Kokneses novada olimpieši – Valts Eiduks

Ja visi iepriekš prezentētie Kokneses novada olimpieši un arī nākošie ir mācījušies I.Gaiša Kokneses vidusskolā, tad bebrēnietis, distanču slēpotājs Valts Eiduks savas zināšanas ieguva Pļaviņu vidusskolā. Valts nāk no slavenākās latviešu distanču slēpotāju ģimenes – Eiduku ģimenes, kuru vadonis Ingus Eiduks uz slēpēm savā laikā ir uzlicis katru savu atvasi. Valts Olimpiskajās spēlēs debitēja 19 gadu vecumā, iziedams uz starta trīs distancēs Turīnā.

VALTS EIDUKS

(Turīna, 2006.gads)

Dzimis 1986.gada 21. oktobrī, Jēkabpilī

Novadnieks Valts Eiduks uz slēpēm kāpis jau agrā bērnībā. Sava tēva, kas ir arī viņa treneris, Ingus pavadībā Valtam izdevās īstenot ikviena sportista sapni – startēt Olimpiskajās spēlēs. Ar aktīvu treniņu darbu, neatlaidību, mērķtiecību, entuziasmu un savas komandas atbalstu Valts ir daudzkārtējs Latvijas čempions slēpošanā un ar panākumiem startējis arī vairākās starptautiskās sacensībās.

2004.gadā Norvēģijā Pasaules čempionātā distanču slēpošanā junioriem 30 km distancē klasiskajā stilā ar masu startu 73 dalībnieku konkurencē Valts izcīnīja 26.vietu. Tā bija vienīgā reize, kad kāds no Latvijas vīriešu slēpotājiem ir iekļuvis labāko trīsdesmitniekā šāda mēroga sacensībās. Šajā distancē Eiduks apsteidza vienu no labākajiem pasaules slēpotājiem, zviedru Markusu Helneru.  2005.gadā Latvija pirmo reizi tika pārstāvēta Pasaules kausā Otepē, kur vienīgais slēpotājs no valsts bija vien deviņpadsmit gadus jaunais Valts Eiduks. Šajās sacensībās 15 km distancē Valts ierindojās 58.pozīcijā.

Savā debijā 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs distanču slēpošanā Eiduks sasniedza 68.labāko rezultātu sprinta distancē, ierindojās 69.vietā 15km slēpojumā, bet 50km distancē nefinišēja.

* Attēls no sportista personīgā arhīva 

Sanita Mirošņika, Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply