Otomārs veic analīzes: Seven&One

Mani dārgie lasītāji! Pēdējā laikā esmu diezgan aizņemts un tāpēc noteikti esat nobažījušies, kur palikušas manas analīzes par KNČ basketbola komandām. Esmu beidzot atradis nelielu brītiņu, lai papētītu komandas “Seven&One” sniegumu regulārajā turnīrā.

Komanda regulāro turnīru noslēdza 2.vietā un tas ir diezgan loģiski. Komandas sastāvs šim turnīram ir pietiekami pieredzējis un tai ir arī lielisks līderis – Andrejs Grustāns, kurš atbilst LBL2 līmenim, ko apliecina viņa dalība šajā līgā “Līvanu stikla” sastāvā. Par pieredzējušiem spēlētajiem varam saukt arī Ralfu Eihentālu, Armandu Korekovu, Emīlu Višķeru, Ingaru Kļaviņu, Tomasu Gercānu, bet kā debitanti šādā turnīrā piedalās Patriks Priede un Ēriks Vilde.

Komanda turnīrā izceļas ar trešo labāko uzbrukumu un otro labāko aizsardzību. Izšķirošās cīņas par vietu turnīra tabulā bija pret “Vidusskolas mūziklu”, kur gūta svarīga uzvara ar 85:82, un “Picnic Team”, kur piedzīvots vienīgais zaudējums turnīrā ar -23. Komandas stabilo sniegumu garantē laba rezultativitāte un labs spēles plāns. Komanda vidēji spēlē izcīna 53.8 bumbas, kas ir otrais labākais rādītājs. Tas dod komandai daudz otrās iespējas punktus (visvairāk bumbu pie pretinieka groza) un labu kontroli zem sava groza. Šādā veidā komanda kompensē savu diezgan vājo 3pt metienu statistiku ( vidēji 6.5/34). Komandas sniegumu lielā mērā nosaka garo spēlētāju – Grustāna un Višķera sniegums un esamība laukumā, jo pārējais sastāvs, atskaitot Eihentālu, ir diezgan “īss”. Bet kā jau iepriekš minēju, tad puiši ir diezgan pieredzējuši un zin kā labi sameklēt savus punktus un neļāut tos gūt pretiniekiem.

Komandas stiprās puses: cīņa par atlēkušajām bumbām, pacietīgas uzbrukuma izspēles, laba spēles plāna realizācija

Vājās puses: vāja precizitāte no 3pt, liela paļaušanās uz garajiem spēlētājiem, samērā īss rezervistu soliņš bes lielām rotācijas iespējām.

Un tagad par spēlētāju sniegumu.

Andrejs Grustāns (9 balles) – Andrejs viennozīmīgi ir komandas līderis. Andrejs vidēji izceļas ar triple-double: 14pts, 23reb un 13ast. Viņa daudzpusība nav apšaubāma un visi pretinieki pret “Seven&One” vienēr gatavo spēles plānu, lai apturētu vai vismaz ierobežotu Grustānu. Tas nav viegls uzdevums nevienam pretiniekam. Andrejam ir ļoti plašs uzbrukuma arsenāls, sākot ar garajiem spēlētājiem labo spēli zem groza un beidzot ar labu tālmetienu. Pie tam Andrejs arī atdod ļoti daudz piespēļu partneriem.

Emīls Višķers (8 balles) – turnīra garākais spēlētājs laukumā var dot daudz. Neskatoties uz savu 2m garo augumu, Emīls ir pietiekami kustīgs un veikls, pie tam bīstams arī no 3pt līnijas. Ar viņu laukumā komanda var spēlēt vairāk groza apakšā uzbrukumā un aizsardzībā vairāk dzīt pretiniekus uz groza apakšu, kur tos sagaida “dvīņu torņi” Grustāns un Višķers. Emīls turnīrā izceļas ar 15 punktiem un 16 bumbām, kā arī realizē gandrīz 40% tālmetienu.

Ralfs Eihentāls (8 balles) – Ralfs pēdējos gados ir ievērojami progresējis, par ko liecina viņa atrašanās 6.vietā rezultatīvāko sarakstā ar 27.8 ppg. Ralfs prot atrast savus metienus un ir ļoti tendēts uz punktu gūšanu, ko pats nav slēpis (vidēji 24 FGA), bet, ja pretinieks spēj atrast viņam, sedzēju, tad Ralfam citas alternatīvas nav, jo piespēles veic reti ( 3apg). Bija svarīgs spēlētājs izšķirošā spēlē pret “Vidusskolas mūziklu” ar 20 punktiem un 10 bumbām, bet spēlē pret “Picnic Team” aizvadīja savu vājāko spēli, kur gūti 12 punkti ar 25% precizitāti un iegūta negatīva efektivitāte -7. Cerams, Ralfs savu neveiksmīgāko spēli jau aizvadījis.

Ēriks Vilde (8 balles) – Ēriks ir komandas šīs sezonas jaunais papildinājums. Saspēles vadītājs ir apguvis labas bumbas pārvaldīšanas prasmes un izceļas ar labiem, pārdomātiem lēmumiem laukumā. Nosvērtais puisis var būt arī bīstams no tālās distances, bet šajā turnīrā trāpījis vien 14% tālmetienu. Labi spēj atrast partnerus laukumā. Videji spēlē Ēriks gūst 15 punktus, izcīna 5 bumbas un atdod 4 rezultatīvas piespēles. Ja izdosies vel labāk uzlabot savstarpējo sapratni ar partneriem, var būt spēlētājs, kura segšanai pretiniekiem vajadzēs īpašu plānu.

Ingars Kļaviņš (7 balles) – Ingars vasarā pārcieta smagu muguras traumu, kas viņam neļauj būt tik vijīgam, kāds viņš bija senāk. Ingars ir ļoti nozīmīgs komandas spēlētājs, jo dara daudz lietu, ko no malas pamanīt grūti, bet ne man kā ekspertam. Ingars vispirms domā par komandas sniegumu un tikai tad par saviem individuālajiem sasniegumiem. Ingars spēlē izpilda ap 10 metieniem spēlē, kuri sadalās uz pusēm starp 2pt un 3pt metieniem. No tuvās distances Ingars izceļas ar gandrīz 70% rādītāju, bet no tālienes vien ar 13%. Bet visvairāk darba Ingars paveic cīņā par “mirušajām” bumbām un lieliski iekļaujas komandas sarežģītajās aizsardzības shēmās. Tieši Ingara svarīgs grozs pēc uzbrukuma izcīnīšanas spēlē pret “Mūziklu” bija noteicošais komandas uzvarai.

Armands Korekovs (7 balles) – Ir divi Armandi – KNČ Armands un pick-up Armands. Ja hallē Armands ir teju neapturams, tad KNČ Armandam, acīmredzot uztraukuma iespaidā, ir diezgan zema precizitāte metienos un ne pārāk plūstoša spēle, neļaujot ieiet viņam rakturīgajā “beastmode”. Ja sportists spēs sakārtot galvu un nostabilizēt savu metienu, it īpaši no tālās distances, kur šobrīd vien 18%, tad komanda iegūs labu plašumu savam uzbrukumam, jo pretinieki būs spiesti aktīvāk segt perimetru.

Patriks Priede (6 balles) – Patriks spēlējis salīdzinoši maz un tāpēc arī analizē nav daudz ko par viņu pateikt. Līdz šīm izcēlies ar 2.7 punktiem spēlē un vidēji spēles laiku ap 5 minūtēm. Ja spētu realizēt 3pt metienus ar labāku precizitāti ( mest kā pick up basketā), tad iegūtu papildu minūtes laukumā.

Tomass Gercāns (6 balles) – Tomijs ticis vien uz vienu spēli (pret Picnic Team) un atzīmējās ar 6pts, 3ast un 3 reb. Nespēlēja daudz, bet realizēja 2 no 4 talmetieniem un arī “pabaroja” savus komandas biedrus ar 3 piespēlēm. Neregulārā spēļu prakse neļauj būt laukumā tik kustīgam, kā iepriekš un veidot bīstamos caurgājienus ar iespējām atmest bumbu snaiperiem.

Cik dzirdēts, tad uz Final 4 komanda papildināsies ar vienu jaunu spēlētāju, bet to redzēsim 23.novembrī. Pilnā sastāvā “Seven&One” ir ļoti kvalitatīva komanda, kas var nospēlēt ļoti labi un disciplinēti. Ja izdosies atrast labu harmoniju starp garajiem, uzbrūkošo Eihentālu un mazajiem spēlētājiem, tad komandai ir daudz variāciju uzbrukumā un viennozīmīgi garākā groza apakša turnīrā. Tiesa, rezervju garajam galam nav…

Nākošajā apskatā analizēšu “Vidusskolas mūziklu”, bet “Final 4” 23.novembrī!

Otomārs Skaitlis, KSC analītiķis

Leave a Reply