Vieglatlēti āra sezonu atklāj ar mešanas disciplīnām

18. un 25.aprīlī Aizkrauklē risinājās tradicionālās sezonas atklāšanas sacensības vieglatlētikas mešanu disciplīnās, kur piedalījās arī vairāki Kokneses jaunie vieglatlēti. Spēcīgā konkurencē izdevās iekļūt arī godalgoto sportistu vidū.

U12 vecuma grupā uz starta izgāja 3 koknesieši. Elizabete Kalniņa uzrādīja teicamu personīgo rekordu šķēpa mešanā – 22.90 metri, ar ko tika iegūta 3.vieta! Elizabete ir joprojām vien 9 gadus veca un sacentās kopā ar 10 un 11 gadus vecām sportistēm. Lodes grūšanā Elizabetei 4.vieta. Vinas vienaudze Kadrija Birkāne šoreiz atzīmējās ar 8.vietu šķēpa mešanā un 6.vietu lodes grūšanā, arī abās disciplīnās uzrādot personīgos rekordus. Visbeidzot Valters Nikolajevs šajā vecuma grupā uzrādīja 9.labāko rezultātu šķēpa mešanā – 17.35 metri.

U14 vecuma grupā šķēpmešanā 3.vietu no 30 dalībniecēm ieguva Elza Lazdiņa, kas veica pārliecinošu metienu sēriju ( 4 metieni tālāki par 27 metriem) un ar jaunu personīgo rekordu 29.27 metri bija otrā labākā no Latvijas sportistēm. Visticamāk, ka ar šo rezultātu būs pietiekami, lai kvalificētos Latvijas čempionātam vasarā. Vēl šajā disciplīnā 15.vieta Aigais Kondrātei, 21.vieta Keirai Ozoliņai, 22.vieta Signei Dzērvei, 28.vieta Esterei Zavelei. Visas sportistes uzrādīja personīgos rekordus. Meitenes startēja arī lodes grūšanā un diska mešanā. Diska mešanā labāko astoņu meiteņu vidū divas mūsējās – 7.vieta Elzai, 8.vieta Signei, bet lodes grūšanā, kur startēja 34 sportistes, Latvijas čempioni Kseniju Riekstiņu ieskaitot, vislabāk veicās Elzai – 21.vieta ar 7.95 metriem. Puišiem lodes grūšanā ar jaunu personīgo rekordu atzīmējās Henrijs Kalniņš, kurš lodi gŗūda 8.84 metru tālumā un ieguva 5.vietu.

U16 vecuma grupā mums šoreiz tikai 1 dalībnieks – Ričards Lācītis. Diemžēl pirms sacensībām izslimotais vēdera vīruss un ārzemju ekskursija bija laupījusi Ričardam daudz spēka un šoreiz pieticigāki rezultāti nekā ierasts – 9.vietas gan diska mešanā gan šķēpa mešanā. Visus iepriekš minētos sportistus sacensībām gatavoja treneris Dāvis Kalniņš.

U18 vecuma grupā ārpus kārtas startēja Natālija Zeica, kas vesera mešanā uzrādīja rezultātu 23.86 metri. Viņas treneris – Viktors Ņuhtiļins.

Foto no staburags.lv, autore Ginta Grinceviča.

KSC

Leave a Reply