“Picnic Team” sagādā pirmo zaudējumu līderiem, Mūzikls uzvar ar +80

Labdien pirmdienā, mani dārgie lasītāji! Vakar biju devies uz kārtējām spēlēm Kokneses basketbola čempionātā, lai pavērotu Kokneses spēletāju meistarību laukumā un man patika redzētais. Daudz skatītāju, labs basketbols, kvalitatīvs galdiņš un gaidāms arī interesant regulārā turnīra noslēgums nākamajā svētdienā. Final 4 notiks 23.novembrī.

Jau vairākas dienas pirms spēles starp “Seven&One” un “Picnic Team” noritēja izlūkošanas process, lai noskaidrotu sāncenšu gaidāmos sastāvus un sportiskās formas gatavību. Bija zināms, ka “Seven&One” būs jāiztiek bez 200cm garā Višķera, bet “Picnic Team” sastāvā iztrūka Ilmāra Kalniņa, kurš turpina dziedēt pirmajā spēlē gūto potītes savainojumu.

Spēles sākumu (visu pirmo ceturtdaļu) nokavēja Picnic Team līderis Didzis Bērziņš, kurš aizkavējās tehnisku iemeslu dēļ un spēles pirmais ceturksnis noslēdzās ar 15:12 par labu piknikotājiem. Otrajā ceturtdaļā turpināja ritēt visnotaļ līdzīga spēle, kurā mazliet pārsvaru palielināja violetie un līdz puslaika pārtraukumam Picnic Tema jau bija 11 punktu pārsvars – 36:25. Otro puslaiku apņēmīgāk iesāka “Seven&One”, kas guva vairākus grozus un pietuvojās rezultātā, bet pretinieki prata veikt taktiskas izmaiņas izsardzības zīmējumos un ātri atguvās. “Seven&One” galvenokārt spēlēja uz savu līderi Andreju Grustānu, kurš visa mača garumā saskārās ar ciešu segšanu, bet brīvāk atstātie komandas biedri nespēja realizēt tiem dotās metienu iespējas. Ne pārāk veiksmīga spēle komandas rezultatīvākajam spēlētājam Ralfam Eiehntālam, kam šoreiz tikai 12 punkti, no spēles izmetot 20 metienus un iegūstot efektivitātes rādītāju -7. Tikmēr Picnic Team savas iespējas realizēja labāk un pārsvarā izvēlējās uzbrukt no tuvākas distances. Ar 23 punktiem izcēlās komandas līderis Didzis Bērziņš, kas savam sniegumam pievienoja arī 14 bumbas un 11 piespēles, tiekot pie triple-double, bet vel vismaz 10 punktus guva 4 spēlētāji – Mārtiņš Gražulis (13pts), Niklāvs Vingris (16pts), Nauris Korklišs (13pts) un Andrejs Pavļenkovs (10pts). Seven&One līderim Grustānam šajā spēlē 14 punkti, 20 atlēkušās bumbas un piecas pārtvertas piespēles.

Līdz ar šo zaudējumu “Seven&One” nevar būt droši par savu vietu tunrīra tabulā. Vietu galīgo sadalījumu noteiks spēle 3.novembrī starp “Picnic Team” un “Vidusskolas mūziklu”, kad būs zināms galīgais vietu sadalījums. Ja uzvar “Picnic Team”, tad otrie būs “Seven&One”, bet trešie paliks muzikālie vidusskolnieki. Ja uzvar “Vidusskolas mūzikls”, tad būs jāskatās punktu starpības, kas nozīmē, ka visdrīzāk “Picnic Team” saglabās 1.vietu, bet vidusskolnieki apsteigs “Seven&One”, bet kā būs pa īstam ,mēs redzēsim svētdien.

Tikmēr vakara otrajā spēlē pie otrās uzvaras tika “Vidusskolas mūzikls”, kas ar 126:46 ļoti pārliecinoši tika galā ar papildināto “Donothing” komandu. Mūzikls šoreiz spēlēja septiņu cilvēku sastāvā, līderu lomu uzņemoties snaiperim Jurģim Rēķim un centram Raivim Viļumam, bet komandas kapteinis šoreiz bija Mareks Koļesņikovs, kurš aizvietoja komandas rezultatīvāko spēlētāju Otto Bērziņu. “Donothing” uz šo spēli bija pieteikuši trīs jaunus spēlētājus, kas ļāva variēt ar sastāvu plašāk nekā ierasts. Spēles sākumā Mūzikls izvirzījās aptuveni 10 punktu vadībā. Šāda vadība saglabājās pirmās 15 spēles minūtes, kad vidusskolnieki palielināja apgriezienus un panāca arī lielāku pārsvaru, puslaikā dodoties ar 43:29.

Otrajā puslaikā ievērojami pagura “Donothing” spēlētaji, kas trešajā ceturtdaļā guva vien 4 punktus. Pie piektajām piezīmēm īsā laikā tika divi “Donothing” jaunie spēlētāji – Reinis Lamberts un Raivo Jankuns un līdera nastu uzņēmās Ralfs Kukrevičs, kurš aizvadīja savu līdz šim rezultatīvāko spēli. Pēc Lamberta došanās malā zem groza brīvi varēja dominēt spēcīgais Raivis Viļums, kurš spēlē guva 35 punktus un 12 bumbas, bet 29 punktus un 6 piespēles pievienoja Jurģis Rēķis. Mūzikls līdz spēles beigām sakrāja 126 punktus – par 80 vairāk nekā pretiniekam.

Šoreiz loti svarīgs rādītājs bija “Donothing” gūto punktu skaits, kam sekoja līdzi daudzi klātesošie. Paralēli notiekošajā prognožu konkursā bija vaicāts, vai “Donothing” gūs vismaz 46 punktus un šis bija robežcipars. Aptuveni minūti pirms beigām melnie bija guvuši 43 punktus un līdz maģiskajai robežai trūka 3 punkti. Lielāko spēles daļu uz soliņa pavadījušais Ralfs Kukrevičs, kuram līdz šīm turnīrā nebija pārāk veicies ar punktu gūšanu, savu komandas biedru nedisciplinētības dēļ, devās laukumā uz spēles pēdējām minūtēm. Viņš spēja gūt 7 punktus ar labu precizitāti no spēles (3/5 FG) un guva arī komandas 46. punktu, realizējot supersarežģītu metienu no tālās distances. Pēc šī metiena tribīnēs ilgu laiku valdīja skaļas ovācijas. “Donothing” komandā par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Reinis Lamberts ar 13 punktiem.

Noslēdzosās regulārā turnīra spēles notiks 3.novembrī. 18:00 laukumā dosies “Vidusskolas mūzikls” un “Picnic Team”, kas dalīs vietas pirmajā trijniekā, bet 19:15 laukumā par tikšanu FINAL 4 dosies “777” un “Donothing” spēlētāji. Spēles būs spraigas, un ar dažādām intrigām. Tiekamies 7dien Kokneses sporta centrā!

Otomārs Skaitlis, KSC analītiķis un sporta apskatnieks

Leave a Reply