Eiduka cienīgi turpina „Tour de ski” un otro reizi klasikā iekļūst trīsdesmitniekā

Dienvidtiroles ciematā Toblahā notikušajā distanču slēpošanas seriāla „Tour de ski” piektajā posmā 10km iedzīšanā klasiskajā stilā labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, kura 49 dalībnieču vidū izcīnīja 26.vietu (+2:54,1) un jau piektajā tūres posmā sasniedza trīsdesmitnieku, otro reizi to izdarot klasiskajā stilā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Otro uzvaru karjerā un pirmo distancē svinēja krieviete Jūlija Stupaka, kura finiša spurtā apsteidza zviedrieti Ebu Andersoni un trasē līderpozīcijās devušos amerikānieti Džesiku Diginsu.

Ņemot vērā iepriekšējā dienā 10km brīvajā stilā uzrādītos rezultātus „Tour de ski” kopvērtējumā 24.vietā esošā Latvijas slēpotāja šodien 10km iedzīšanu klasiskajā stilā uzsāka 22.vietā (+1:32). Iepriekšējo reizi klasikā, kas bija šī gada tūres otrajā posmā (10km ar masu startu), Patrīcija ar 24.vietu sasniedza savu labāko rezultātu šajā slēpošanas stilā un pirmo reizi klasiskajā stilā tika trīsdesmitniekā, taču šoreiz bija jāņem vērā, ka šodienas starts bija jau piektais sešās dienās, un 20 gadus vecā ļoti strādīgā un talantīgā latviešu slēpotāja ko tādu piedzīvo pirmo reizi.

Salīdzinoši netālu priekšā startējušās krievieti Natāliju Ņeprajevu (- 6 sekundes), amerikānieti ar latvisku izcelsmi Heiliju Svirbulu (- 7 sekundes) un slovēnieti Anamariju Lampiču (- 9 sekundes) nebija prātīgi ķert un mēģināt pēc tam turēt līdzi, jo tās visas ir pasaules kausa posmu godalgoto vietu ieguvējas distancē (Lampiča ar Svirbulu distancē tikai vienreiz – aut.piez.) un pirms četrām dienām Valmisterā 10km klasikā mūsu slēpotāju bija apsteigušas pamatīgi ap minūti, tādēļ noturēties aiz šīm trim klasikā šobrīd daudz spēcīgākajām slēpotājām nebūtu iespējams. Līdz ar to Patrīcija izvēlējās pareizāko variantu, proti, sagaidīt pavisam tuvu viņai aiz muguras trasē devušās konkurentes, kuru vidū bija līdzvērtīgā komandas biedrene Izabella Marciša (+ 3 sekundes), amerikāniete Jūlija Kerna, šveiciete Nadīna Fendriha (abas +4 sekundes) un somiete Johanna Matintalo (+ 6 sekundes).

Pirms četrām dienām 10km klasikā ļoti labi sevi apliecinājušās un divdesmitniekā tikušās Fendriha un Mantitalo ātri noķēra un apdzina Patrīciju, bet mūsu pārstāve turējās piecu slēpotāju grupiņā trešā desmita vidū līdz pat 7km.  Zviedrietes Linna Svāna un Emma Riboma, kā arī krieviete Kristīna Matsonika saglabāja tempu un attālinājās, bet līdzvērtīgā cīņā ar klasikas meistari Marcišu un pasaules čempionāta bronzas medaļnieci stafetē Anna Ņečajevsku neatlaidīgā Patrīcija pārspēja polieti un krievieti un izcīnīja 26.vietu, iedzīšanā uzrādot 33.laiku. Līdz ar to visos piecos “Tour de ski” posmos mūsu vadošā slēpotāja ir tikusi trīsdesmitniekā, bet pasaules kausa posmos jau astoto reizi pēc kārtas. Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Ingus Eiduka audzēkne saglabā vietu trešā desmita vidū – 26.vieta (+8:05).

Pēc 3,3km atzīmes amerikāniete Džesika Diginsa saglabāja līderpozīcijas, taču pakaļdzenošais trio ar krievieti Jūliju Stupaku, zviedrieti Ebu Andersoni un amerikānieti Roziju Brenanu atradās vien pāris sekunžu attālumā. Otrā apļa sākumā Diginsa nokrita, un tāpēc gaidāmais līderu kvartets izveidojās vēl nedaudz ātrāk, nesasniedzot 4,2km kontrolatzīmi. Kopā šis četrinieks nobrauca līdz pat pēdējā apļa vidum, kad atkrita Brenana. Spraigā finiša sprintā uzvarēja šajās sacensībās ātrāko laiku uzrādījusī Jūlija Stupaka, kurai līdz šim vienīgā uzvara bija iegūta sprintā. Pēc dažām trešajām vietām šajā un pagājušās sezonas beigās, otro vietu nopelnīja Eba Andersone (+0,7 sekundes), kura ne tik sekmīgi bija iesākusi tūri, bet jau otro startu pēc kārtas iekļuva trijniekā. Iepriekšējo divu startu uzvarētāja Diginsa šoreiz samierinājās ar trešo vietu (+0,8 sekundes). 

Ivars Bācis, slēpotājas pārstāvis

Leave a Reply