Sporta notikumu apskats – Janvāris 2017

No šī gada KSC uzsāk jaunu rakstu sēriju, kurā tiks atspoguļoti spilgtākie mēneša sporta notikumi Kokneses novada sportistu izpildījumā. Tātad, katra mēneša beigās atskatīsimies uz mūsu sportistu iespēto un izcelsim labākos. Šis  ir pirmais raksts 2017.gada rakstu sērijā un apskatīsim, ko mūsējie ir iespējuši janvāra mēnesī.

Janvārī, kā jau ierasts, savu ziemas sacensību sezonu uzsāk vieglatlēti, sacensības notiek arī ziemas sporta veidu pārstavjiem – distanču slēpotājiem un biatlonistiem, kārtējās spēles LČ florbolā aizvada Kokneses florbola komanda. Latvijas čempionāta spēles uzsākusi arī U-16 volejbola komanda, bet vietējās amatierkomandas futbolā un basketbolā noslēdz savus turnīrus.

Janvāra mēnesī parasti lieli turnīri un sacensības nenotiek, bet notiek intensīva gatavošanās sezonas galvenajiem startiem – dažāda mēroga čempionātiem. Un tomēr viens Latvijas čempionāts jau ir noticis, un tas notika 8.janvārī, kad Rīgas sporta manēžā norisinājās Latvijas čempionāts soļošanā telpās. Šajās sacensībās koknesiešiem izdevās izcīnīt arī vienu čempiona nosaukumu, jo U-14 grupā meitenēm 1000 metru distancē labākā bija Estere Vingre. Sudraba medaļu šajās sacencībās ieguva Līna Gražule U-18 grupā, bet trešās vietas Natālijai Zeicai U-16 grupā, Evelīņai Vitenbergai U-14 grupā un Dominikam Liopam U-18 grupā.

Arī citi vieglatlēti no Kokneses janvarī uzsāka savu ziemas sacensību sezonu. Pieaugušo konkurencē jāizceļ Mārtiņš Broks un Ilmārs Kalniņš, kuri ar atzīstamiem rezultātiem izcēlās LVS Sportland kausa 1.posmā 14.janvārī. Mārtiņam 2.vieta ar rezultātu 15.11, piekāpjoties vien Mārim Urtānam, bet Ilmārs palika ceturtais tāllēkšanā ar sezonas sākumam labu rezultātu – 6.65m, bet nesen notikušajā Latvijas Universiādē Ilmāram jau 6.74, bet ieņemtā vieta – septītā, savukārt Mārtiņš turpināja ar otro vietu un 15.61 metru.

Startus uzsāka arī jaunāko grupu audzēkņi. U-12 grupas audzēkņi atrādījās sacensībās Madonā, kur iegūta arī viena pirmā vieta – Henrijam Kalniņam 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 10.7 sekundes, bet pašā jaunākajā U-10 vecuma grupā pirmās oficiālās sacensības šosezon bija Elizabetei Kalniņai, kurai labākais sasniegums bija 8.vieta 300 metru skrējienā sacensībās Ogrē. Februārī vieglatlētikas sacensīu kalendārs ir vel piesātinātāks un rezultātu būs daudz, bet tos apskatīsim marta mēnesī.

Janvāra vidū tepat netālu Vietalvā norisinājās FIS mēroga (starptautiskas sacensības, kurās iespējams nopelnīt reitinga punktus) sacensības, kurās godalgotajās vietās iekļuva distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. 5km brīvā stila distancē Patrīcijai augstā 2.vieta, uzvarētājai no Igaunijas zaudējot vien nepilnas 9 sekundes, bet 5km klasiskajā slēpojumā trešā vieta. Paralēli FIS sacensībām norisinājās arī Latvijas čempionāta posms turpat Vietalvā, kur V14 grupā 2.vieta 2,5km brīvā stila distancē Edijam Eidukam, bet klasiskajā solī tādā pašā distancē Edijam 3.vieta. Edijs arī paspēja atbalstīt vietējo slēpošanas un biatlona pasakumu “Pasaules sniega dienu Koknesē”, kur uzvarēja distanču slēpošanas sacensībās. Februārī gaidami vairāki nozīmīgi starti abiem iepriekšminētajiem sportistiem, un arī mēs sekosim līdzi viņu startiem.

Kārtējo sezonu LČ florbolā aizvada Kokneses florbola komanda, kura, kā jau ierasts, atrodas turnīra tabulas augšējā daļā. Tieši janvārī tika aizvadītas spēles pret principiālajiem pretiniekiem no Valkas un Limbažiem, un tika izcīnītas svarīgas uzvaras. Tiesa, piedzīvots arī zaudējums pret Kalsnavu, bet tā kā arī citas komandas zaudēja punktus, tad šobrīd Koknese ir tā komanda, kas zaudējusi vismazāk punktu un, uzvarot visās atlikušajās spēlēs, ir iespēja noslēgt regulāro turnīru pirmajā vietā, kas dotu relatīvi vājāku pretinieku izslēgšanas spēlēs. Šobrīd Koknesei palikušas vairs tikai 3 spēles izbraukumā pret Rēzekni, Rubeni un Pēdu nav, bet vairāk statistikas var atrast rezultātu sadaļā.

Latvijas jaunatnes volejbola čempionātu uzsākusi Kokneses U-16 vecuma komanda, kas pirmajā sabraukumā tika pie 2 uzvarām tikpat spēlēs – pārspētas Kuldīgas un Jēkabpils komandas. Atlikušās divas spēles pirmajā posmā koknesiešiem 18.februārī Rīgā, pēc kā būs zināms finālposma komandu sastāvs, kurā notiks cīņa par medaļām. Koknesieši šogad ir vieni no galvenajiem favorītiem uz zelta medaļām.

Visbeidzot gada pirmo apskatu noslēgsim ar piezemētākiem sporta meistarības rādītājiem. Janvārī ar 3.vietu basketbola komanda Koknese noslēdza Aizkraukles novada čempionātu basketbolā. Vispirms pusfināla nācās atzīt Policijas pārākumu, bet spēlē par trešo vietu tika pārliecinoši apspēlēti Veterāni. Bet telpu futbola čempionātā Koknese beidzot izcīnīja uzvaru regulārajā turnīrā piecu komandu vērtējumā. Koknesei šajā gadā 6 uzvaras 8 spēlēs. Vēl atlikusi arī kausa izcīņa, pēc kuras notiks arī sacensību uzvarētāju apbalvošana. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ilmārs Kalniņš ar 12 gūtiem vārtiem.

Nākamajā mēnesī atskatīsimies uz vieglatlētu un slēpotāju startiem, turpināsim sekot florbolistiem un vel citiem, kuri būs mūs priecējuši ar lieliskiem rezultātiem.

KSC preses nodaļas sporta notikumu apskatnieks Teo Rakstītājs

 

Leave a Reply