Patrīcija un Edijs Eiduki uzsāk sezonu Somijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Somijas pilsētā Muonio notika FIS kategorijas sacensības distanču slēpošanā, kurās piedalījās arī bijušā Kokneses novada slēpotāji Patrīcija Eiduka un Edijs Eiduks. Abi sportisti startēja brīvā stila distancē ar intervāla startu.

14.novembrī notikušajā 10km brīvā stila slēpojumā sievietēm Patrīcija izcīnīja 19.vietu starp 62 finišējušajām slēpotājām. Eiduka finišu sasniedza pēc 26:06.1 minūtes un uzvarētājai somietei Kristai Parmakoski zaudēja minūti un 19 sekundes, par ko Patrīcija ieguva 62.76 FIS punktus. Sacensībās piedalījās visnotaļ spēcīgs slēpotāju sastāvs, īpaši spēcīgā sastāvā startējot Krievijas un Somijas slēpotājām, tāpat startēja arī spēcīgākās Vācijas, Austrijas un Polijas distanču slēpotājas.

Tūlīt pēc dāmu starta sacensības uzsāka arī vīri, kuru vidū 15km brīvā stila distancē startēja 18 gadīgais Edijs Eiduks. Sacensību finišu pavisam sasniedza 83 dalībnieki, bet Edijs izcīnīja 69.vietu, esot ceturtais ātrākais latvietis. Sacensībās uzvarēja soms Ivo Niskanens, no kura Edijs atpalika 4 minūtes un 26 sekundes, par ko ieguva 127.62 FIS punktus. Šis ir Edija līdz šim labākais sasniegums FIS punktos. Dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, īpaši stiprā sastāvā startējot krieviem un somiem, bet bija pārstāvētas arī citas slēpošanas lielvalstis kā Norvēģija, Vācija un Itālija.

Pasaules kausa sezona sāksies 26.novembrī Somijas pilsētā Rukā.

Izmantotie resursi: fis-ski.com

KSC

Leave a Reply