Māra Bružika kausi debijas reizē ceļo uz sešām pilsētām

12.jūlijā Kokneses sporta centra stadionā norisinājās jaunas sacensības – Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā, kur par sacensību balvām un kausiem sacentās pavisam 31 trīssoļlēcējs 10 vecuma grupās. Šoreiz gan divas grupas palika “tukšas”, bet kausi aizceļoja pavisam uz sešām dažādām pilsētām –  divi uz Rīgu, pa vienam uz Tukumu, Iecavu, Livāniem, Alitas pilsētu Lietuvā, bet vēl divi palika tepat Koknesē pie vietējiem sportistiem.

Šī bija pirmā reize, kad tiek organizētas šādas sacensības. Ideja par pašām sacensībām pirms aptuveni pieciem gadiem, radās ilggadējam sporta skolas vieglatlētikas trenerim Igoram Lullem, bet šogad visi apstākļi bija saveidojušies tā, ka mačiem bija visi priekšnoteikumi, lai tie notiktu arī dzīvē. Tika uzrunāts visu laiku slavenākais Latvijas trīssoļlēcējs, Latvijas rekordists, Pasaules un Eiropas čempions trīssoļlēkšanā telpās, Eiropas vicečempions un Pasaules čempionāta trešās vietas ieguvējs, koknesietis Māris Bružiks, kurš nekavējoties piekrita šai idejai un arī deva izpalīdzīgu roku sacensibu norisē. Kokneses sporta centra darba grupa veica sagatvošanas darbus, lai 12.jūlija pēcpusdienā Koknesē būtu pilnvērtīgi trīssoļlēkšanas svētki, kuri kļūtu par ikgadēju tradīciju Latvijas vieglatlētikas sacensību kalendārā.

Sacensības pavisam notika 10 vecuma grupās – U16, U18, U20, piaugušo un senirou grupās vīriešiem un sievietēm. Debija reizē sacensībās piedalījās 31 sportists – 13 dalībnieces U16 grupā meitenēm, 3 dalībnieces U18 grupā meitenēm, viena dalībniece pieaugušo grupā, bet U20 un senioru grupā šoreiz dalībnieču nebija. Vīriem tika aizpildītas visas grupas – trīs dalībnieki U16 vecumā, četri U18 vecumā, viens U20 grupā, trīs pieaugušo grupā un trīs senioru grupā.

Pirms sacensībām notika atklāšanas uzrunas, kur sacensību patrons Māris Bružiks izteica ļoti aizkustinošus vārdus visiem sabraukušajiem dalībniekiem un treneriem, kā arī savam pirmajam trenerim Igoram Lullem.

Sacensības iesākās ar U16 grupu meitenēm, kur galvenās favorītes bija Latvijas čempionāta 3. un 4.vietas ieguvējas Emīlija Tralmaka no Rīgas (IK Auseklis) un Evelīna Vitenberga no Kokneses. Abas sportistes arī lēca ievērojami tālāk par citām sāncensēm, bet šoreiz labāka ar 10.92 metriem bija Emīlija. Evelīna ierindojās otrajā vietā ar 10.57 metriem. Evelīnai šajā dienā problēmas radīja atspēriena vietas atrašana, kā rezultātā sportiste bieži atspērās pat vairāk nekā pusotru metru pirms mērīšanas vietas. Trešajā vietā ierindojās tikai 12 gadus vecā Līva Latve no Tukuma, kas labākajā mēģinājumā aizleca 10.09 metrus tālu (PB).

Arī U18 grupā uzvaru izcīnīja IK Auseklis sportistes no Rīgas – Elizabete Anna Ozola, kura uzrādīja rezultātu 11.26 metri (PB). Otrajā vietā madoniete Ērika Līva Rivseniece ar 11.12 metriem (PB), bet trešajā vietā mājniece Una Gadzāne ar 9.40 metriem.

Pieaugušo grupā dienas labāko rezultātu dāmām sasniedza lietuviete Dominyka Leskauskaite, kas aizlēca 11.50 metrus tālu un uzvarētāju kausu aizveda uz Alitas pilsētu Lietuvā.

Zēniem U16 grupā ar ļoti veiksmīgu pēdējo lēcienu uzvaru ieguva Rihards Pūķis no Iecavas (11.74 metri, PB), aiz sevis atstājot Artjomu Kisļakovu no Rīgas (SS Arkādija, 11.45m) un Rihardu Berkoldu no Gulbenes (11.39m).

U18 grupā pirmo kausu mājniekiem nodrošināja Otto Gustavs Bērzkalns, kurš pārsteidza visus ar jaunu personīgo rekordu (12.21m) pēdējā lēcienā, kas deva uzvaru. Sīvā cīņā otrais palika Lietuvas pārstāvis no Alītas Dominykas Ražinskas ar 12.17 metriem, bet trešais, par centimetru apsteidzot mājnieku Evaru Geršebeku, ierindojās Ralfs Džonsons no Tukuma (11.99m). U20 grupā kā vienīgais startēja Artūrs Šuspāns no Tukuma un uzrādīja rezultātu 12.92 metri.

Pieaugušo grupā trīs dalībnieku konkurencē labākais bija koknesietis Dāvis Kalniņš, kurš parādīja labu stabilitāti lēcienos un pēdējā lēcienā, pateicoties skatītāju atbalstam, aizlēca 14.46 metru tālumā, uzrādot šobrīd ceturto labāko rezultātu Latvijā. Dāvis tik tālu nebija lēcis kopš 2011.gada, kad 14.56 uzrādīja Prezidenta balvas izcīņā. Otrajā vietā (13.91m) ierindojās mūžam jaunais un šī bŗīža piektā labākā rezultāta Latvijā īpašnieks Māris Grēniņš no Rīgas, bet trešais ar 13.31 metru bija Sergejs Soklakovs, arī no Rīgas.

Visbeidzot senioru grupā, kur reālais rezultāts tiek apstrādāts ar koeficientu, labākais bija Juris Lebedoks no Līvāniem, otrajā vietā ierindojās koknesietis Māris Eglītis (reālais rezultāts 11.95 metri 52 gadu vecumā), bet trešais ar 11.54 metriem Žydrunas Leskauskas no Alītas.

Rezultāti

Kokneses sporta centrs cer, ka dalībniekiem, treneriem un skatītājiem sacensības patika un nākamajos gados dalībnieku skaits tajās turpinās augt. Loti apmierināti ar sacensību norisi bija arī organizatori no Kokneses sporta centra un arī Māris Bružiks, kurš solīja, ka apmeklēs sacensības arī nākamgad.

KSC

 

Leave a Reply