Ilmārs Kalniņš otro gadu pēc kārtas Latvijas U23 čempions

Kā pēdējais no Latvijas čempionātiem vieglatlētikā notika čempionāts pieaugušajiem un U23 grupas junioriem, kad divas dienas 27. un 28.jūlijā Ogrē un Koknesē dalībnieki sacentās par 2019.gada medaļām. Koknesi šajās sacensībās pārstāvēja pieci sportisti, kopā izcīnot divas godalgotās vietas.

Trīssoļllēkšanas sacensībās startēja trīs Kokneses sporta centra pārstāvji – pērnā gada sudraba medaļas ieguvējs un U23 čempions Ilmārs Kalniņš, pērnā gada 4.vietas ieguvējs Dāvis Kalniņš, kā arī ziemas čempionāta 5.vietas ieguvējs Ralfs Eihentāls. Visi trīssoļlēcēji bija apņēmības pilni uzrādīt augstvērtīgus rezultātus, iesildoties jūtot lielu enerģiju un potenciālu augstvērtīgiem rezultātiem. Pavisam, kopā ar koknesiešiem, sacensībām bija pieteikušies 7 sportisti. Diemžēl jau iesildoties traumā iedžīvojās Ralfs, kurš iesildošajā lēcienā guva diezgan nopietnu hamstringa traumu un bija spiests pamest sacensibu sektoru mediķu pavadībā. Vienā no iesildošajiem lēcieniem sāpes mugurā sajuta arī Dāvis, kurš gan veica visus sešus sacensību lēcienus, bet ne vēlamajā kvalitātē un sacensības noslēdza 4.vietā ar zemāku rezultātu nekā cerēts – 14.25 metri. Dāvis līdz piektajai lēcienu sērijai bija 3.vietā, bet tad 14.44 metrus tāls lēciens padevās madonietiem Krišjānim Beļauniekam, kurš beigās izcīnīja bronzu. Ilmārs šīm sacensībām gatavojās ļoti saudzīgā režīmā, jo pavasarī gūtās pēdas traumas dēļ nespēja aizvadīt pilnvērtīgus treniņus. Vēl ilgi šaubījies, vai vispār startēt, Ilmārs tomēr uz starta izgāja un starts attaisnojās. Jau otrajā lēcienā Ilmāram lielisks rezultāts – 14.76 metri, kas bija pietiekami, lai nodrošinātu otro vietu pieaugušo konkurencē un pirmo vietu U23 ieskaitē. Sacensībās uzvarēja pēdējās desmitgades labākais trīssoļlēcējs Latvijā Elvijs Misāns, kurš labākajā mēginājumā sasniedza 16.35 metrus.

Otrajā dienā sacensības notika gan Ogres stadionā, gan Kokneses stadionā, kur tika aizvadītas sacensības vesera mešanā. Koknesē tāda mēroga sacensības notika pirmo reizi un vesera mešanaas sektorā izgāja arī divi Kokneses sportisti. Vīru konkurencē uz starta devās pieredzējušais Andrejs Pavļenkovs, kurš sešu sportistu konkurencē izcīnīja 4.vietu, labākajā mēģinājumā rīku raidot 53,78 metrus tālu. Andrejam šīs nebija pašas veiksmīgākās sacensības, jo rezultāts no personīgā rekorda atpaliek vairāk kā par 10 metriem, bet jāņem vērā, ka sportists trenējas vien amatieru līmenī un tāli metieni pie šāda treniņu režīma nevar būt ikdiena. Kā atzina pats sportists, tad arī stratēšana savās mājās uzlika papildu spiedienu, kas neļāva mest vismaz 56 metru tālumā, kas bija reāls rezultāts treniņos. Sacensībās uzvarēja Igors Sokolovs, kuram ir jau 44 gadi un kurš par čempionu kļuvis 33. reizi (kopā ar ziemas čempionātiem). Igora rezultāts šoreiz 64.91 metrs. Otrajā vietā ierindojās Igora audzēknis, tikai 17 gadus vecais Makars Korotkovs, pirmo reizi smago veseri metot tālāk par 60 metriem – 60.24, bet trešajā vietā Eļčins Gasanovs ar rezultātu 58.57 metri.

Sieviešu konkurencē startēja 5 dalībnieces, kuru vidū bija arī jauniete Natālija Zeica no Kokneses, kura pirmo reizi sacensībās meta 4kg smago veseri. Debijas reizē Natālijai 5.vieta ar rezultātu 32.49 metri. Sacensībās uzvarēja Kristiāna Poļakova ar 48.16 metriem.

REZULTĀTI

Foto no personīgā arhīva un Guntis Berzinsh photography.

KSC

Leave a Reply