Gražulis, Gudļevskis un Dardzāns uzsākuši sezonas Itālijā un Slovākijā

Bijušie Kokneses sportisti Andrejs Gražulis, Kristers Gudļevskis un Kristers Dardzāns uzsākuši savas kārtējās profesionālās sezonas Eiropas TOP līmeņa čempionātos basketbolā, hokejā un volejbolā. Andrejs Gražulis šogad turpina spēlēt Triestes basketbola komandā Itālijas čempionāta A sērijā, Kristers Gudļevskis sezonu aizvada Slovākijas hokeja čempionāta Ekstralīgas klubā Bratislavas “Slovan”, bet Kristers Dardzāns aizvada pirmo sezonu ārpus Latvijas un spēlē Itālijas volejbola A sērijas superklubā “Safety Perugia”. Šajā rakstā atskatīsimies, kā bijušajiem un esošajiem koknesiešiem līdz šim ir veicies.

Andrejs Gražulis Itālijas basketbola čempionāta augstākajā līgā jeb A sērijā spēlē jau otro sezonu pēc kārtas Triestes komandas sastāvā. Andrejs ir stabils pamatsastāva spēlētājs, par ko liecina vidēji spēlē 30 laukumā pavadītās minūtes. Šajā sezonā aizvadītas jau 4 spēles un Andrejs vidēji izcēlies ar 8.8 gūtiem punktiem, 6.5 atlēkušajām bumbām un 1.5 bloķētiem metieniem spēlē. “Trieste” komanda izcīnījusi divas uzvaras un piedzīvojusi divus zaudējumus, kas kopvērtējuma tabulā ar bilanci 2-2 komandu ierindo dalītā 5.-10.vietā. Pavisam Itālijas A sērijā spēlē 16 komandas, kuru skaitā ir viena no Eirolīgas labākajām komandām Milānas “Olimpia”, kā arī trīs Eirokausa dalībnieces – viena no turnīra galvenajām favorītēm Boļoņas “Virtus”, kā arī Venēcijas “Reyer” un “Trento” vienības. Tieši pret “Virtus”, kuras sastāvā spēlē tādi bijušie NBA spēlētāji kā Marko Belinelli, Džakars Sampsons un Niks Manions, pēdējā kārtā zaudējumu cieta Gražuļa komanda. Nākamo spēli “Trieste” aizvadīs 24.oktobrī 19:00, mājās tiekoties ar Dertonas komandu, kurā Andrejs spēlēja pirms diviem gadiem.

Andrejs Gražulis (#24)

Kristers Gudļevskis pērn sezonas vidū pārcēlās no Austrijas uz Slovākiju un arī šosezon turpina savu spēlētāja karjeru Slovākijas ekstralīgas klubā Bratislavas “Slovan”. Šosezon Kristers aizvadījis jau septiņas spēles. Piecās spēlēs ar Kristeru vārtos komanda izcīnījusi uzvaru, bet divās piedzīvoti zaudējumi. Pavisam “Slovan” deviņās aizvadītajās spēlēs tikusi pie sešām uzvarām un trīs zaudējumiem un ar 19 punktiem turnīra tabulā ieņem trešo vietu divpadsmit komandu konkurencē. Kristers aizvadītajās septiņās spēlēs vidēji ielaidis 3.04 ripas un atvairījis 88.75% metienu. Nākamā spēle “Slovan” un Gudļevskim 21.oktobrī mājās pret Popradas hokejistiem, kas turnīra tabulā atrodas blakus – ceturtajā vietā.

Kristers Gudlevskis (#37)

Ja Andrejs un Kristers jau ir piedzīvojuši daudzus pieredzes gadus pašā augstākajā sporta līmenī, tad divkārtēja debija šogad tikai 20 gadus jaunajam Kristeram Dardzānam. Septembrī Kristers debitēja Eiropas čempionātā volejbolā Latvijas izlases sastāvā, bet oktobrī sākās arī Itālijas volejbola čempionāts. Tas tiek uzskatīts par spēcīgāko volejbola čempionātu pasaulē un Perudžas vienība, kurai Kristers šoruden pievienojās, ir viena no līgas spēcīgākajām komandām. Šajā komandā spēlē tādi visaugstākās klases spēlētāji kā Polijas izlases spēlētājs Vilfredo Leons, Itālijas izlases spēlētājs un Eiropas čempions Simone Džanelli un Amerikas izlases spēlētājs Metjū Andersons, kurš ir viens no labākajiem diagonāles spēlētājiem pasaulē.

Šajā sezonā aizvadītas divas spēļu kārtas un Perudža izcīnījusi divas uzvaras, ar 3-1 pārspējot Veronu un ar 3-0 “Top Volley Latina” komandu. Dardzāns gan šajās spēlēs laukumā vēl nav devies, bet abas spēles bija komandas pieteikumā. Ņemot vērā, kādi ir Kristera konkurenti par vietu sastāvā un tikšanu laukumā, tad iekļūšana komandas pieteikumā jau ir liels sasniegums jaunajam spēlētājam. Vēlēsim veiksmi treniņos, veselību visas sezonas garumā un pēc iespējas drīzāku debiju arī laukumā. Nākamā spēle A sērijā Perudžai 3.novembrī viesos pret Taranto komandu.

Kristers Dardzāns (pa labi) kopā ar Perudžas komandas biedriem

Izmantotie resursi:

legabasket.it, legavolley.it, hcslovan.sk, eurobasket.com, flashscore.com

KSC

Leave a Reply