandrīz nekad tā nebija izvilkusi uzvaru, bet beidzot tas notika. Spēle noslēdzās ar 4:3.

Ņemot vērā turnīra situāciju un nolikuma punktus, bija zināms, ka, lai nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā, Koknesei ir jānospēlē labi arī pret Skrīveriem, kas arī ir vieni no turnīra favorītiem. Precīzāk, Koknese varēja atļauties zaudēt, bet ne vairāk kā ar vieniem vārtiem, jo tad uzvara nonāktu skrīveriešu īpašumā. Spēle, kā jau bija gaidāms, bija līdzīga, ar nelielu skrīveriešu pārākumu. Pretinieki guva arī vārtus, kad veiksmīgu sitienu realizēja Staņislavs Molčanovs panākot 1:0. Koknese centās atgūties un neielaist neko vairāk un tas izdevās. Spēlē bija daudz momentu un laba, korekta cīņa. Draudīgākais moments bija otrā perioda izskaņā, kad pretinieka sitienu no metra attāluma neticamā veidā atvairīja Egīls Baltcers un praktiski nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Spēle tā arī noslēdzās ar 1:0 Skrīveru komandas labā. Līdz ar to 1.vietu ieguva Koknese, otrie – Skrīveru futbolisti, bet bronza šoreiz Poilai.

Ilmārs Kalniņš ieguva rezultatīvākā spēlētāja balvu, bet pie MVP (vērtīgākais spēlētājs) balvas tika bijušais komandas spēlētājs Ritvars Kalniņš, kurš no mums atvadījās pērnā gada nogalē. Bet šajās divās pēdējās spēlēs mēs jutām, ka Ritvars turpat vien laukumā bija un palīdzēja mums uzvarēt.

Turnīrs noslēdzās ar zvaigžņu spēli, kurā piedalījās turnīra labākie spēlētāji un organizatoru pārstāvētā komanda. Spēle noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu un šāda spēle notika pirmo reizi. Liels paldies turnīra organizētājiem, īpaši Arvim Upītim par lieliski organizēto turnīru visas sezonas garumā. Tiksimies nākamajās futbola sacensībās!

Kokneses komandas sastāvā šajā turnīrā piedalījās: Egīls Baltcers, Ilmārs Kalniņš, Didzis Bērziņš, Andrejs Pavļenkovs, Kārlis Beikerts, Reinis Kuzmas, Dāvis Kalniņš, Dima Krupenkins, Otto Bērziņš, Ritvars Kalniņš un Kristaps Kovaļevskis.

Līdz ar šī kausa izcīnīšanu, Kokneses komandas šajā sezonā ir izcīnījušas visus četrus reģiona galveno komandu sporta veidu kausus – florbolā (izcīnīts Silarožu kauss, kas principā uzskatāms par reģiona nozīmes čempionātu), basketbolā, volejbolā un telpu futbolā.

Futbola komanda speciāli KSC

Leave a Reply