Jānis Višķers uzvar “tet” Rīgas pusmaratonā, jaunajiem sportistiem medaļas Ogrē

Šajā nedēļas nogalē norisinājās vairākas vieglatlētikas sacensības, kurās startēja arī Kokneses vieglatlēti. Bijušais koknesietis Jānis Višķers izcīnīja uzvaru “tet” Rīgas maratona pusmaratona distancē, bet jaunie trīssoļlēcēji startēja Rīgas čempionātā, izcīnot medaļas.

“tet” Rīgas maratonam šogad tika piešķirts prestižais Zelta statuss, kas maratonu ierindo ļoti īpašā statusā. Piemēram, pirmie 5 finišētāji maratona distancē automātiski ieguva vietu dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020.gadā. Svētdien Jānis Višķers bija galvenais favorīts pusmaratona distancē un savu statusu apliecināja arī trasē. Jānim pārliecinoša uzvara ar jaunu personīgo rekordu – 1:05.59. Tuvākais sekotājs tika apsteigts par vairāk nekā 4 minūtēm. Atgādināsim, ka Jānis ir arī pašreizējais Latvijas čempions pusmaratonā, bet Latvijas rekords ir 1:04.43 un pieder Valērijam Žolnerovičam.

Sestdien Ogrē norisinājās Rīgas čempionāts jauniešiem un jaunietēm jeb U18 vecuma grupai. Trīssoļlēkšanas sacensībās uz starta izgāja  divi kokneses jaunie sportisti. Otto Gustavs Bērzkalns atpalika 8cm no sava perosnīgā rekorda, uzrādīja 11.93 metrus, kas bija pietiekami, lai iegūtu 2.vietu sacensībās. 3.vietā, izcīnot bronzas medaļu, ierindojās Gustavs Alfrēds Ozoliņš, kurš uzstādīja jaunu personīgo rekordu – 11.57 metri. Šis rezultāts ļāva Gustavam izpildīt Latvijas jaunatnes olimpiādes normatīvu – 11.50 metri. Latvijas jaunatnes Olimpiāde notiks no 5. – 7.jūlijam Jelgavā.

“tet” maratona rezultāti

Rīgas jaunatnes čempionāta rezultāti

Foto no facebook.com

Foto: Natālija Zeica

KSC

 

Leave a Reply