Kokneses novada olimpieši – Igors Kazakēvičs

Soļotājs Igors Kazakevičs ir Odzienas pagasta sportists, kurš savas jaunatnes sportista gaitas uzsāka Odzienā pie vieglatlētikas treneres, tagadējās AIzkraukles novada sporta skolas direktores Brigitas Krauzes. Ar Koknesi un Kokneses vidusskolu Igora dzīve sasaistījās pēc 7.klases, kad Igors nolēma turpināt mācības un treniņus Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā. Puisis bija ārkārtīgi patstāvīgs un treniņus vairāk organizējis pēc savām sajūtām un plāniem, līdz ar to treneriem esot bijusi tikai, labākajā gadījumā, konsultantu loma Igora treniņu procesā. Lai vai kā, Igora pielietotie treniņu paņēmieni bija tik efektīvi, ka starts Olimpiskajās spēlēs nopelnīts divas reizes – 2008.gadā Pekinā un 2012.gadā Londonā.

IGORS KAZAKĒVIČS

(Pekina, 2008.gads; Londona, 2012.gads)

Dzimis 1980.gada 17. aprīlī, Madonā.

Amatieris, debitants – tā 2007.gadā varēja dēvēt 50 km soļotāju Igoru Kazakēviču, kurš pirmo reizi startēja IAAF Pasaules čempionātā Japānā. Neierastos un grūtos laikapstākļos (30 grādu karstumā, ar 6 stundu laika starpību), agri no rīta pēc mūsu laika šo distanci nosoļot 4:19:43 bija patiess izaicinājums pašam sev, taču sportists ar to lieliski tika galā, čempionātā izcīnot 28.vietu.

Kazakēvičs trenēties vieglatlētikā sāka 10 gadu vecumā pie treneres Brigitas Krauzes. Divu gadu garumā viņš taustījās meklējot savu disciplīnu un treneres aicināts izmēģināja savus spēkus sacensībās 2 km soļošanā, kas attaisnojās, Igoram 12 gadu vecumā kļūstot par rajona čempionu. Trenere viņu raksturo kā uzcītīgu, godīgu audzēkni ar stipru raksturu un ar kvēlu vēlmi izcelties, kas bija lasāms viņa acīs. Pabeidzis septiņas klases Odzienas skolā, Igors turpināja mācības Kokneses vidusskolā, paralēli turpinot arī trenēties. Igora kontā ir dalība un augstvērtīgi rezultāti daudzās starptautiskās sacensībās. 2007.gada Eiropas kausā 50 km soļošanā, Lemingtonā, viņš distanci veica ātrak par četrām stundām (3:59:56), gūstot 25.vietu. 2008.gada maijā, Pasaules kausā Krievijā 50 km distanci viņš veica 3:52:45, izcīnot 15.vietu. Trīs mēnešus vēlāk Igors devās sevi pierādīt Olimpiskajās cīņās Pekinas Nacionālajā stadionā 50 km soļošanā starp citiem pasaules labākajiem soļotājiem. Ātrāk par četrām stundām finišu sasniedza 27 soļotāji (no 47 finišējušajiem), tostarp Igors (3:52:28), izcīnot augsto 16.vietu. 2011.gada Pasaules čempionātā Dienvidkorejas pilsētā Tegu Kazakēvičs 50 km garajā distancē nefinišēja. Viņa vārds starpposmos pēdējo reizi tika fiksēts pēc 20 km. 2012.gada Olimpiskajās spēlēs 50 km soļojumā Igors izcīnīja 42.vietu (4:06:47).

Visi rezultāti uzrādīti 50km soļošanā.

* Attēls ņemts no vietnes www.olimpiade.lv 

Sanita Mirošņika, Dāvis Kalniņš, KSC 

Leave a Reply