Koknesieši telpu sezonu uzsāk ar medaļām Kuldīgā

23.novembrī Kuldīgas sporta manēžā notika Kuldīgas NSS sacensības vieglatlētikā U16 vecuma sportistiem (2008./2009. dz g.), kas pulcēja visnotaļ lielu dalībnieku skaitu no tādām Latvijas pilsētām kā Kuldīga, Talsi, Tukums, Ventspils, Liepāja, Saldus, Jelgava, Rīga, Jēkabpils u.c. Uz starta izgāja arī četri sportisti no Kokneses, kas ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolā.

Ziemas sezonas galvenie starti paredzēti janvāra beigās un februāra sākumā, kad norisināsies Latvijas čempionāts daudzcīņās telpās, kā arī Latvijas U16 un U14 čempionāts telpās, tāpēc šīs sacensības kalpoja kā vienas no sagatavošanās sacensībām. Garo ceļu uz mājīgo Kuldīgas manēžu sportisti attaisnoja ar piecām izcīnītām medaļām kuplā konkurencē.

Marta Užule izcīnīja uzvaru augstlēkšanas sektorā, pārvarot 1.60m augstu latiņu. Pavisam nedaudz arī pietrūka līdz 1.63 metriem, bet sezonas ievadam labs sniegums un, fiziskajai formai uzlabojoties, visticamāk, uzlabosies arī rezultāts. Savukārt lodes grūšanā Marta sasniedza personīgo rekordu telpās, aizgrūžot 10.38 metrus tālu un izcīnot 2.vietu. Arī ļoti labs pirmais starts šajā disciplīnā. Abās disciplīnās Marta ir normatīvs uz LČ.

Ar diviem personīgajiem rekordiem un divām godalgām izcēlās arī Kadrija Amanda Birkāne. Vispirms trīssoļlēkšanas sektorā Kadrija aizlēca 10.86m tālumā, izcīnot 3.vietu. Neskatoties uz to, ka tika sasniegts personiskais rekords, ir daudz tehnisko lietu ko izlabot, lai sasniegtu vēl labāku rezultātu. Kadrijai priekšā finišēja gadu vecākās Brenda Džiliana Apsīte (PB 12.06m) un Kate Mozga. Augstlēkšanā Kadrija piekāpās tikai Martai, pārvarot 1.50m augstumā novietoto latiņu un sasniedzot jaunu personisko rekordu ne tikai augstlēkšanā telpās, bet arī kopumā. Kadrija šajā vecuma grupā startē pirmo gadu un jau šobrīd spēj konkurēt arī ar gados vecākām sāncensēm. Gan trīssolī, gan augstlēkšanā Kadrijai ir izpildīts normatīvs, lai startētu LČ.

Lielisku rezultātu 400 metru skrējienā sasniedza cits U16 grupas pirmgadnieks Ričards Logins, kurš distancē izcīnīja otro vietu ar rezultātu 1:00.50. Šis rezultāts viņam deva ne tikai Kuldīgas sacensību medaļu, bet arī normatīvu startam Latvijas čempionāta (1:03.00), kā rezultātā Ričards jau tajā ir nodrošinājis dalību. Ričards piedalījās arī 60m sprintā, kur ar rezultātu 8.49 izcīnīja 9.vietu 40 dalībnieku konkurencē.

Visbeidzot Elizabete Kalniņa, kura arī U16 grupā startē pirmo gadu, lodes grūšanā sasniedza pirmrekordu 8.72m (normatīvs uz LČ 9.50m) un izcīnīja 11.vietu, bet augstlēkšanā tika pārvarēti 1.30 metri, kas deva 7.vietu.

Sportisti ikdienā trenējas pie vieglatlētikas trenera Dāvja Kalniņa.

Rezultāti – LVS | Sacensības (athletics.lv)

Ričards
Marta
Marta un Kadrija
Kadrija

KSC

Leave a Reply