LOK nosauc “Olimpiskais drafts” sešus finālistus, tostarp Patrīciju Eiduku

Februārī Latvijas Olimpisā komiteja (LOK) pieteica jaunu programmu “Olimpiskais drafts”, kuras mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo Olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 – 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu.

Kopā tika saņemts 81 pieteikums. Galvenie kritēriji finālistu izvēlei bija šādi: jaunā talanta sportisko rezultātu progress un reitings pārstāvētajā sporta veidā, motivācija uzlabot sasniegtos rezultātus  un iespēja startēt Olimpiskajās spēlēs nākotnē.

Fināla sešiniekā tika nosaukta distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, Ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs, pludmales volejbolistu tandēms Anete Namiķe un Varvara Brailko, bokseris Ņikita Gorbunovs un tenisists Kārlis Ozoliņš.

Nosauktie finālisti cīnīsies par 3 finansu atbalstiem 25000 eiro apmērā un par trīs finansu atbalstiem 5000 eiro apmērā katram gadā. Finanses tiks piešķirtas treniņu darba nodrošināšanai un dalībai sacensībās. Katra finālista finansējuma apjoms tiks noteikts 30.martā.

Izmantota informācija un attēls no www.olimpiade.lv

KSC

Leave a Reply