Latvijas čempionātā Koknesei divas bronzas medaļas

29. un 30.jūlijā Ogrē norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalījās arī 7 sportisti no Kokneses. Pa visiem kopa izdevās izcīnīt divas trešās vietas, trīs piektās un vienu desmito vietu.

Pirmajā dienā ļoti patīkamos un siltos laika apstākļos uz starta devās pavisam pieci koknesieši. Vispirms sacensības uzsāka lodes grūdēji, kur dalībnieku vidū bija arī Mārtiņš Broks. Mārtiņam pretiniekos bija 11 sportisti. Pirmajā metienu sērijā Mārtiņam 13.89 metri, kas tajā brīdī bija piektais labākais rezultāts. Rezultātu uzlabot Mārtiņam izdevās ceturtajā mēģinājumā, kad lode aizlidoja aiz 14 metru atzīmes – 14.25 metri. Ar šo rezultātu Mārtiņš pozīciju saglabāja un pat pietuvojās trijniekam, kur tajā brīdī ar 14.49 metriem atradās Dāvis Oliņš. Piektajā sērijā uz trešo vietu izvirzījās Arnis Žvīriņš, kuram 14.52 metri. Pēdējā grūdienu sērijā Mārtiņš uzlaboja savu rezultātu uz 14.48 metriem, vien par centimetru atpaliekot no 4.vietas un par četriem no trešās vietas, čempionātu noslēdzot 5.vietā. Uzvarēja Māris Urtāns ar grūdienu gandrīz 18 metru talumā.

Mazliet vēlāk sākās arī trīssoļlēkšanas sacensības, kurās tika pieteikti trīs dalībnieki no Kokneses – šī gada divkārtējais U-20 grupas čempions Ralfs Eihentāls (treneris Igors Lulle), 2015.gada Latvijas čempions pieaugušajiem Ilmārs Kalniņš (treneris Viktors Bonders, Igors Lulle) un 2012.gada Latvijas čempions Dāvis Kalniņš, kurš bija vecākais trīssoļlēkšanas sacensību dalībnieks. Sacensības iesākās visnotaļ nepatīkami, jo uzreiz pēs sportistu prezentācijas skatītājiem, pēkšņas veselības problēmas piemeklēja Ilmāru Kalniņu. Vispirms tika izsaukta medmāsa, kam sekoja arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukšana un sportista nogādāšana tuvējā Ogres hospitālī. Pēc pārbaužu veikšanas un medikamentu ievadīšanas Ilmārs tika palaists mājās, bet šis čempionāts viņam bija beidzies nesākoties. Līdz ar to Kokneses trīssoļlēkšanas godu palika aizstāvēt divi sportisti. Jau pirms sacensībām bija skaidrs, ka uzvarētājs par 99,9% būs Elvijs Misāns, kam personīgais rekords bija vairāk nekā 2 metrus labāks nekā pārējiem. Arī otro vietu šoreiz diezgan pārliecinoši nokārtoja rīdzinieks Krists Dzelstiņš ar jauno personīgo rekordu – 14.89 metri. Visspraigākā bija cīņa par trešo līdz piekto vietu, kur spēkojās abi koknesieši un neretietis Aivis Armands Gorbačovs.

 

Pirmajā lēcienu sērijā 13.79 iespēja Dāvis, Ralfs atbildēja ar viduvēju lēcienu 13.48, bet Aivim pirmais mēģinājums neieskaitīts. Otrajā lēcienu sērijā Ralfs izvirzījās trešajā vietā ar 13.88 metriem, bet Aivis pielīdzināja Dāvja rezultātu ar 13.79 metriem. Otrais mēģinājums, tāpat kā trešais Dāvim neieskaitīts, un arī abi pārējie sāncenši rezultātu neuzlaboja.

Fināla lēcienus sportisti izpildīja jau citā secībā – vispirms leca Dāvis un ar 14.10 metriem pacēlās uz trešo vietu. Aivis uzreiz atbildēja ar 14.11, bet Ralfs pirmo reizi savā karjerā aizlidoja pāri 14 metriem – 14.03 metri – tas uz to brīdi bija Ralfa personīgais rekords. Piektajā sērijā necerēti labs lēciens padevās Dāvim – 14.34 metri. Tika sagaidīts labs pavējš (2.1 m/s), rūpīgi sakoncentrēts prāts lēcienam un arī labs izpildījums. Ralfs piektajā sērijā velreiz laboja savu personīgo rekordu – 14.13 metri, bet Aivim mēģinājums neveiksmīgs.

Pēdējā lēcienu sērijā Dāvis veica neveiksmīgu lēcienu pārkāpjot atspēriena dēlīti, Aivis uzstādīja savu personīgo rekordu ar 14.20 metriem, bet Ralfam jauns personīgais – 14.16 metri. Līdz ar to noslēgumā Dāvim trešā vieta un bronzas medaļa otro reizi Latvijas čempionātos (bronza tika iegūta arī 2013.gadā), bet Ralfam, debitējot pieaugušo čempionātā, 5.vieta ar 14.16 metriem.

Kā pēdējā no koknesiešiem sacensību pirmajā dienā uz starta devās Līna Gražule (treneris Viktors Ņuhtiļins), kas startēja 1500 metru skrējienā. 6 dalībnieču konkurencē Līnai šoreiz 5.vieta ar rezultātu 5:25.52 minūtes.

Otrajā dienā pirmais uz starta devās Andrejs Pavļenkovs, kurš piedalījās vesera mešanas sacensībās. Šoreiz piedalījās tikai trīs paši labākie Latvijas pēdējo gadu vesera metēji – bez Andreja uz starta devās arī Ainārs Vaičulens un Latvijas vesermešanas leģenda Igors Sokolovs. Andrejs līdz šim nebija apsteidzis abus konkurentus sacensībās, bet šoreiz bija diezgan daudz pamatotu cerību, ka tas varētu izdoties, jo ieguldītais treniņdarbs šajā sezonā bija grandiozs un rezultāti treniņos – ļoti labi. Diemžēl Andrejam šoreiz kaut kas nesanāca un labākajā mēģinājumā 62.48 metri, kas deva trešo vietu un bronzas medaļu. Uzvarēja Igors Sokolovs ar metienu virs 75 metriem.

Kā pēdējais no koknesiešiem tallēkšanas sektorā uz starta izgāja Kokneses vieglatlētikas komandas kolorītākais pārstāvis Ingars Kļaviņš (treneris Igors Lulle), kurš ļoti ļoti velējās labot savu personīgo rekordu, kas bija 6.31 metrs. Treniņos lecot personīgā rekorda robežās, Ingaram bija pamatotas pretenzijas uz rekorda labošanu, bet šoreiz pievīla laika apstākļi. Vējam mainoties no rīktīga pavēja uz riktīgu pretvēju, bija grūti atrast labu lekšanas ritmu un ieskrējiena ritmu, kā rezultātā labākajā mēginājumā vien 5.90 metri un 10.vietā.

Līdz ar to Kokneses komandas rēķinā 96.Latvijas čempionātā vieglatlētikā divas bronzas medaļas, trīs 5.vietas un 10.vieta. Paldies sportistiem un viņu treneriem par ieguldīto darbu un laiku un veiksmes nākamajos startos šosezon un nakamajās sezonās ar. Izturību!

Izmantotie fotoattēli no Māra Rožāna un Guntis Berzinsh Photography

Teo Rakstītājs, KSC

Leave a Reply