Eiduka atklāj sezonu ar 9.vietu spēcīga sastāva FIS sacensībās Muonio

Ar iegūto 9.vietu 10km brīvajā stilā ar intervāla startu ļoti spēcīga sastāva FIS sacensībās ar vairākām olimpisko spēļu medaļniecēm Somijas ziemeļu ciematā Olosā, ko var pielīdzināt Pasaules kausa posmam, jauno sezonu iesākusi pasaules vicečempione U23 grupā Patrīcija Eiduka no Vecbebriem, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. 

Jau ziņojām par Latvijas distanču slēpotāju veikumu pirmajās divās dienās Muonio, kur piedalās lielvalstu Norvēģijas, Vācijas, Itālijas un Somijas izlases, kā arī vēl vairāku citu valstu slēpotāji. Pirmajā dienā sprintā klasikā madonieši Kitija Auziņa un Raimo Vīgants ar 37. un 48.vietu uzrādīja labākos rezultātus, bet otrajā dienā 10km klasikā varēja izcelt Vīganta zaudēšanu uzvarētājam – olimpiskajam čempionam Simenam Krīgeram no Norvēģijas – mazāk par divām minūtēm. Ja pirmajās divās dienās no Baltijas valstīm dominēja igauņi, tad noslēdzošajā dienā vajadzēja visam mainīties, jo uz starta sieviešu konkurencē izgāja Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura pēdējos gados ir pārliecinoša līdere arī Baltijā.

Ja pēc sprinta, kur startēja 46 slēpotājas, sestdien 10km klasikā dalībnieču skaits pamatīgi pieauga līdz 78, tad šodien to skaits atkal bija sarucis, jo uz starta izgāja mazāk par sešdesmit slēpotājām. Tas ietekmēja vājākā gala slēpotājas, kurām bija iespēja ierindoties augstākā vietā nekā klasikā, bet nekādi neskāra augšgalu, jo visas spēcīgākās, tajā skaitā olimpisko spēļu medaļnieces palika ierindā. Spēcīgāko galu papildināja Eiduka un PK posmos un pasaules čempionātā sešiniekā tikusī norvēģiete Marija Helēna Fossesholma.

Pēc pusdistances Patrīcija Eiduka uzrādīja 12.laiku (+46,7 sek.), ierindojoties tieši aiz somu veterānes, olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieces un divkārtējās Pasaules kausa posmu uzvarētājas Ritas Lisas Roponenas. Turpinājumā Latvijas vadošā slēpotāja no Aizkraukles novada, kā pagājušajā sezonā bija pamainījusi taktiku, iesākot mierīgāk, bet pēc tam kāpinot tempu, distances otrajā pusē sāka apdzīt dažas konkurentes, viņu vidū pieminēto Roponenu, pagājušā gada pasaules U23 čempioni šajā distancē Izabellu Marcišu no Polijas un deviņas reizes PK posmos trijniekā tikušo somieti Annu Killonenu.

Līdz ar to Eiduka iekļuva desmitniekā, beigās iegūstot 9.vietu, tikai 0,3 sekundēm pietrūkstot līdz 7.vietai, k o ar vienādu laiku dalīja Fossesholma ar  un deficītam līdz līderei otrajos 5km palielinoties tikai par 11 sekundēm, kas kopumā rezultējās 57,5 sekunžu starpībā.

Iepriekšējās dienās startējusī madoniete Kitija Auziņa šodien izlaida sacensības, bet Eiduka nebija vienīga latviete sacensībās, jo dalībnieču vidū bija arī rīdziniece Samanta Krampe. Pēc pusdistances Krampe no līderēm atpalika trīs ar pusi minūtes un ieņēma tobrīd 56.vietu no 58 startējušajām. Diemžēl turpinājumā rīdziniece izstājās.

Lielisku formu sezonas iesākumā nodemonstrēja un uzvaru izcīnīja olimpiskā čempione komandu sprintā un sudraba medaļas ieguvēja stafetē Viktorija Karla, kura par 21 sekundi apsteidza olimpisko vicečempioni Kertu Niskenenu. Otra Somijas izlases līdere, arī olimpiskā un pasaules čempionātu medaļniece Krista Permekoski uzrādīja 5.laiku (+31,5 sek.).

Informāciju sagatavoja slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis

Leave a Reply