Koknesiešu sportiskie panākumi 2017.gada februārī

Šajā kalendārajā gadā esam ieviesuši jaunu rakstu sēriju, kurā apskatām Kokneses novada sportistu sasniegtos rezultātus sporta sacensībās kalendārā mēneša laikā. Par 2017.gada janvāri jau rakstījam, bet šoreiz apskatīsimies uz iespēto 2017.gada februārī.

Februāris šogad bija diezgan ziemīgs un vismaz pirmajā meneša pusē bija iespējams regulāri izmantot Latvijas slēpošanas trases, lai gan trenētos, gan relaksētos, gan atpūstos. Bet 23.februārī Somijas pilsētā Lahti sākās Pasaules čempionāts distanču slēpošanā, kurā piedalījās arī Kokneses novada slēpotāja Patrīcija Eiduka, kas izgājā uz starta slēpošanas sprinta kvalifikācijā un ierindojās 56.vietā 107 dalībnieču konkurencē. 56.vieta varbūt neizklausās nekas superīpašs, bet Patrīcija bija augstākajā vietā no visām Baltijas pārstāvēm, kā arī jāņem vērā fakts, ka Patrīcijai ir tikai 17 gadi un tas ir krietni mazāk nekā viņas konkurentēm, kas, ņemot vērā sporta veida specifiku, ir ļoti svarīgs faktors. Pirms starta Pasaules čempionātā Patrīcija arī piedalījās Latvijas čempionāta 2.posmā, kas notika Vietalvā un atzīmējās ar divām uzvarām. Vispirms izdevās izcīnīt uzvaru sprinta disciplīnā, bet pēc tam arī uzvara 10km klasiskajā slēpojumā, tuvāko konkurenti apsteidzot par 1:22 minūtēm. Šajās pat sacensībās viena 1.vieta un viena 2.vieta Patrīcijas brālim Edijam Eidukam, kam izdevās uzvarēt 1,5 km sprintā, bet 3km klasikā uzvarētājam zaudētas vien 0,9 sekundes. Edijs arī piedalījās Latvijas skolu ziemas olimpiskajā festivālā, kur arī 1.vieta (distanču slēpošanā 3km) un 2.vieta (biatlonā). Edija izcīnītās divas medaļas ļāva I.Gaiša Kokneses vidusskolai kopvērtējumā ierindoties 18.vietā. Marta mēnesī risināsies arī noslēdzošais Latvijas čempionāta posms Madonā, par kura rezultātiem ziņosim tuvākajā laikā.

Ārpus Latvijas uz sacensībām izbrauca arī viens no Kokneses vieglatlētiem – Igora Lulles audzēknis Ralfs Eihentāls, kurš pateicoties izcīnītajai zelta godalgai (rezultāts 13.76) Latvijas čempionātā telpās U-20 vecuma grupā, tika pie ceļazīmes uz Minsku, kur notika starptautiskas sacensības. Debija izlases kreklā Ralfam padevās ne tik laba, kā pats bija plānojis, bet sasniegtais rezultāts 13.36 deva sesto vietu. Ralfs šajā sezonā ir otrais Kokneses vieglatlēts, kas ieguvis 1.vietu kādā no Latvijas čempionātiem (janvārī pie zelta medaļas soļošanā U-14 grupā tika Estere Vingre).

Februāris ir ziemas sezonas kulminācijas mēnesis vieglatlētiem, jo šajā mēnesī notiek gandrīz visi Latvijas čempionāti, vienīgi marta beigās notiek ziemas čempionāti garajās mešanas disciplīnās. Līdz ar to atskatīsimies uz labākajiem rezultātiem katrā grupā.

U-12 vecuma grupā Latvijas čempionāts netiek rīkots, bet prestižajās sporta skolas “Arkādija” sacensībās ātruma trīscīņā pie bronzas medaļas tika Henrijs Kalniņš, piekāpjoties jaunajiem vieglatlētiem no Rīgas un Bauskas. U-14 grupā, kur piedalījās vien 2 mūsejie, šoreiz labākais no koknesiešiem Gusts Doniks, kurš lodes grūšanā nespēja pietuvoties savam personīgajam rekordam un pirmo reizi startējot tik liela mēroga sacensībās bija spiests samierināties ar 13.vietu 22 dalībnieku konkurencē.

U-16 grupā uz starta pavisam izgāja 4 koknesieši. Labākā izcīnītā vieta šoreiz Natālijai Zeicai, kam 6.vieta trīssoļlēkšanā (9.95 metri). Trīssolī startēja arī Evars Geršebeks, kas spēja sasniegt 10.labāko rezultātu, bet Andris Svilāns atzīmējās ar 8.vietu 2000 metru skrējienā.

U-18 grupā startēja divi Viktora Ņuhtiļina audzēkņi – Līna Gražule un Nauris Seļiverstovs. Līnai šoreiz 5.vieta 2000 metru kavēkļu skrējienā, bet Nauris ar atzīstamu rezultātu 800 metros (2:11.32) ieguva 12.vietu. U-20 grupā bez jau pieminētā Eihentāla, pie sudraba medaļas tika arī Reinis Nungurs, kurš ar 16.48 metrus tālu grūdienu piekāpās vien Laurim Kaufmanim. Reinis arī trešā vieta 4×200 metru stafetes skrējienā.

Visbeidzot pieaugušo konkurencē bronzas godalga Mārtiņam Brokam, kam 3.vieta lodes grūšanā, bet divas sāpīgas ceturtās vietas Ilmāram Kalniņam, kam nācās palikt uzreiz aiz godalgotajām vietām gan tālumā, gan trīssolī. Marta mēnesī norisināsies arī ziemas čempionāti garajās mešanās, kurās piedalīsies arī vairāki koknesieši.

Bez pieminētajiem slēpotājiem un vieglatlētiem februārī startēja arī citu sporta veidu pārstāvji – florbolisti, volejbolisti, basketbolisti un spēka trīscīņnieki.

Florbola komanda noslēdza regulāro sezonu Latvijas cempionāta 2.līgas Vidzemes zonā, ierindojoties 2.vietā. Tas viņiem deva ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm, kur bija jātiekas ar Ķekavas komandu. Paskriesim šoreiz notikumiem mazliet pa priekšu un informēsim, ka uz šo brīdi Koknese jau ir iekļuvusi izslēgšanas spēļu otrajā kārtā un tur spēlēs ar Tērvetes komandu.

U-16 vecuma volejbolisti aizvadīja spēles Latvijas čempionātā un noslēdza pirmo kārtu ar otro vietu, kas deva tiesības spēlēt finālposmā, kas norisināsies marta beigās, 24. un 25.martā.

Spēka trīscīņā uz starta izgāja Kokneses sporta centra komandas kapteinis un vadošais trīscīņnieks Didzis Bērziņš, kurš startēja Madonas atklātajā čempionātā. Didzis šoreiz bija absolūti labākais dalībnieks, uzvarot ne tikai savā svara kategorijā, bet arī kopējā ieskaitē. Didzis šoreiz pietupās ar 250 kg, no krūtīm uzspieda 170 kg, bet vilkmē tika galā ar 300kg, kas summā deva 720 kg un 410.98 Vilksa punktus. Pēc sacensībām gan Didzis kādā no treniņiem iedzīvojās savainojumā, kuru pašlaik ārstē, tāpēc novēlēsim drīzu atveseļošanos.

Vēl šomēnes vēlamies atzīmēt mūsu basketbolistu veikumu. Pirmkārt izcelsim Andreju Gražuli, kurš ir atgriezies laukumā pēc pērnā gada nogalē gūtās kājas traumas un aizvadījis jau vairākas spēles BK Ventspils sastāvā. Latvijas basketbola līgā Andrejs aizvadījis 3 spēles, palīdzot savai komandai izcīnīt 3 uzvaras, videji mačā gūstot 10 punktus un izcīnot 6.7 atlēkušās bumbas. Pieminēsim vēl vienu Kokneses basketbolistu, kurš ikdienā spēlē Jēkabpils U-19 komandā, un tas ir Andrejs Grustāns. Jaunatnes čempionātā Andrejs izcēlies ar 9.5 punktiem un 8.9 atlēkušajām bumbām ik spēli, palīdzot savai komandai tikt pie 12 uzvarām 23 spēlēs. Bet LBL 2 turnīrā Andreja statistika 5.7 punkti un 6.8 bumbas divdesmit aizvadītajās spēlēs. LBL2 izslēgšanas spēlēm Jēkabpils komanda nekvalificējās.

Šie īsumā bija galvenie koknesiešu sportiskie sasniegumi februāra mēnesī. Nākamajā reizē atskatīsimies uz martā iespēto. Ja arī Tev ir kādi lieli panākumi sportā un mēs par Tevi nezinām, tad droši raksti mums uz sportacentrs@koknese.lv un pastāsti par sevi, jo visus sporta veidus mēs apzināt nevaram, tikai tos, ar kuriem ikdienā saskaramies KSC kompetences ietvaros.

Teo Rakstītājs, KSC sporta apskatnieks

Leave a Reply