2020.gada Kokneses novada labākie sportisti – Eiduka, Nungurs un “Aizkraukle/Koknese” florbola komanda

Aizvadītais gads katram ir nesis jaunu pieredzi un spēju pielāgoties dažādām, ne no mums atkarīgām situācijām. Nenoliegsim, ka gads bija saraustīts, un ikviens būtu vēlējies to izdzīvot kādreiz ierastajā  formātā, kad nepastāvēja nekādi ierobežojumi un varējām brīvi ļauties savam ikdienas skrējienam. Arī sporta dzīvē esošajiem nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, kas dažbrīd mainījās ik nedēļu. Vairākiem sportistiem šajā gadā būtiski mainījās treniņu režīms un apstākļi, kas mijās ar visapkārt valdošo neziņu – kad atsākies “normāla” dzīve. Tika atceltas vairākas sacensības un pasākumi, slēgti sporta centri, taču lielāko daļu tas neatturēja turpināt būt fiziski aktīviem un uzlabot savu fizisko varējumu. Gatavošanās sacensībām katram sportistam ir prasījusi lielu koncentrēšanās spēju, pašdisciplīnu, neatlaidību, smagu darbu un vēlmi ko sasniegt. Kokneses novadā nekad nav trūcis talantīgu, neatlaidīgu un uz mērķi orientētu sportistu. Kādam ievērojami panākumi tiek sasniegti jau uzsākot sportista gaitas, kādam meistarība veidojas vairāku gadu garumā. Šeit jāvērš uzmanība arī uz to, ka ne vienmēr ir svarīgi kurā vietā sasniedz finišu, reizēm nozīmīgāks ir pats gatavošanās process un attieksme, ar kādu viss tiek darīts.

Diemžēl šajā gadā tika atceltas daudzas sportistiem nozīmīgas sacensības, tomēr vairākas pandēmijas ierobežojumi neskāra un sportisti varēja iziet uz starta, lai cīnītos par godalgām. Latvijas, Baltijas čempionātos, Eiropas un Pasaules kausos 2020.gadā dažādos sporta veidos startēja teju 100 sportisti no Kokneses novada un katrs no šiem sportistiem ir atstājis savu parakstu arī novada sporta atzarā.

Kokneses novada sportistu sasniegumi

2020. gadā kopā izcīnītas 64 godalgas. 26 zelta, 26 sudraba un 12 bronzas. Varētu teikt, ka šis ir neslikts rādītājs, ņemot vērā, ka sacensību kalendārs tika paretināts ne pēc pašu vēlmes.  

Gada sportiste, gada sportists un gada sporta komanda

Tāpat kā citus gadus, arī šogad pieturējāmies pie tradīcijas – no kuplā sportistu loka izraudzīties pretendentus nominācijām “Gada sportiste”” un “Gada sportists”. Ja iepriekšējos gados paši analizējām sasniegumus un lēmām, kurš tad īsti būtu atbilstošākais šim titulam, šogad nolēmām nedaudz mainīt ierasto kārtību un piesaistīt apkārtējo sabiedrību šī lēmuma pieņemšanai. Kā manījāt, ieviesām arī jaunu sadaļu – “Gada sporta komanda”. Balsojuma sadalījums sekojošs :  1/3 – iedzīvotāju balsojums KSC mājas lapā; 1/3 komisijas balsojums; 1/3 KSC balsojums.

Laikā no 11.-22. janvārim Kokneses sporta centra mājas lapā iedzīvotājiem bija pieejama balsošana par gada sportistiem mūsu novadā, kur katrs varēja izvēlēties, viņaprāt, atbilstošāko pretendentu katrā nominācijā.  
Šajā balsojumā novērojām negaidīti lielu aktivitāti – tika saņemtas gandrīz 9000 balsis no vairāk kā 3700 balsu iesniedzējiem. Priecājāmies par negaidīti lielo iedzīvotāju interesi un atsaucību, bet papētot atsevišķus rezultātus nonācām pie secinājuma, ka mūsu lasītāji ir lieli IT speciālisti.

Šajā laikā izveidojām “attālināto komisiju” , kuras satstāvā bija:

Viktors Ņuhtiļins – vieglatlētikas treneris, sporta skolotājs
Ivars Māliņš – volejbola treneris, sporta skolotājs
Dace Skopāne – volejbola trenere, sporta skolotāja
Brigita Krauze – ANSS direktore
Artis Zvejnieks – Bebru pagasta sporta pasākumu organizators
Ginta Grincēviča – laikraksta “Staburags” sporta žurnāliste
Dainis Vingris – Kokneses novada domes priekšsēdētājs

Trešdaļu noteica arī KSC balsojums, kurā piedalījās Kokneses sporta centra direktors Dāvis Kalniņš un sporta darba organizatore Sanita Mirošņika.

Balsojums par 2020.gada sportistiem

Apkopojot rezultātus, Kokneses novada “Gada sportistes 2020” titulu ieguva distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, par “Gada sportistu 2020” tika pasludināts bobslejists Reinis Nungurs, betGada sporta komanda 2020″ – Florbola komanda “Aizkraukle/Koknese” .

Kokneses novada sportistu sasniegumi 2020.gadā

Tradicionāli gada sporta labākos sveicam un apbalvojam ikgadējā svinīgā pasākumā “Kokneses novada sporta laureāts”, bet šogad tas, diemžēl, nav iespējams. Tāpēc šoreiz pieminēsim labākos attālināti un sniegsim jums nelielu ieskatu mūsu sportistu sasniegtajā 2020.gadā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados daudzviet pasaulē medijos plaši izskanēja Patrīcijas Eidukas vārds. Jaunā, talantīgā sportiste ar saviem sasniegumiem nebeidza pārsteigt nevienu vien Latvijas iedzīvotāju, un, protams, viņas spožā panākumu sērija turpinās arī šajā gadā. Patrīcijas augstvērtīgākais sasniegums bija izcīnītā 4.vieta Pasaules junioru čempionātā distanču slēpošanā, kā arī iekļūšana Pasauleas kausa posma desmitniekā, par ko Patrīcija arī godam ieguva Kokneses novada gada sportistes titulu.

Gada sportists Reinis Nungurs ieguva savu balvu pateicoties Vācijas pilsētā Vinterbergā Eiropas kausa 1.posmā bobslejā izcīnītajai 7.vietai kopā ar pilotu Dāvi Kaufmani. Reinis arī ieguva 2.vietu 2019./2020.gada sezonas kopvērtējumā Eiropas kausā četriniekiem.

Savukārt pirmo reizi par Kokneses novada gada komandu kļuva florbola komanda “Koknese/Aizkraukle”. Florbolistiem gan pandēmijas dēļ sezonas sanāca saraustītas, bet viņu sasniegumu sarakstā ir labi iesākts play-off turnīrs 2019./2020. gada sezonā un perfekts 2020./2021. gada sezonas sākums, ko novērtēja arī līdzjutēji un eksperti, izvirzot tieši šo komandu par Gada komandu.

Gada labākie saņems personalizētas piemiņas balvas no Kokneses sporta centra tuvākā mēneša laikā.

Ekstrēmā sporta veida Ice cross downhill (slidošana lejup pa kalnu) pārstāve Lelde Māliņa izcīnīja bronzu Krievijas čempionātā. Somijā notiekošajās Red Bull Ice Cross ATSX500 sacensībās tika izcīnīta 14.vieta, atkārtojot šo pašu rezultātu arī PK posmā Japānā. 

Eiduku ģimenes jaunākā atvase Edijs Eiduks Madonā notiekošajā FIS Pasaules kausa II posmā un Pasaules junioru čempionātā rollerslēpošanā 20 km distancē ar masu startu brīvajā stilā finišu sasniedza trešais, 200 m sprinta distancē tika izcīnīta 5.vieta, bet 15 km distancē ar individuālo startu klasiskajā stilā sportists finišēja sestais.

Baltijas komandu čempionātā vieglatlētikā, kas norisinājās Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā, tiesības piedalīties bija ieguvuši vieglatlētikas trenera Viktora Ņuhtiļina audzēkņi, vesermetēji Natālija Zeica un Otto Gustavs Bērzkalns. Natālija šajās sacīkstēs izcīnīja 4.vietu, bet Otto Gustavs – sesto.

Rīgā notikušajā Baltijas čempionātā peldēšanā Atis Āre 50 m un 100 m uz muguras ieguva attiecīgi 8. un 12.vietu. Šajās disciplīnās Atim izdevās izpildīt arī sporta meistara normatīvu.

Lietuvas autokrosa čempionātā veiksmīgus trīs posmus mini bagiju klasē aizvadīja autosportists Emīls Mirošņiks. Lietuvā Emīlam izdevās izcīnīt divas uzvaras un vienu otro vietu, dalību Lietuvas čempionāta seriālā pārtrauca ar pandēmiju saistītie ierobežojumi, līdz ar to, noslēdzošajā posmā Emīls nestartēja un sezonu Lietuvā noslēdza kā vicečempions. Šajā pašā klasē čempionātā startēja arī Klāvs Žvagins no Iršu pagasta. Klāvam Lietuvas čempionāts noslēdzās 8.vietā kopvērtējumā.

Pārejot pie mūsu valstī notikušajiem čempionātiem un mūsu novadnieku sasniegumiem, sāksim ar vieglatlētiku. Latvijas čempionātos vieglatlētikā uz starta 2020.gadā izgāja 28 koknesieši kopā izcīnot 2 zelta, 5 sudraba un 4 bronzas godalgas. Zeltu uz Koknesi atveda soļotāja Megija Čakste un lodes grūdējs Reinis Nungurs. Čakste pieveica 5000 m garo distanci ātrāk par citām U20 grupas konkurentēm un kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Megijai sudrabs arī 3000 m soļošanā. Arī Reinim aizvadītais gads nesis divas godalgas vieglatlētikā – pirmo vietu U23 grupā un trešo vietu pie pieaugušajiem.

Sudraba godalgas LČ izcīnīja jau iepriekš minētie vesermetēji Natālija Zeica (U20) un Otto Gustavs Bērzkalns (U18). Bērzkalns aizvadītajā gadā arī startēja LČ trīssoļlēkšanā U20 vecuma grupā, kur iekļuva finālā, noslēdzot sacensības 8.vietā. Veiksmīgāki starti trīssoļlēkšanā padevās Dāvim Kalniņam un Ralfam Eihentālam (U23). Abi sportisti šajā disciplīnā ieguva sudraba godalgas. Dāvim aizvadītā sezona atnesa arī bronzu šajā lēkšanas disciplīnā. 

Bronzu izcīnīja jaunā vesermetēja Patrīcija Bērzkalna U16 vecuma grupā. 3000 m soļošanā U18 grupā uz trešā augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Megija Tramdaka. Šajā pašā distancē LČ telpās Megijai 4.vieta.

Tā kā uz Latvijas čempionātiem tiek tikai labākie atlēti, bieži vien ir grūti pat iekļūt vieglatlētikas disciplīnu finālos (labāko astotniekā) lielās konkurences dēļ. Aizvadītajā gadā labāko astotnieku sasniedza soļotājas – Gundega Beķere, Estere Vingre un Kristija Rotkāja, trīssoļlēcēji Gustavs Alfrēds Ozoliņš, Raimonds Dzērve, Toms Kroičs un Evelīna Vitenberga, augstlēkšanā labāko astotniekā iekļuva Marta Užule, šķēpa mešanā Elza Lazdiņa, bet 60 m skrējienā Evars Geršebeks. Lodes grūšanā sesto labāko rezultātu uzrādīja Mārtiņš Broks, bet vesera mešanā Andrejam Pavļenkovam 5.vieta. Bez jau minētajiem finālistiem Latvijas čempionātā piedalījās arī Ginta Pētersone, Estere Zavele, Ramona Bičenko, Aiga Kondrate, Ritvars Dekters, Raitis Trūba, Ričards Lācītis un Alens Paļskis.

Vairākas medaļas uz Koknesi atveda arī Kokneses veterānu vieglatlētu komanda. Notikušajās LSVS sporta spēlēs uz starta izgāja 12 koknesieši, kopā izcīnot 39 godalgas.

Četras zelta medaļas S30+ grupā izcīnīja Agra Bērziņa. Agra palika nepārspēta 60m un 200 m skrējienā, tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Šajā pašā grupā zelta godalgu augstlēkšanā saņēma Antra Vītola. Antrai 2020.gadā arī četras sudraba godalgas un viena bronza. S35+ vecuma grupā trīs zelta un viena sudraba medaļa Ditai Martinsonei, Gitai Kosmačevskai pilns medaļu komplekts zelts, sudrabs un bronza. S60+ grupā startējošā Aija Vītola izcīnīja zeltu 100 m sprintā, kā arī viņas kontā 2 sudraba un divas bronzas godalgas. S75+ grupā Anna Lulle lēkšanas diciplīnās izcīnīja 4 zelta un vienu sudraba godalgu. Vīru konkurencē 35+ vecuma grupā sudraba godalgu trīssoļlēkšanā izcīnīja Didzis Bērziņš, lodes grūšanā zelta medaļu izcīnīja Aivis Orliņš, startējot 50 + vecuma grupā, divas zelta un 4 sudraba medaļas izdevās izcīnīt Jānim Gusevam 60+ grupā. Arvīds Vītols palika nepārspēts augstlēkšanā, bet lēkšanas disciplīnās ieguva 3 sudraba medaļas 65+ grupā. Uz sporta spēlēm devās, bet diemžēl veselības problēmu dēļ nestartēja divi Kokneses veterāni – Aigars Kalniņš un Māris Eglītis.

distanču slēpošanā 10 km distancē 4.vietu V18 grupā ieguva jau minētais Edijs Eiduks, bet sprintā šajā grupā Edijam 5.vieta.

Peldētājam Atim Ārem Latvijas čempionātā peldēšanā spēcīgā konkurencē 50 m un 100 m uz muguras attiecīgi 7. un 5.vieta.

Šāvējam Normundam Bērziņam 2020.gads deva iespēju pirmo reizi kāpt uz pjedestāla, izcīnot trešo vietu Latvijas čempionāta disciplīnā Automātiskais tranšejas stends.

Raugoties motorsporta sadaļā – lieliskus rezultātus uzrādīja mazākie autokrosa braucēji mini bagiju klasē. Pēc aizvadītiem sešiem posmiem Latvijas čempiona titulu pēc trīs gadu pārtraukuma izcīnīja latviešu autobraucējs Emīls Mirošņiks, bet Klāvam Žvaginam Latvijas kopvērtējumā augstā 4.vieta.

Šajā sezonā LAF Krosa komisijas PRO klasē 13.vietā starp 35 citiem dalībniekiem ierindojās Māris Riekstiņš, startējot vien divos no pieciem posmiem.

Startējot individuāli, bet krājot punktus komandai, 2020. gada izskaņā vairākas godalgas guva Spēka trīscīņas pārstāvji. Klasiskajā spēka trīscīņā uz atkārtojumiem divas zelta medaļas izcīnīja Didzis Bērziņš un Ilmārs Kalniņs, sudraba godalgu ieguva Dāvis Kalniņš, bet bronzu – Ritvars Kļaviņš. Maiklam Andriksonam – 5.vieta. Vīru komanda šajās sacensībās kāpa uz otrā augstākā pjedestāla pakāpiena komandu vērtējumā. Sieviešu konkurencē zelta medaļu ieguva Dārta Bērziņa .

LSVS sporta spēlēs 2.vietu galda tenisā izcīnīja Kokneses komanda. Komandas kapteinis Ernests Skopāns sakomplektēja komandu 8 cilvēku sastāvā, no kuriem 1.vietu izcīnīja Aleksandrs Upesleja (70+) un Natālija Kļimanova (40+). 2.vietu šajās sacīkstēs izcīnīja Juris Siliņš (60+) un Vitālijs Glazunovs (50+), bet 3.vietu Uģis Plikgalvis (60+). Komandas sastāvā bija arī Ernests Skopāns un Ēvalds Immerfreijs.

Florbola komandai “Aizkraukle/Koknese” aizvadītā sezona noslēdzās ar 4.vietu regulārajā turnīrā, kas nodrošināja iekļūšanu Play-off. Izslēgšanas spēles komanda iesāka ar uzvaru, tomēr spēles pārtrauca valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis. Komandas sastāvā spēlēja – Niklāvs Vingris,  Deniss Ždanovs, Rihards Krauklis, Kristaps Briedis, Juris Tomaševskis, Rolands Rubins, Krists Bitenbinders, Ivo Kokins, Ervīns Kokarevičs, Nauris Ezerlīcis, Deniss Ignatjevs, Jānis Zībārts, Raivis Grandāns, Nauris Ozoliņš, Arturs Sproģis, Ralfs Veinbergs, Andrejs Pavļenkovs, Nauris Puriņš, Dāvis Briedis, Mārtiņš Kavoss, Aigars Šalme, Vitālijs Lubgāns, Toms Škutāns, Raivis Kurnigins.

Kokneses futbolisti startēja Aizkraukles novada atklātajā telpu futbola čempionātā un Aizkraukles novada atklātajā minifutbola čempionātā. Telpu futbolā koknesieši izcīnīja otro vietu, bet vasarā minifutbola čempionātā tika izcīnīta 1.vieta. Kokneses futbola komandas sastāvā spēlēja: Andrejs Pavļenkovs, Didzis Bērziņš, Ilmārs Kalniņš, Reinis Kuzmas, Dima Krupenkins, Kārlis Beikerts, Jānis Ārends, Miks Vilkaplāters, Krišs Knodze, Dāvis Kalniņš, Egīls Baltcers, Otto Bērziņš, Niklāvs Vingris.

Daudzu citu sporta veidu pārstāvji savas sezonas neuzsāka, nepabeidza vai kādi citādi aizvadīja nepilnvērtīgi, kā rezultātā mūsu apkopojumā nav iekļuvuši. Ja tomēr kāds ir aizmirsts nepamatoti, tad lūdzu dodiet mums ziņu un mēs papildināsim informāciju.

Tāpat liels paldies arī treneriem, kas ikdienā trenē jauno paaudzi – vieglatlētikas treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš, zēnu un jauniešu volejbola treneris Ivars Māliņš un meiteņu un jauniešu volejbola trenere Dace Skopāne, peldēšanas trenere Jolanta Grugule, bērnu futbola treneris Vitālijs Kudrjašovs,

Paldies arī visiem citiem sporta cilvēkiem, kas ikdienā rūpējās par Kokneses novada sporta dzīves labklājību dažādos veidos un palīdz mūsu novadam joprojām būt ļoti sportiskam un atpazīstamam gandrīz visā Latvijā.

Dāvis Kalniņš, Sanita Mirošņika; KSC

Leave a Reply