KNČ basketbolā iesākas ar pārliecinošām uzvarām

Ar divām spēlēm 6.oktobrī iesākās Kokneses novada čempionāts basketbolā 2019, kurā šogad startē piecas komandas, kas veidotas no Kokneses spēlētājiem. Pirmajā spēļu dienā vispirms “Seven&One” pārspēja “Donothing” spēlētājus, bet otrajā dienas spēlē “Vidusskolas mūzikls” sarīkoja lielu uguņošanas šovu komandai “777”. Spēles vērot bija ieradies arī KSC sporta spēļu analītiķis Otomārs Skaitlis.

Šogad čempionātā nokomplektētas piecas vietējo spēlētāju komandas, kas nozīmē, ka aptuveni 40 basketbola spēlētāji iesaistījušies cīņā par uzvarētāju medaļām. Pieteikto spēlētāju pieredze un meistarība basketbolā arī ir ļoti atšķirīga – pieredzējušākais turnīra spēlētājs ir LBL 2 komandas “Līvānu stikls” spēlētājs Didzis Bērziņš, bet jaunākie turnīra spēļētāji ir 2005.gadā dzimušie jaunie saspēles vadītāji Ričards Lācītis un Alens Paļskis. Pa vidu starp jaunākajiem un vecākajiem ir arī daudz citu spēlētāju kam pievērst uzmanību turnīra gaitā. Cīņas būs spraigas un arī “vienos vārtos” , bet tas jau tikai interesanti.

Pirmajā spēlē laukumā devās pieredzējušie “Seven&One” komandas spēlētāji, kuri iepriekš spēlēja pazīstamajā komandā “Beisis”. Komandas līderis Andrejs Grustāns, kurš šogad spēlē LBL 2 divīzijā “Līvānu stikla” komandā uz pirmo spēli bija pulcinājis savus bijušos komandas biedrus Armandu Korekovu un Ralfu Eihentālu, kuriem palīgā devās arī bijušai puišu klasesbiedrs, snaiperis Patriks Priede, bet saspēles vadītāja pozīcijā spēli aizvadīja komandas jaunieguvums Ēriks Vilde. Šiem vīriem pretī stājās jaunā komanda “Donothing”, kas šāda līmeņa turnīrā piedalās pirmo reizi. Komandas sastāvā laukumā izgāja Ričards Kukrevičs, Ralfs Kukrevičs, Egīls Kūla, Emīls Graubiņš, Artūrs Benuševičs un Ritvars Dekteris. Basketbola eksperti šajā mačā paredzēja diezgan ievērojamu “Seven&One” pārākumu un tas apstiprinājās arī laukumā. 40 minūšu laikā “Seven&One” guva 116 punktus, savā grozā ielaižot 52. Spēles iznākums principā tika izšķirts pašā sākumā, jo “Seven&One” puiši bija ātrāki, precīzāki un meistarīgāki visās pozīcijās. Tas arī atspoguļojās uz spēles tablo, pēc pirmajām desmit minūtēm vēstot 34:12 “Seven&One” labā. Līdzīgā ritmā spēle turpinājās līdz finālsvilpei, kad uz tablo iemirgojās gala rezultāts – 116:52. Uzvarētāju labā 47 punkti Ralfam Eihentālam, bet 33 pievienoja Armands Korekovs, kamēr Andrejs Grustāns šajā mačā nolēma grozam neuzbrukt un viņa vienīgie gūtie punkti bija ar “slam dunk” spēles izskaņā. Andrejs gan šajā mačā izdalīja 24 rezultatīvas piespēles un savāca 25 bumbas zem groziem, kas padarīja viņu par mača efektīvāko spēlētāju ar 48 efektivitātes punktiem. Tikmēr “Donothing” sastāvā ar 17 punktiem izcēlās Egīls Kūla, kam ar 14 punktiem palīdzēja Ričards Kukrevičs, bet 13 pievienoja Benuševics. Lai arī spēlē dominēja pieredzējušākie un meistarīgākie “Seven&One”, tomēr prieks arī par jaunajiem “Donothing” jauniešiem, kas cīnījās līdz pēdējai minūtei un brīžiem demonstrēja saturīgu spēli, atrodot brīvus metienus. Bija arī daudz reizes, kur komanda pielāva bērnišķīgas kļūdas un skatītājiem atlika vien nopūsties, bet šī bija pirmā spēle un uz nākošo jaunie sportisti solīja pieslīpēt savas sadarbības, lai pacīnītos jau nedaudz vairāk.

Otrajā vakara spēlē arī tika izcīnīta graujoša uzvara. “Visusskolas mūzikls”, kura sastāvā spēlē “Līvānu stikla” jaunieguvums Otto Bērziņš, kas uzskatāms par komandas līderi, kā arī citi talantīgi vidusskolas posma basketbolisti – snaiperis Jurģis Rēķis, atlētiskie Nauris Seļiverstovs un Raivis Viļums, cīnītājs Mareks Koļesņikovs, aizsardzības balsts Francis Aišpurs un meistarīgais Evars Geršebeks, ar vairāk nekā simts punktu pārsvaru – 149:43 apspēlēja jaunos “777” spēlētājus, kuru sastāvā izgāja Raimonds Dzērve, Rinalds Kalniņš, Endijs Soldans, Gustavs Ozoliņš, Otto Bērzkalns, Ģirts Jansons, Ričards Lācītis un Alens Paļskis. Šajā mačā skatītāji gaidīja, ka septītnieki spēs izrādīt lielāku pretestību muzikālajiem vidusskolniekiem, bet lielais uztraukums un ne pārāk veiksmīgā taktika, laukumā nesūtot saspēles vadītājus, noveda pie briesmīga 0:25 sākuma, kam sekoja minūtes pārtraukums. Pēc tā laukumā izgāja arī saspēles vadītājs Alens Paļskis, kurš vairākās epizodēs nospēlēja negaidīti meistarīgi un “777” guva arī pirmos punktus. Šajā spēlē jāuzteic “Vidusskolas mūzikla” aktīvā aizsardzība, kas darbojās visas 40 minūtes. Tas noveda pie 56 pretinieku kļūdām, kas ir nenormāli liels cipars. Uzvarētāju rindās 46 punkti tikai vienu puslaiku aizvadījušajam Otto Bērziņam, bet 34 punktus guva Jurģis Rēķis. Tikmēr zaudētāju rindās 15 punkti Endijam Soldanam, bet 10 pievienoja Alens Paļskis, tiesa, Alenam arī lielākais kļūdu skaits – 15. Par mača spilgtāko epizodi parūpējās Ričards “Mērce” Lācītis, kurš vienā no epizodēm eleganti apspēlēja Nauri Seļiverstovu, “paceļot” viņu gaisā, un pēc tam atlēcienā pats guva skaistus 2 punktus. Šī epizode lika trībīnēm “uzsprāgt” un kliegt Ričarda slaveno basketbola slengu “mērce”. Bet ja nopietni, tad labas ugunskristības jaunajiem basketbolistiem, kuri šāda mēroga spēlēs piedalījās pirmo reizi. Noteikti, ka jaunie puikas izdarīs secinājumus un uzlabos savu sniegumu citās spēlēs.

Ļoti gribu arī uzteikt lielisko sekretariāta darbu, kas ne tikai nevainojami aizpildīja spēles protokolu un koriģēja tablo darbu, bet arī aizpildīja tehnisko protokolu, ar kuru jūs varat iepazīties koknesessportacentrs.lv.

Šo 7dien turnīrā iesaistīsies arī piektā komanda “Picnic Team”, kas centīsies pārspēt “Donothing”, bet savas otrās spēles aizvadīs “Seven&One” un “777”. Regulārā turnīra spēles plānots pabeigt līdz 3.novembrim. Četras labākās komandas iekļūs FINAL 4 turnīrā, kur tiks sadalītas galīgās vietas.

Otomārs Skaitlis, KSC sporta analītiķis

 

Leave a Reply