KSC vieglatlētikas sacensībās piedalās gandrīz 80 dalībnieki

Aizvadītajā sestdienā Kokneses stadionā norisinājās otrās Kokneses sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikā, kurās šoreiz piedalījās gandrīz 80 dalībnieki no Kokneses, Aizkraukles, Neretas, Rīteriem, Meņģeles un Jelgavas. Pavisam tika sadalīti 37 medaļu komplekti četrās vecuma grupās – U12, U14, U16 un pieaugušo grupā.

Lai gan no rīta laika apstākļi nebija ļoti iepriecinoši, jo lija lietus un bija diezgan vēss, sacensībām pulcējās daudz dalībnieki, un apmēram 20 minūtes pirms sacensību sākuma lietus mitējās un laiks uzlabojās. Gaiss iesila un brīžiem pat spīdēja saule, kas startēšanu visiem dalibniekiem padarīja krietni patīkamāku.

U-12 vecuma grupā sacensības notika piecās disciplīnās – 60 metru sprintā, 300 metru skrējienā, tallēkšanā, lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Pavisam 18 dalībnieki piedalījās cīņā par medaļām šajā vecuma grupā. 60 metros zēniem labākais ar jaunu personisko rekordu 8.59 sekundes bija koknesietis Henrijs Kalniņš, kurš apsteidza Eduardu Soroku no Aizkraukles (8.97) un Emīlu Vegmani no Jelgavas (9.78). Meitenēm ātrākā šajā distancē bija Laura Lielā no Aizkraukles ar rezultātu 9.00 sekundes, kas aiz sevis atstāja neretieti Evelīnu Šimēnu un koknesieti Patrīciju Bērzkalnu. Laura un Henrijs bija arī labākie 300 metru skrējienā. Henrijam arī šajā disciplīnā jauns personīgais rekords – 50.57 sekundes. Ļoti augstvērīgs rezultāts arī Laurai – 52.77, bet trešajā vietā meitenēm finišēja Elizabete Kalniņa, kurai arī lielisks personīgais rekords – 1:03.28. Jāpiebilst, ka Elizabetei joprojām ir tikai 7 gadi un viņa startēja kopā ar 3 gadus vecākām konkurentēm. Arī tāllēkšanā uzvaras jau pieminētajiem Henrijam un Laurai. Laura šoreiz nedaudz atpalika no sava personīgā rekorda un labākajā lēcienā sasniedza 3.97, aiz sevis atstājot Elizabeti (3.26 m) un Elzu Lazdiņu (2.99), kurai šoreiz starts tālumā neizdevās. Henrijs tika pie sava trešā personīgā rekorda – ar sesto lēcienu izdevās sasniegt ļoti atzīstamu rezultātu – 4.49 metri. Vēl 4 metrus pārvarēja arī Eduards Soroka (2.vieta, 4.09m).

Lodes grūšanā uzvarēja Henrijs ar 8.81metru tālu raidījumu, bet meitenēm labākā Enija Muraška no Neretas ar 6.63 metriem, otrajā vietā atstājot Elzu Lazdiņu (6.22 metri). Visbeidzot šķēpa mešanā pie uzvaras tika arī Elza, kas uzstādīja ļoti labu personīgo rekordu – 24.55 metri un tuvāko sāncensi apsteidza par 8 metriem. Zēniem šajā disciplīnā labākais bija Eduards Soroka ar 21.04 metrus tālu metienu. Kopumā šajā vecuma grupā tika sadalīti 10 medaļu komplekti – 12 medaļas (5 zelta) izcīnīja koknesieši, 9 medaļas (4 zelta) aizceļoja uz Aizkraukli, 6 uz Neretu (1 zelta), bet atlikušās trīs uz Jelgavu.

U14 vecuma grupā piedalījās pavisam 19 dalībnieki, kuri sadalīja 12 medaļu komplektus. 60 metru sprintā sīvā cīņā uzvara Ritvaram Dekterim (8.37 s), kurš par 5 simtdaļām apsteidza Valteru van Herku (8.42). Meitenēm ātrākā Evelīna Vitenberga – 8.97 sekundes. Šajā pašā distancē ar barjerām ātrākā Estere Vingre ar 10.84 sekundēm, bet zēniem pie otrās zelta medaļas tika Ritvars – 11.43 sekundes. 1km soļošanā uzvarēja Elizabete Bērzkalna ar rezultātu 5:52. Tāllēkšanā šoreiz sacentās tikai zēni – ar 4.19 metriem labākais bija Valters van Herks no Kokneses.

Vairāk dalībnieku bija mešanas disciplīnās – lodes grūšanā zēniem labākais koknesietis Gusts Doniks ar 10.68 metrus tālu raidījumu, bet meitenēm uzvarēja Laura Broliša no Aizkraukles ar 10.50 metriem. Diska mešanā ļoti labus rezultātus uzrādīja aizkraukliete Amanda Malatkovska, kura uzvarēja ar 32.95 metriem. Zēniem šoreiz pieticīgāki rezultāti  – divu koknesiešu cīniņā labāks izrādījās Alens Paļskis ar 14.85 metriem, par 9 centimetriem parspējot Ģirtu Jansonu, kurš nespēja šajā dienā savākt slapjo mešanas rīku. Visbeidzot šķēpa mešanā pie otrās zelta medaļas tika Amanda, uzrādot rezultātu 30.15 metri. Zēniem šajā grupā labākais Artūrs Sviderskis no Aizkraukles ar 41.20 metriem, bet otrais ar 26.22 metriem Alens Paļskis. Šajā vecuma grupā koknesiešiem 22 medaļas (8 zelta), Aizkraukles sportistiem 5 medaļas (4 zelta) bet neretiešiem 7 medaļas.

U16 vecuma sportisti sacentās 4 disciplīnās. 100 metru sprintā zēniem labākais bija Kristaps Blūms ar 12.38 sekundēm no Neretas, apsteidzot Evaru Geršebeku no Kokneses un Krišjāni Kojānu no Aizkraukles. 400 metros visu goda pjedestālu aizņēma Aizkraukles sportisti, bet labākais ar 1:01.12 bija Dmitrijs Lapuha. Tāllēkšanā ar 5.56 metriem labākais bija Krišjānis Kojāns, bet otrajā vietā ierindojās Evars Geršebeks ar 5.35 metriem.

Meitenēm 100 metros ātrākā Natālija Zeica no Kokneses, kura vienīgā iespēja veikt distanci zem 14 sekundēm – 13.84 sekundes. Arī otro un trešo vietu ieņēma koknesieties – Megija Čakste un Paula Sārta. 400 metros zelta medaļas Marta Ragelei no Neretas ar rezultātu 1:10.59. Tāllēkšanā pie otrās zelta medaļas tika Natālija Zeica apsteidzot Paulu Sārtu, bet diska mešanā zelts aizkrauklietei Katei Gulbei ar 32.56 metriem. Medaļu apkopojums šaja vecuma grupā – Koknesei 9 medaļas (2 zelta), Aizkrauklei 7 medaļas (3 zelta) un 4 medaļas neretiešiem ( 2 zelta).

Pieaugušie šoreiz sacentās par 8 medaļu komplektiem 5 disciplīnās. 200 metros vīriešiem ātrākais ar 23.54 sekundēm bija Ilmārs Kalniņš no sporta kluba Bilstiņi, kurš apsteidza Nauri Seļiverstovu no Rīteriem un Kristapu Blūmu no Neretas. Sievietēm šajā distancē ātrāka bija Līna Gražule ar 28.57 sekundēm, otrajā vietā atstājot Baibu Višķeri. Lodes grūšanā šoreiz sacentās tikai vīrieši, jo sievietes sacensībām nepieteicās. Labākais ar 11.22 metriem bija Reinis Nungurs, kurš otrajā vietā atstāja Intaru Zaulu no Kūpiņsalām, bet trešajā vietā Ingars Kļaviņš no Kokneses. Augstlēkšanā, par spīti vēl mitrajam laikam, uzvarēja Armands Aivis Gorbačovs, pārvarot 1.85 metrus, bet dāmām labākā ar 1.45 metriem bija Amanda Pisukova. Abi sportisti bija no Neretas. Visbeidzot dienas augstvērtīgākie rezultāti tika sasniegti smilšu bedrē. Tāllēkšanas sektorā otrajā mēģinājumu sērijā Ilmārs Kalniņš aizlēca 7.04 metrus, kas ir līdz šim tālākais oficiālais lēciens atjaunotajā Kokneses stadionā. Mums gan nebija vēja mērītāja, lai oficiāli šo rekordu reģistrētu, bet katrā ziņā vējš šajā dienā nebija lielāks par 2m/s, kas ir maksimālais pieļaujamais pavēja lielums. Otrajā vietā ierindojās Aivis Gorbačovs, uzrādot 6.41 metru. Tikpat aizlēca arī Dāvis Kalniņš, bet sliktāka nākamā rezultāta dēļ tikai trešā vieta. Arī trīssoļlēkšanā tika uzrādīti visnotaļ labi rezultāti – uzvarētājs Dāvis Kalniņš aizlēca 14.25 metrus, otrajā vietā ierindojās Ilmārs Kalniņš ar 13.90 metriem, bet trešais ar 13.36 metriem bija Aivis Gorbačovs. Sievietēm labākā bija Monta Apeināne (9.48) no Neretas, bet otrajā vietā palika Amanda Pisukova (9.29m, arī Nereta).

Sacensību organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par lielo atsaucību. Sacensību kalendārā šīs sacensības tiks noteikti saglabātas un rīkotas arī nākamajās sezonās. Tāpat Kokneses sporta centrs saka lielu paldies visiem tiesnešiem, kas palīdzēja visas dienas garumā gan ar sektoru iekārtošanu, gan sacensību tiesāšanu. Liels jums visiem paldies!

KSC, Dāvis Kalniņš

 

Leave a Reply