Laura Igaune debitē Olimpiskajās spēlēs ar 20.vietu

Vienu no saviem lielākajiem sapņiem īstenojusi latviešu vesermetēja Laura Igaune, kura 1.augustā agri no rīta pēc Latvijas laika izgāja uz starta kvalifikācijas sacensībās vesermešanā sievietēm un ar rezultātu 68.53 metri ierindojās 20.vietā.

Lai iekļūtu vesera mešanas finālsacensībās bija nepieciešams rezultāts vismaz 71.68 metru tālumā. Šosezon tik tālu Laura metusi nebija, savu sezonas labāko rezultātu sasniedzot martā, sacensībās Vilmingtonā, veseri raidot 70.64 metru tālumā. Laurai piederošais Latvijas rekords gan ir par gandrīz 3 metriem tālāks – 73.56 metri, sasniegts 2019.gada maijā sacensībās Mauntolivā, ASV.

Laura ir uzsākusi savas sportistes gaitas Koknesē pie treneriem Igora Lulles un Ērika Cīruļa un absolvējusi arī I.Gaiša Kokneses vidusskolu, tāpēc mums – koknesiešiem, ir liels prieks un gandarījums, ka Laura Igaune ir sasniegusi ikviena augstākās klases sportista sapni un piedalījusies Olimpiskajās spēlēs, tādejādi kļūstot arī par astoto olimpieti vēsturē, kas nākusi no Kokneses (nu jau bijušā) novada.

Pati sportiste pēc starta bija paškritiska un nebija līdz galam apmierināta ar savu rezultātu. Kā iespējamos iemeslus, kas neļāva sasniegt ko vairāk, viņa minēja spilgto sauli, kas traucēja tehniskajā izpildījumā, salīdzinoši garo sezonu (jo ASV sezona parasti beidzas jau jūnijā), kā arī vienkārši to, ka nav sanācis līdz galam noķert starta ritmu sacensību dienā.

Ziņu portālam LETA Laura teica šādi: “Neesmu apmierināta ar savu startu, jo likās, ka esmu sagatavojusies labāk” […] “Izejot ārā lielajā stadionā, jutos labi, bet nesajutu ritmu kājās un rokās. Trešajā un ceturtajā pagriezienā ar acīm nespēju saredzēt veseri.” Tāpat arī Igaune teica, ka pēc viņas domām finālsacensību sasniegšana, ņemot vērā viņas iekšējās sajūtas un sagatavotību, bija reāla: “Nezinu, kas notika. Visticamāk, nervi un arī saule, kas mazliet patraucēja,” pieļauj vesera metēja. “Domāju, ka varēju aizmest 71 metru ar “lielām kapeikām”.

Pati sportiste teic, ka visticamāk šosezon vairs nestartēs un tiks paņemts neliels atvaļinājums un atpūta pēc garās sezonas, bet neizslēdz, ka varētu startēt 13. un 14.augustā Valmierā notiekošajā “Prezidenta balvas izcīņā”, kur piedalās labākie Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vieglatlēti.

Kokneses sporta centrs un Kokneses vieglatlētu saime ir no sirds priecīgi par Lauras sasniegtajiem rezultātiem vesera mešanā līdz šim un par to, ka Laurai Igaunei ir izdevies nostartēt Olimpiskajās spēlēs un piepildīt savu lielo sapni. Lai spēks, izturība, veselība un veiksme arī turpmāk, mēs sekosim līdzi!

Šogad vien astoņi vieglatlēti no Latvijas izgāja uz starta Olimpiskajās spēlēs, kas parāda, cik sarežģīti ir kvalificēties šim lielākajam pasaules sporta forumam.

Laura Igaune Tokijā, foto LOK/Mikus Kļaviņš

KSC

Leave a Reply