Koknesieši no Latvijas čempionāta atved pilnu medaļu komplektu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kuldīgā savā starpā sacentās labākie Latvijas vieglatlēti U18 un U20 grupās. Uz Kuldīgu devās arī Kokneses jaunie sportisti un pierādīja, uz ko ir spējīgi. No Kuldīgas Koknesieši atveda pilnu medaļu komplektu, kas ir teicams rezultāts, ņemot vērā to, ka uz Kuldīgu devās tikai 5 Kokneses jaunie sportisti.


Gatavojoties svarīgām sacensībām, iepriekšējo dienu sportisti aizvadījā mierīgā gaisotnē, atteicās no draugu piedāvājuma piektdienu pavadīt ārpus mājas un laicīgi devās pie miera, lai no rīta ar skaidru galvu var celties un doties uz Kuldīgu. Pēc kārtīgas miega devas nācās celties un velties uz transportu, lai brauktu uz sacensībām. Sasniedzot galamērķi, dalībnieki izklīda kur nu kurais, citi devās gatavoties gaidāmajam startam, izpildot vingrinājumus un iesildot pēc garā ceļa iemigušo muskulatūru, bet citi devās uzņemt kalorijas.

Pēc kārtīgām pusdienām pirmais no Koknesiešiem uz startu devās veiklais skrējējs Ingars ‘’Čindzis’’ Kļaviņš (U-20 grupa). Par spīti treniņā iegūtajai kājas traumai, Ingars devās uz starta līnijas un 60 m distanci spēja pievarēt 7,75 sekundēs, un rezultātā tas Ingaram deva 34. vietu no 47 sportistiem. Pēc skrējiena Ingars savu sniegumu komentēja šādi: ‘’Skrējiens bija ļoti grūts, trauma lika par sevi manīt, un sāpes bija pamatīgas, bet tajā brīdī nekas cits neatlika, kā sakost zobus un skriet.’’ Ingaram bija paredzēts piedalīties arī tāllēkšanā, taču satraumētā kāja pateica, ka nekā nebūs, un Ingaram sacensības nācas vērot no malas. Iesildošajos lēcienos Ingars jau sajuta pazīmes, kas neliecināja neko labu. Un pēc pēdējā iesildošā lēciena, neveiksmīgi piezemējoties, tika atsvaidzināts kājas savainojums. Kārtīgi visu apdomājot, Ingars nolēma nestartēt tāllēkšanas sacensībās un ārstēt savainojumu. Ingaru sacensībām gatavoja treneris Igors Lulle.

Ap plkst. 17 slavas gaismā bija gatavs doties arī Reinis ‘’Nundzis’’ Nungurs. Reinis ņēma rokās 6 kg smago lodi, sakoncentrēja spēkus un grūda lodi debesīs. Izlidot cauri Kuldīgas vieglatlētikas manēžas jumtam lode, protams, nespēja, bet aizlidot 16,48 metrus tālu gan. Tas Reinim bija personīgais rekords, un par rezultātu Reinis bija ļoti gandarīts. Uzdodot jautājumu, vai viņš ir apmierināts ar savu sniegumu, viņš sacīja šādus vārdus: ‘’Ar rezultātu esmu apmierināts, mans 2017. gada mērķis bija lodi aizgrūst tālāk par 16 metriem, esmu priecīgs, ka tas izdevās jau pirmajās sacensībās.’’ Reiņa lieliskais grūdiens gan nebija labākais rezultāts, tāds padevās Laurim Kaufmanim no Bauskas, kurš lodi aizgrūda 18,07 metrus tālu, kas ir jauns Latvijas rekords telpās U-20 vecuma grupā. Taču Reiņa medaļu plauktiņu pēc šim sacensībām papildināja vesalas divas medaļas, jo Reinis, pārstāvot Aizkraukles sporta skolu, piedalījās arī 4×200 m skriešanā, kur komanda izcīnīja bronzas medaļas ar rezultātu – 1:35,91.

Paralēli lodes grūšanas sacensībām savā starpā sacentās arī 800 metru skrējēji U-18 vecuma grupā. Šajā disciplīnā piedalījās Koknesietis Nauris Seļiverstovs. Nauris pirms došanās uz startu vēlreiz domās pārskrēja pāri trenera Viktora Ņuhtiļina padomiem un pēc savu skriešanas kurpju nospodrināšanas devās uz skriešanas sektoru. Nauris distanci veica 2 minūtēs un 11 sekundēs (2:11,32), kas pēc visu dalībnieku startiem bija 12. labākais rezultāts 25 dalībnieku vidū. Jāpiebilst, ka Naurim bija paredzēts starts arī 3000 metru skrējienā, taču šīs distances sacensības norisinājās bez viņa līdzdalības.

Otrajā sacensību dienā, pēc kārtīgas atpūtas, lidot gatavs bija trīssoļlēcējs Ralfs ‘’Feidijs’’ Eihentals. Runājot par lidošanu, tad šķiet, ka Ralfam tas gandrīz pat izdevās. Ar super ātro ieskrējienu un eksplozīvajiem atspērieniem Ralfs aizlēca 13,77 metrus tālu. Izkāpjot no bedres, Ralfs pat neapzinājās, kas tikko notika. Tikai pēc skaļa Reiņa Nungura brēciena ‘’Tu brauc uz Minsku’’ radās apziņa, ka ir izcīnīta 1. vieta, un pavisam drīz kaklā tiks kārta zelta medaļa. Un runājot par Reiņa skaļo ‘’Tu brauc uz Minsku’’ brēcienu, tad zināms, ka pirmo vietu ieguvēji katrā disciplīnā 25. februāri pārstāvēs Latviju Minskā notiekošajās International Match U20 sacensībās.

Kā pēdējā no Kokneses delegācijas savus spēkus pierādīt bija gatava Līna Gražule, kura bija vienīgā meitene starp Kokneses sportistiem. Līna piedalījās 2000 metru skriešanā ar kavēkļiem. Līna, kā jau kārtīgām meitenēm pieklājas, nedarīja neko lieku, kas varētu izmainīt viņas rezultātu uz slikto pusi, bet tieši otrādi, veica nepieciešamos vingrinājumus, lai uz startu varētu iziet savā labākajā formā. Pēc skrējiena skaļruņos atskanēja balss, kas ziņoja, ka Līnas rezultāts ir 8:17,62. Tas bija 5. labākais rezultāts 7 dalībnieču vidū.

Ārkārtīgi lepojamies ar sportistu sasniegumiem. Novēlam veiksmi Ralfam gaidāmajās sacensībās. Kā arī novēlam izturību, veselību un visu to labāko pārējiem sportistiem.

Rezultāti:

JAUNIETES

JAUNIEŠI

JUNIORES

JUNIORI

Titulbilde: http://lat-athletics.lv/lv/gallery/2336/latvijas-cempionats-u18-un-u20-grupai#5

Gustavs Grīslis, KSC

Leave a Reply