Mūzikls noslēdzas pirmspēdējā taktī, piknikotāji atkal met virs 200

Ar kārtējām divām spēlēm 20.oktobra vakarā turpinājās Kokneses basketbola čempionāts. Vispirms par turnīra līderiem kļuva “Seven&One” basketbolisti, kas līdz šim kvalitatīvākajā un interesantākajā spēlē ar 85:82 galotnē pieveica ambiciozo “Vidusskolas mūziklu”, bet nākošajā spēlē “Picnic Team” iemeta 238 punktus, pārspējot “777” komandu un izcīnot savu otro uzvaru turnīrā.

Lai lasītājam nerastos nepareizs priekšstats, informēšu, ka turnīra komandu spēles meistarības līmenis ir diezgan atšķirīgs, par ko liecina arī liela daļa spēļu rezultāti. Bet vai tas ir slikti? Nē, nav. Koknesieši ļoti lepojas, ka ar vietējiem kadriem (par 97%) ir iespējams izveidot piecas komandas, no kurām trīs ir pavisam konkurētspējīgas arī citos turnīros. Tās divas, kas šobrīd objektīvu iemeslu dēļ ir pkāpienus četrus zemāk par līderu trio, ir gados krietni jaunākas, bet ne ar mazāku cīņassparu vai vēlmi spēlēt. Šīs divas komandas pārsvarā veido 13-17 gadus veci jaunieši, kuriem pretī stājas pat LBL 2 līmeņa spēlētāji citi pieredzējuši spēlētāji, tā kā ir diezgan loģiski, ka pagaidām rezultāts uz tablo ir basketbolam netipisks. Bet kā izsakās arī citi apskatnieki, skauti, basketbola eksperti Koknesē un arī internetā, tad jauno puišu potenciāls ir labs un tas ir tikai dažu gadu jautājums, kad spēles ar šiem spēka mitriķiem būs jau krietni sīvākas un par uzvaru būs jācīnas visas 40 minūtes.

Bukmeikeru kantori kā galvenos pretendentus uz KNČ basketbolā 2019 zelta medaļām vērtē “Seven&One”, kam šobrīd koeficients uz uzvaru turnīrā ir 2.75. Viņiem seko tikko pieveiktie muzikāļie vidusskolnieki ar 2.95, bet vēl mazliet iepaliek superrezultatīvi spēlējošie “Picnic Team” ar 3.05. Šobrīd bukmeikeri kā ceturtos uz uzvaru turnīrā vērtē “777” basketbolistus ar koeficientu 2740.00, bet “Donothing” šobrīd atstāti pastarīšu lomā ar 2790.00.

Bet atgriežamies no filozofiskiem apcerējumiem pie svētdienas spēlēm. “Seven&One” spēli iesāka mazliet apņēmīgāk par pretiniekiem un pirmajā ceturtdaļā iekrāja pat 9 punktu pāsrvaru, pateicoties disciplinētai aizsardzībai un uzbrukumam. Otrajā ceturtdaļā “Vidusskolas mūzikls” pietuvojās un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 39:36 “Seven&One” labā. Otrajā puslaikā ievērojami uzkarsa Mūzikla līderis Otto Bērziņš, kurš iemeta vairākus trīspunktniekus un kopā ar Jurģi Rēķi spēlē pa abiem sameta veselus 13 trejačus. Labās sekmes no tālmetienu līnijas palīdzēja mūziklam izvirzīties pat 9 punktu vadībā, bet nosvērtie “Seven&One” apņēmīgi turpināja savu spēles plānu un līdz ceturtās ceturtdaļas beigām prata deficītu atspēlēt un arī izvirzīties nelielā vadībā. Pirms pēdējā pilnā uzbrukuma “Seven&One” bija priekšā ar 84:82 un bumba bija pie Otto Bērziņa, kurš nolēma doties caurgājienā, lai panāktu pagarinājumu spēlē. Jaunais sportists atrada labu brīvu zonu uz groza pusi un izkārtoja sev samērā labu metienu no tuvas distances, bet satraukums bija pietiekami liels, lai šķietami vieglo metienu aizmestu garām. Pēc viena precīza Eihentāla soda metiena Vidusskolas Mūziklam palika vel 1.4 sekundes, lai gūtu pēdējās cerības grozu, bet šoreiz ar to bija par maz un pēdējais metiens pat nesasniedza groza stīpu. Līdz ar to sīvajā cīņā ar 85:82 pārāki bija “Seven&One”, kuru panākumu ar triple-double kaldināja tās līderis Andrejs Grustāns – 25 punkti, 24 atlēkušās bumbas un 10 piespēles. Ar 14 punktiem un 14 bumbām palīdzēja komandas centra spēlētājs Emīls Višķers, bet ar 20 punktiem un 10 bumbām zem groziem izcēlās atlētiskais Ralfs Eihentāls. Tikmēr Mūzikla rindās ar 48 punktiem (9/20 3pts) labākais bija Otto Bērziņš, bet 20 punktus pievienoja Jurģis Rēķis.

Otrās spēles galarezultāts pasaka daudz – 238:64. Picnic Team otro spēli pēc kārtas gūst virs 200 punktiem un ievērojami pārspēj pretinieku, šoreiz “777” basketbolistus. Visas 40 minūtes spēlējot pilna laukuma presingu, izdevās būt ļoti rezultatīviem un arī šoreiz statistikas ailēs daudz lielu ciparu. Didzim Bērziņam quadriple-double ar efektivitāti 100 un 70 gūtiem punktiem, quadriple-double arī Andrejam Pavļenkovam (33 pts, 14 stl, 10 ast, 10 reb), bet Nauris Korklišs un Niklāvs Vingris otro spēli pēc kārtas guva vismaz 50 punktus. Tikmēr jāuzteic arī “777” komandas spēlētāji, kas, neskatoties uz lielo atpalicību uz tablo, spēlēja ar lielu atdevi un uzmundrināja viens otru visu 40 minūšu garumā. Pat pie aptuveni -150 komandas biedri ar ovācijām atzīmēja katru gūto punktu, kuri nenāca nemaz tik viegli. Komanda visā spēlē pieļāva 56 kļūdas, bet guva 64 punktus, kas ir viņu labākais rādītājs turnīrā. “777” sastāvā laukumā rezultatīvākais bija Otto Bērzkalns, kurš 16 punktiem pievienoja arī 4 bloķētus metienus.

Visu spēļu protokoli un spēlētāju statistika pieejama koknesessportacentrs.lv

Šo svētdien jau nākamās spēles. Plkst. 18:00 laukumā dosies “Picnic Team”, kas centīsies nepieļaut “Seven&One” ātru iekārtošanos tabulas augšgalā turnīra noslēgumā, bet 19:15 “Vidusskolas mūzikls” savā izrādē mēģinās ieraut “Donothing” spēletājus. Tiekamies 7dien Kokneses sporta hallē!

Otomārs Skaitlis, KSC analītiķis un sporta notikumu apskatnieks

Leave a Reply