Kokneses pārstāvjiem 3.vieta Latvijas komandu čempionātā zolītē

2017.gada 5. augustā liela daļa Latvijas labāko zolmaņu pulcējās Mārupē, kur norisinājās 2017.gada Latvijas komandu čempionāts zolītē. Nezinātājiem – komandu čempionāta atšķirība no individuālajām sacensībām ir tāda, ka cīnās komanda pret komandu un tiek vērtēts visu četru komandas spēlētāju kopējais sniegums, bet individuālajai statistikai nozīmes nav. Pie pirmajiem 4 galdiem spēlē pirmo četru komandu pārstāvji (ar nosacījumu, ka pie viena galda nesēž divi vienas komandas dalībnieki), pie nākamajiem četriem nākamās četras utt., kopā katras četras komandas savā starpā sadala 48 punktus katrā kārtā.

Šī gada čempionātā debitēja uzreiz divi Kokneses novada pārstāvji, pēdējo 2 gadu ”Kokneses Zolmeistars” titula ieguvēji Ralfs Dūniņš (2016) un Egīls Baltcers (2017), kuri kopā ar pieredzes bagātākajiem un arī Kokneses maču gaisu apostījušajiem Edgaru Doroško un Mārtiņu Felšus startēja komandas ”Klondaika” sastāvā. Kopā nokomplektētas tika 13 komandas, kas nozīmēja, ka augusta pirmā sestdiena uz Mārupi bija atvilinājusi 52 spēcīgus zolmaņus, kuri 8 kārtu garumā bija gatavi bezkompromisa cīņai  par Latvijas čempionu titulu.

Pirmo kārtu ”Klondaika” iesāka piesardzīgi, Ralfs izcīnīja dalītu pirmo vietu (5 punktus) pie sava galda, pārējiem veicās nedaudz sliktāk, bet pēdējais nepalika neviens, kopā iegūstot 13 punktus, kas pēc pirmās kārtas ierindoja komandu 6. vietā. Otrā kārta jau bija krietni veiksmīgāka – uzvaras pie saviem galdiem izcīnīja gan Ralfs, gan Egīls, vēl 6 punktus pievienoja Edgars ar Mārtiņu, kopā iegūstot 18 punktus, kas nozīmēja, ka ar 31 punktu 2 kārtās komanda ierindojās 3.vietā, kas nozīmēja, ka būs jācīnās pie pirmajiem galdiem. Trešā kārta mūsu zolmaņiem izrādījās visveiksmīgākā turnīrā, pārliecinoši turpināja gan Ralfs, gan Egīls, gan pārējie, iegūstot 21 punktu (no 24 iespējamiem) un ar 52 punktiem pēc 3.kārtas ”Klondaika” izvirzījās turnīra vadībā. Ceturtā kārta nekādas lielas korekcijas neieviesa, kas nozīmēja, ka turnīra vidū joprojām ”Klondaika” saglabāja 1.vietu, bet Egīls un Ralfs katrs bija izcīnījis 19 punktus, kas tos ierindoja augstās vietās arī individuālajā ieskaitē.

Piektā un sestā kārta aizritēja ar mainīgām sekmēm – kamēr pārējie mēģināja savākt pa kādam punktiņam, Ralfs uzvarēja abas kārtas un ar 31 punktu izvirzījās gan individuāli turnīra līdera godā, gan palīdzēja komandai joprojām turēties vadībā, par 3 punktiem apsteidzot tuvākos sekotājus un liekot pretiniekiem manāmi saspringt, jo pamazām brieda visnotaļ liels pārsteigums. Septītā kārta bija mazāk veiksmīga, it sevišķi Ralfam, kurš  pirmoreiz palika bez punktiem (ar turnīra antirekordu -106 mazie punkti), tāpat arī Edgars, bet Mārtiņš ar Egīlu savus galdus uzvarēja, kas nozīmēja tikai vienu – Latvijas čempionu nosaukums tiks izšķirts pēdējā kārtā.

Pirms pēdējās kārtas pirmais četrinieks bija sekojošs: ”Le-Monstre” un Klondaika pa 100 punktiem, ”Ronis” 96 punkti un ”Qaskqai” 90 punkti. Diemžēl šī kārta ”Klondaika” komandai izrādījās neveiksmīgākā no visām – cerības pie pirmajiem 2 galdiem nespēja attaisnot Ralfs un Egīls, paliekot bez punktiem, pie trešā galda Edgaram 2 punkti, bet cerības uz godalgām atgrieza Mārtiņš, kurš uzvarēja pie 4.galda un ieguva 6 punktus. Kopā ”Klondaika” izcīnīja 8 punktus, 9 punkti komandai ”Ronis”, 13 punkti ”Le-Monstre”, bet ar 18 punktiem kārtu uzvarēja ”Qaskqai”, kas nozīmēja tikai vienu – par 2017.gada Latvijas čempioniem ar 113 kļuva ”Le-Monstre”, pa 108 punktiem ieguva ”Klondaika” un  ”Qaskqai”, tomēr mazo punktu atšķirība (lielākoties pēdējo 2 kārtu ietekmē) sasniedza gandrīz 200 punktus, līdz ar to ”Klondaika” nācās samierināties ar trešo vietu. Sensācija šoreiz izpalika, bet pārsteigums nē, jo totalizatoru kantori pirms čempionāta ”Klondaika” komandai augstu vietu neprognozēja. Individuāli Ralfs izcīnīja 31 punktu, bet Mārtiņš, Egīls un Edgars pievienoja attiecīgi 28, 27 un 21 punktu.

Pēc apbalvošanas ceremonijas apmierinātību ar rezultātu neslēpa Ralfs: ”Protams, esmu priecīgs, trešā vieta šāda līmeņa sacensībās ir ļoti augsts rezultāts. Ļoti labi iesāku, bet beigās pietrūka nedaudz veiksmes un pieredzes šāda kaluma mačos, jo komandu turnīrā līdz šim piedalījies nebiju. Beigās nedaudz pietrūka spēka, lai aizvadītu visu turnīru vienā līmenī. Domāju, ka ar komandas biedriem noteikti nosvinēsim šo panākumu,  komandas sponsors ”Klondaika” solīja banketu.”

Manāmi vīlies izskatījās Egīls: ”Jāatzīst, ka ir vilšanās. Ja man vakar kāds būtu pateicis, ka izcīnīsim bronzu, būtu ļoti priecīgs, bet izgāztās beigas tomēr nedaudz prieku pabojāja, jo praktiski visu turnīru aizvadījām līderu godā. Individuāli nostartēju normāli, gribējās, protams, labāk, bet tā kā vairākās kārtās svarīgos punktus izrāvu pašā pēdējā partijā, jāatzīst, ka nostartēju tuvu maksimumam. Pārējie ar aizvadīja labu turnīru, it sevišķi Ralfs un objektīvi vērtējot mums šis ir liels panākums. Tagad jāgatavojas individuālajiem mačiem, lai gada beigās kvalificētos Latvijas čempionāta finālam.”

Pielikumā tabula, pie katra vārda iekavās šābrīža vieta Latvijas reitingā.

KOPVĒRTĒJUMS

Informāciju sagatavoja Egīls Baltcers

Leave a Reply