Kokneses futbolistiem 4.vieta Vidzemes zonas finālā

29.septembrī Valmieras Olimpiskajā centrā notika LFF Vidzemes zonas finālsacensības minifutbolā 7:7 amatieriem, kurā kopā ar septiņām citām Vidzemes komandām sacentās arī Kokneses sporta centra komanda. Kokneses sporta centrs uzaicinājumu uz finālturnīru saņēma vien dažas dienas pirms sacensībām, nomainot citu Aizkraukles reģiona komandu “Poila”.

Vidzemes zonas finālturnīrā piedalījās pavisam 8 komandas, pārstāvot tādas pilsētas kā Valmiera, Cēsis, Limbaži, Ogre un Koknese. Kokneses komanda sacensības uzsāka vienā apakšgrupā ar DInamo Ogre, SK Vaivīte no Cēsīm un SK Spēks no Valmieras.

Pirmajā spēlē koknesiešiem pretī stājās “Dinamo Ogre” futbolisti. Jau spēles pirmajā minūtē pie vadības tika Kokneses komanda, kad lielisku tālšāvienu izpildīja Ilmārs Kalniņš, trāpot soda sitienu no apmēram 20 metriem precīzi vārtu kreisajā malā. Vārtsargs šajā reizē pat nepaspēja noreaģēt uz sitienu. Spēles turpinājumā koknesieši aktīvi pārvietojās laukumā, neļaujot ogrēniešiem veidot saturīgus uzbrukumus, bet pēc neilga brīža panāca jau 2:0, kad pēc labas saspēles vārtu priekšā pie gūtiem vārtiem tika Kārlis Beikerts. Pēc tam panākt 3:0 no vārtu priekšas lieliska iespēja bija Otto Bērziņam, bet sitienu atsita vārtsargs. Pēc neilga laika gan spēles galarezultātu uzstādīja Ilmārs Kalniņš, kurš raidīja bumbu vārtus pēc ilgākas koknesiešu ofensīvas pie pretinieku vārtiem. Tātad pirmajā spēlē Koknesei uzvara ar 3:0.

Otrajā spēlē pretinieki bija SK “Vaivīte” no Cēsīm. Šajā spēlē bija līdzīga cīņa, abām komandām spēlējot ļoti uzmanīgi. Spēles vidū pie pretinieku soda laukuma nonāca Ilmārs Kalniņš, kurš ar veiklām kustībām izkārtoja sev sitienu un realizēja to, panākot 1:0. Spēles turpinājumā Koknese ļoti veiksmīgi turpināja aizsargāties un neļāva pretiniekiem gūt atbildes vārtus, kā rezultātā arī otro spēli noslēdza ar uzvaru un trīs punktiem.

Apakšgrupas noslēdzošajā spēlē pretiniekos bija SK “Spēks” komanda no Valmieras. Šo spēli koknesieši iesāka ne visai veiksmīgi un ļoti labi bumbu kontrolējošajiem valmieriešiem bija daudz labu momentu Kokneses laukuma pusē. Nebija ilgi jāgaida, kad pirmos vārtus no tuva attāluma guva SK “Spēks” komanda, kad viņu uzbrucējs vārtu priekšā apsteidza aizsargu Dāvi Kalniņu un guva vārtus, raidot bumbu tukšos vārtos. Pēc vēl dažām minūtēm, atkal pēc lieliskas saspēles, no tuvas distances tika panākts rezultāts 2:0. Atlikušajā spēļes daļā vairākkārt no vārtu zaudējuma glāba Kokneses vārtsargs Jānis Ārends, bet koknesieši centās pielāgoties SK “Spēks” bumbas kustībai. Līdz spēles beigu svilpei rezultāts vairs nemainījās un tā noslēdzās ar 0:2. Iepriekš divas izcīnītās uzvaras ļāva iekļut pusfinālā, kur pretī stājās Limbažu komanda “Impar”.

Pusfināla uzvarētājs iekļūtu finālā, kur būtu iespēja cīnīties par uzvaru turnīrā un ceļazīmi uz LFF Latvijas finālu amatieru futbolā. Līdz ar to spēles nozīme bija ļoti svarīga. Spēle gan neiesākās tik veiksmīgi, kā varēja cerēt, pirmajās minūtēs jau bija skaidrs, ka limbažnieki ir ļoti motivēti un laukumā demonstrēja mobilu un saturīgu spēli, spēlējot ļoti disciplinēti un lieki neriskējot. Kādā no uzbrukumiem nelielu kļūdu laukuma vidusdaļā pieļāva Reinis Kuzmas, kas izvirzīja izgājienā Limbažu komandas spēlētājus. Aizsardzībā gan bija palicis Dāvis Kalniņš un, protams, arī vārtsargs, bet šoreiz uzbrucējs bija pārāks. Sākumā Dāvim gandrīz izdevās izsist bumbu uzbrucējam, bet tā palika pie uzbrucēja un cīņa turpinājās. Vārtsargs Ārends nāca palīgā, bet šoreiz saskrējās ar aizsargu un “Impar” spēlētājs raidīja bumbu vārtos panākot 1:0. Koknese pēc zaudētajiem vārtiem sāka veidot vairāk uzbrukumus, lai atspēlētos un ļoti labi veidoja dažādus vārtu gūšanas momentus. Limbažnieki spēlēja uz pretuzbrukumiem, koncentrējot daudz spēlētāju savā soda laukumā. Koknesieši centās gūt vārtus ar sitieniem no distances un daži arī bija tuvu vārtiem vai glāba vārtsargs, bet bija arī reizes kad Kokneses vārtus no vēl kādu vārtu zaudējuma glāba Ārends. Ļoti dinamiskā un ātrā spēlē tomēr koknesieši nespēja atgūt viena gola deficītu un pēdējo spēli aizvadīja cīnoties par trešo vietu.

Tajā pretī stājās komanda “Sanart” no Valmieras. Šī abām komandām bija pēdējā spēle turnīrā un komandas jau bija patērējušas daudz spēka dienas laikā. Kokneses komanda kopumā spēli aizvadīja labāk, izveidojot daudz vārtu gūšanas momentus, bet pēdējais sitiens visās reizēs bija mazliet neprecīzs. Arī valmierieši atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, kurus veiksmīgi neitralizēja Kokneses aizsargi un vārtsargs. Spēle bija ļoti atklāta un bumba kustējās ļoti plaši, netrūka arī nelielu asumu, nelielu tiesneša kļūdu un vārdu apmaiņas, bet līdz finālsvilpei visi nodzīvoja gandrīz neskarti un pirms soda sitienu sērijas jau vēlēja viens otram veiksmi. Soda sitienu sērija izvērtā ļoti gara, jo pirmiem 7 katras komandas sitienu izpildītāji bija nekļūdīgi. Izšķiroša bija astotā sērija, kurā Kokneses malējais pussargs Dāvis Kalniņš bumbu nespēja raidīt vārtos, trāpot pa pārliktni, bet atbildes sitienā valmieriešu spēlētājs bija precīzs. Līdz ar to Kokneses komanda, debitējot šādā turnīrā, izcīnīja 4.vietu. Komandas sastāvā spēlēja uzbrucēji Didzis Bērziņš, Otto Bērziņš, pussargi Ilmārs Kalniņš, Dāvis Kalniņš, Niklāvs Vingris un Kārlis Beikerts, kā arī aizsargi Andrejs Pavļenkovs, Dima Krupenkins, Reinis Kuzmas un vārtsargs Jānis Ārends. Par turnīra uzvarētājiem kļuva SK “Spēks” futbolisti.

Kokneses komandas futbolisti gatavojas kārtējai spēlei.

Nākamais starts futbola komandai 12.oktobrī Koknesē, kad notiks telpu futbola turnīrs “Riča kauss 2019”, kas nosaukts par godu bijušajam komandas spēlētājam Ritvaram Kalniņam.

KSC

Leave a Reply