Eiduka tikai ar pusi no startiem nopelna kopvērtējumā vairāk par 100 punktiem

Eiduka tikai ar pusi no startiem nopelna kopvērtējumā vairāk par 100 punktiem

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, piedaloties tikai pusē no visiem startiem, šajā sezonā tik un tā spēja nopelnīt pasaules kausa kopvērtējumā priekš Latvijas grūti noticamu punktu summu – 144 punkti, pirmo reizi vēsturē kādam no mūsu slēpotājiem pārsniedzot simts punktu robežu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Slēpotāja no Kokneses novada otro sezonu pēc kārtas atzīmējās kopvērtējumā, šoreiz iegūstot nesalīdzināmi augstākas vietas – kopvērtējumā 37., bet distances ieskaitē 33.vietu.

Pagājušā sezonā Patrīcija Eiduka ar Novemesto izcīnīto 27.vietu pirmo reizi iekļuva trīsdesmitniekā un ar nopelnītajiem četriem punktiem kopvērtējumā sezonu noslēdza 111.vietā, kļūstot par pirmo Latvijas slēpotāju sieviešu konkurencē, kura tikusi pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā un kura parādījusies sezonas kopvērtējumā. Pirms viņas vīriešu konkurencē to paveica Indulis Bikše, kuram arī bija 27.vieta un 4 punkti.

Šogad ļoti centīgā latviešu slēpotāja parādīja lielu progresu un trīsdesmitniekā jeb punktos iekļuva 11 reizes. Līdz ar to iepriekšējā sezonā nopelnītais punktu daudzums tika uzlabots vairāk nekā trīsdesmit reizes. Pēc teicami noslēgtā „Tour de ski” Eiduka ar nopelnītajiem 144 punktiem kopvērtējumā atradās trīsdesmitniekā – 28.vietā, bet distances ieskaitē ar 96 punktiem viņa ieņēma ļoti augsto 22.vietu. Sezonas turpinājumā, gatavojoties pasaules čempionātam U23, Patrīcijai nesanāca nostartēt trijos posmos Ziemeļvalstīs janvāra beigās un februāra sākumā, bet pēc uzkrātā pārguruma pēc pasaules čempionāta tika pieņemts lēmums arī nepiedalīties sezonas noslēdzošajā posmā Šveicē. Tādēļ pēc „Tour de ski” jaunus ierakstus Latvijas slēpošanā veikusī Patrīcija Eiduka nepiedalījās vairs nevienā posmā.

Līdz ar to saprotams, ka mūsu slēpotājai nebija iespējams noturēties trīsdesmitniekā nevienā no ieskaitēm. Taču tik un tā ar pusi no startiem iegūt 37.vietu kopvērtējumā un 33.vietu distances ieskaitē ir ļoti atzīstami un vēl nebijis Latvijas distanču slēpošanā. Par šādiem panākumiem viņa ir pateicīga saviem atbalstītājiem – galvenokārt būvkompānijai “Merks”, kā arī Kokneses novada pašvaldībai, LOV, “Nateo D”, “Skandi motors”, “Virši”, veikalam “MySport”, “Ievas siers”, Latvijas Slēpošanas federācijai un “Jeld-wen”.

Informāciju sagatavoja slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis

Leave a Reply