Eiduka sasniedz “Tour De SKi” finišu ar 10.vietu pēdējā posmā

Latvijas distanču slēpotāja, Kokneses novada pārstāve Patrīcija Eiduka svētdien noslēdza startu 2021. “Tour de ski” sacensību seriālā, noslēdzošajā sacensību posmā uzrādot desmito ātrāko slēpojuma laiku starp 42 pieteiktajām sportistēm.

“Tour de ski” ir distanču slēpošanas sacensību seriāls, kas notiek kopš 2006./2007. gada sezonas. Sacensības ierasti notiek gadu mijā un tajās parasti notiek no sešiem līdz deviņiem slēpojumiem. Sacensību grafiks ir ļoti intensīvs, jo atpūtas dienu praktiski nav. Ja parasti pasaules kausa posmos, kas notiek nedēļas nogalēs, ir divi līdz trīs slēpojumi, tad šogad “Tour de ski” desmit dienās notika astoņi slēpojumi. Lai gan sākotnēji Patrīcija nebija nolēmusi veikt visus posmus, veiksmīgais starts un stabilitāte visos startos noveda pie loģiska risinājuma, kas paredzēja tūri pabeigt, pie tam tas izdevās grandiozi – ar 10.vietu pēdējā slēpojumā.

Ja “Tour de ski” sacensību norises vietas katru gadu ir mainīgas (piemēram, šogad sacensības notika Valmusterā Šveicē, Dobiako Itālijā un Val di Fjemmē Itālijā, bet pērn Lencerhaidē Šveicē, Dobiako un Val di Fjemmē), tad nemainīgs ir tūres noslēgums, kas ik gadu notiek tieši Italijas gleznainajā Trentino pavalsts distanču slēpošanas kūrortā Val di Fjemmē. Pie tam pēdējā posma finišs ir kalnu slēpošanas trasē, kur pēdējie trīs kilometri tiek veikti pret slēpošanas nogāzi (Alpe Cermis kalns pie Kavalēzes ciemata), kas ir īpaši grūti sportistiem.

Šī gada “Tour de ski” iesākās 1.janvārī Valmusterā Šveicē, kad sportisti sacentās sprinta sacensībās brīvajā stilā. Kvalifikācija Patrīcija uzrādīja 15.ātrāko laiku, bet ceturtdaļfinālā sacensības noslēdza un beigās tika klasificēta 26.vietā. Nākamajā dienā norisinājās sacensības 10km klasiskā stila slēpojumā ar masu startu, kurā Patrīcija uzrādīja 24. ātrāko laiku, uzvarētājai zaudējot pusotru minūti. 3.janvārī Valmusterā notika trešais “Tour de ski” slēpojums, kurā sportistes sacentās 10km brīvā stila iedzīšanā. Patrīcija sacensības uzsāka no 25.vietas, bet finišu sasniedza kā 22., bet atsevišķi slēpojumā 27. ātrākais laiks.

4.janvāris sportistiem bija brīvdiena, bet 5.janvārī sacensības turpinājās Dienvidtirolē Itālijā Dobiako pilsētiņā. 10km brīvā stila distancē ar intervāla startu Patrīcija sasniedza 22.vietu, kas bija viņas līdz šim ātrākais slēpojums tūrē. Nākamajā dienā turpat sekoja arī 10km iedzīšana klasiskajā stilā, kur Patrīcija, startējot no 22.vietas, finišā iebrauca 26.vietā.

7.janvāris bija brīvdiena, bet 8.janvārī tika aizvadīts pirmais slēpojums Val di Fjemmē. Eiduka turpināja savu stabilo sniegumu un uzrādīja 30.vietu 10 km klasiskā stila slēpojumā ar masu startu. Nākamajā dienā Patrīcija pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu klasiskā stila sprintā, kvalifikācijā uzrādot 28. ātrāko laiku. Diemžēl ceturtdaļfināls pārvarēts netika un summā 29.vieta. Visbeidzot īpašs bija noslēdzošais posms – 10 km brīvā stila masu starts, kur pirmie septiņi kilometri bija jāveic pa ierastu distanču slēpošanas trasi, bet pēdējie trīs pret Alpe Cermis kalnu nogāzi. “Tour de ski” 1.janvārī uzsāka 66 slēpotājas, bet finišu Alpe Cermis virsotnē sasniedza vien 41 sportiste, tātad uzdevums galīgi nebija viegls. Slēpojumā pa līdzeno daļu sportistes turējās lielajā grupā un ievērojamu izrāvienu nebija. Sportistes sāka retoties slēpojumā pret kalnu – vadībā izvirzījās zviedriete Andersone, viņai sekoja amerikāniete Diginsa ka arī krieviete Stupaka. Diginsa tajā brīdī bija tūres līdere, bet Stupaka – vicelīdere. Patrīcija stāvo kalnu, kur vietām nogāzes slīpums sasniedza 44 %, veica fenomenāli labi un spēja apsteigt vairākas spēcīgas konkurentes. Finiša līniju viņa šķērsoja kā desmitā ātrākā, uzvarētājai Andersonei zaudējot pusotru minūti. “Tour de ski” kopvērtējumā Patrīcijai Eidukai 24.vieta. par uzvarētāju kļuva Džesika Diginsa, otrā – Jūlija Stupaka, bet trešā – Eba Andersone.

Patrīcijai tagad nedaudz jāatpūšas un jāgatavojas nākamajiem galvenajiem plānotajiem startiem – februāra vidū Somijā notiks Pasaules čempionats U23 vecuma sportistiem, bet februāra beigās un marta sākumā Vācijā notiks Pasaules čempionāts.

Lai veselība un izturība Patrīcijai un viņas treneriem (tēvam un trenerim Ingum Eidukam, kā arī Polijas izlases treneriem, ar kuriem kopā strādā Patrīcija) turpmākajā sezonā, lai izdodas saglabāt un uzlabot fizisko formu, lai izdodas arī turpmāk iepriecināt līdzjutējus ar pasaules klases rezultātiem un paldies par sagādātajām lieliskajām emocijām startējot “Tour de ski”.

Dāvis Kalniņš, KSC

Izmantotie resursi: fis-ski.com

Leave a Reply