Pirmo Kokneses novada čempionātu basketbolā uzvar “PICNIC TEAM”

Esiet sveicināti dārgie koknesessportacentrs.lv lasītāji un lasītājas un arī mazie lasītāji un lasītājas!

Šoreiz atskaites rakstu par sacensību rezultātiem jums sagatavojis Teo Rakstītājs, jo mans kolēģis Otomārs Skaitlis pēc naktslokāla atvēršanas Aizkraukles autostacijā ir pazudis uz nenoteiktu laiku un diezgan pasen nav manīts arī KSC statistikas nodaļā. Cerams spēšu jums sniegt tikpat detalizētu un tēlainu čempionāta analītiku, kā mans pieredzējušākais kolēģis.

Īsumā par turnīru, ideju, konceptu, izdošanos un neizdošanos

Ņemot vērā vispārējo basketbola spēlēt gribētāju aktivitāti Kokneses sporta centrā un veicot nelielu priekšaptauju septembra beigās, tika nolemts uzrīkot pirmo Kokneses novada čempionātu basketbolā, jo savu provizorisko dalību bija apsolījušas aptuveni piecas komandas, veidotas no pārsvarā vietējiem džekiem. Ideja bija izmēģināt, kā tas viss darbotos – kā tiktu apmeklēts un uztverts šis turnīrs no spēlētāju un komandu puses, no skatītāju puses, no mediju puses, no amatpersonu puses. Tā kā Kokneses sporta dzīvē, atskaitot KNAČ pludmales volejbolā , līdz šim šāda tipa turnīrs netika rīkots, tad bija daudz izaicinājumu, kurus nācās pārvarēt. Pirmkārt, ilgtermiņa turnīrs ar regulāru spēļu grafiku, atbildīgā personāla piesaistīšana, gadījuma problemu risināšana. Kopumā bija vairākas labas lietas un vairākas ne tik labas, bet par to raksta noslēgumā, kad veiksim secinājumu sadaļu.

Kā tas iesākās, kā tas notika, kas mainījās turnīra gaitā un kurš uzvarēja

Turnīram pieteicās piecas komandas – četras no Kokneses un viena no Aizkraukles, kura tika izveidota ar koknesieša Edgara Saulīša palīdzību. Koknesi pārstāvēja vidusskolas izlases komanda Beisis, kuras priekšgalā stājās perspektīvais un talantīgais Andrejs Grustāns ar saviem komandas biedriem, jaunizveidotā radu apvienība “Radi un Draugi”, kuras kapteiņa statusā nonāca arī plašāka reģiona basketbola aprindās labi zināmais un spēlēt prasmi pierādījušais Didzis Bērziņš, draugu un domubiedru apvienība “Picnic Team”, kas bija savākusi lielāko daļu brīvo aģentu Kokneses basketbola tirgū, savācot visnotaļ sabalansētu un spēlētspējīgu sastāvu, kā arī komanda “Mareks Team”, kura savā komandā iekļāva vidusskolas jaunāko gadu spēlētājus un pat arī dažus pamatskolniekus, un kurus komandēja komandas kapteinis Mareks Koļesņikovs. Aizkraukles komandas sastāvā spēlēja jau pieminētais koknesieties Edgars, kā arī vairāki aizkrauklieši ar diezgan skaļiem uzvārdiem, kas bija sevi pierādījuši Aizkraukles strītbola čempionātā.

Katra komanda spēlēja vienu pilnu spēli nedēļā, kopā divu mēnešu laikā aizvadot 8 spēles, bet turnīrā kopumā tika aizvadītas 20 spēles. Tiesa, daļa no tām nenotika, jo komandas spēlēs nespēja pieteikt pilnu sastāvu, kā rezultātā nācās piešķirt tehniskos zaudējumus un uzvaras. Pirmais spēļu aplis tika aizvadīts pilnībā, pēc kura par līderi kļuva Picnic Team, kas spēja pievarēt visus pretiniekus ar pārliecinošu rezultātu un pabeigt pirmo apli ar 4 uzvarām tikpat spēlēs. Otrajā vietā ar bilanci 3-1 ierindojās Beisis, kura sastāvā ar 2 triple double pēc kārtas izcēlās Andrejs Grustāns. Trešie ar neitrālo 2-2 bija Radi un draugi, kas pirncipālajā cīņā pieveica Aizkraukli, bet par izteiktu pastarīti kļuva Mareks Team, kas pirmajā aplī nespēja zaudēt ar mazāk kā ar 33 punktu starpību. 4.vietu ar 1-3 bija izcīnījusi Aizkraukle. Otrajā aplī intrigu radīja Radu un draugu uzvara pār Beisi, kad abas komandas iztika bez būtiskiem pamatsastāva spēlētājiem – Beisis spēleja bez sava “olstāra” Grustāna, bet “Radi un Draugi” bija spiesti kaut kā kompensēt “olstār” kandidāta Otto Bērziņa prombūtni. Šo situāciju labi izmantoja pēdējo 10 gadu apkārtnes labākais (nebaidos šī vārda) basketbolists Didzis Bērziņš, kurš spēja iegūt iespaidīgu “double double” ar 47pts + 35reb un uzvaru komandai ar +15. Tiesa, divu spēļu summā pret Beisi joprojām bija negatīva situācija, bet pie veiksmīgu citu spēļu iznākumiem bija iespēja pacelties arī augstāk par trešo vietu.

Vienā no izšķirošajām spēlēm pret Picnic Team, Radi un Draugi kontrolēja mača gaitu apmēram 32 minūtes, bet beigās mazliet piekusa, mazliet patraucēja izturība, iespējams un arī tiesneši un kopumā tika piedzīvots pēdejo minūšu zaudējums ar -5, kā rezultātā vairs nebija reāli uzlabot iepriekš izcīnīto 3.vietu. Tāpat ļoti interesanta spēle, pie tam vienīgā, kas noslēdzās pagarinājumā, bija turnīra līderu Beiša un Picnic Team spēle. Ja pirmajāabu komandu spēlē Picnic Team dominēja visas 40 minūtes, tad šoreiz mačs bija ļoti grūts. Beisis dominēja loti ilgi apmēram 3 ceturtdaļas un prata iekrāt arī 14 punktu pārsvaru, bet ar pacietīgu spēli Picnic Team atgriezās spēlē un rezultātu izlīdzināja pašā spēles izskaņā. Pagarinājumā pieredze pieveica jaunos maksimalistus un pabeidza turnīru ar perfekto 8-0 bilanci, bet Beisis ierindojās ka otrais ar 5-3. Trešajā vietā līdz ar to Radi un Draugi ar 4-4 (tehniskais zaudējums pret Aizkraukli), ceturtie turnīru pabeidza viesi no Aizkraukles ar 3-5, bet tabulas lejgalā Mareks Team ar 0-8.

Statistika

Par vietām jau noskaidrojām. Bet individualā statistika. Par labāko turnīra punktu guvēju kļuva Didzis Bērziņš, kurš vidēji izcēlās ar 46.7 punktiem spēlē. Didzis arī labākais cīņā par atlēkušajām bumbām (29.3) un efektivitātē ar 57.4 punktiem. Par labāko turnīra piespēlētāju kļuva Andrejs Grustāns, kam vidēji spēlē 7.3 rezultatīvas piespēles (bez tam arī 25pts un 17 reb spēlē). Par labāko metienu bloķētāju ar 2,3 metieniem spēlē atzīts Reinis Nungurs, bet labākais bumbu pārtvērējs aizkrauklietis Mikus Ievāns (6.3spg), kam arī vidēji vairāk ka 35 pts spēlē. Bez jau nosauktajiem statistikas rādītājiem notika arī komandu balsojums par turnīra simbolisko piecinieku, kur komandas izvēlējās turnīra 5 labākos spēlētājus. Simboliskajā izlasē šoreiz iekļuva čempionu pārstāvji Andrejs Pavļenkovs un Mārtiņš Gražulis, kā arī Andrejs Grustāns no Beiša un divi bronzas medaļniekiem – Didzis un Otto Bērziņi. Tāds šoreiz bija komandu balsojums. Jūs iespējams domāsiet, kā tika noteikti visi šie statistikas rādītāji, bet lieta tāda, ka izmantojot Kokneses jauniešu skolā iegūtās prasmes, bija iespējams katru spēli ne tikai nodrošināt ar standarta protokolu, bet arī ar tehnisko protokolu, kas ļāva uzskaitīt visas sīkās lietas. Ar visu spēļu protokoliem un statistikas kopsavilkumu iespējams iepazīties koknesessportacentrs.lv sacensību sadaļā.

Secinājumi

 • Šis bija eksperimentāls turnīrs/čempionāts, kura uzdevums bija izvērtēt organizatoru iespējas, dalībnieku iespējas, skatītāju iespējas, tehniskās iespējas;
 • lai atvieglotu komandu finansiālos nosacījumus, spēlēm tika piesaistīti dažādi gadījuma tiesneši, kas dažkārt radīa domstarpības, bet tas bija zināms jau pirms turnīra, ka tā būs, līdz ar to šī ir viela pārdomām nākamam gadam, ja turnīrs tiks rīkots
 • KSC hallē diemžēl nav 24 sek uzbrukuma pulksteņa 🙁 (ir, bet isti nedarbojas)
 • turnīra rīkotāji (KSC) bija parūpējušies par labām balvām
 • tika izsecināts, ka pilnīgai turnīrai atspoguļošanai medijos pietrūkst resursu
 • izdevās nodrošināt visas spēles ar tehnisko protokolu, kopumā spēles novadīšanai nepieciešami vismaz 6 cilvēki, bet bieži daudz kas tika veikts tikai četratā
 • ja būs piekrišna no jaunām un esošām komandām nākamgad, tad turnīrs iespējams kļūs par ikgadēju

paldies visiem dalībniekiem, organizatoriem, tehniskajam personālam, skatītājiem par atbalstu turnīra notikšanā. Cik zināms, tad nākamais basketbola notikums reģionā būs Aizkraukles novada čempionāts basketbolā, kurā iespējams startēs pat divas Kokneses komandas. gaidīsim talāku informāciju!

Teo Rakstītājs, KSC statistikas nodaļa

 

 1. Atbalsojums: get ivermectin
 2. Atbalsojums: ivermectin 6 mg tabs
 3. Atbalsojums: ivermectin 3mg
 4. Atbalsojums: ivermectin 5 mg

Leave a Reply