Koknesē lieliskā gaisotnē aizvadīta sniega diena

Aizvadītajā svētdienā Pasaules sniega dienas ietvaros arī Koknesē lieliskos laika apstākļos norisinājās jau ceturtā sniega diena, kurā dalībniekiem bija iespēja piedalīties stafešu skrējienos, distanču slēpošanā, biatlonā un citās aktivitātēs. Lai gan šogad šo pasākumu vairs neatbalsta Latvijas Slēpošanas Federācija, koknesiešu atsaucības dēļ 2015. gadā aizsāktā trādīcija tika turpināta. Atšķirībā no pagājušā gada, kad laika apstākļu dēļ sniega dienu Koknesē noorganizēt nebija iespējams, šogad sanākušos sportotgribētājus un aktīvos atpūtniekus lutināja lieliski laika apstākļi – nelieli mīnusi, daudz sniega un saulains laiks.

Pasākumu ievadīja aktīva iesildīšanās ilggadējās Kokneses sporta skolotājas Broņislavas Kalniņas vadībā, kam sekoja azartiskas stafetes, kurās galvenais tiesnesis Dāvis Kalniņš acīm neredzamā hronometrā un protokolā visām četrām komandām fiksēja pilnīgi vienādu iegūto punktu summu. Kamēr jaunākie pasākuma viesi turpināja dažādas izklaides, starp kurām populārākā bija šļūkšana no tribīņu uzkalniņa, visiem interesentiem pēc iesildīšanās daļas bija iespēja izmēģināt savus spēkus slēpošanā un biatlonā. Jāuzsver, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šogad pasākumā piedalījās daudz dalībnieku, kas šādas aktivitātes izmēģināja pirmoreiz un laba laika pavadīšana noteikti bija nozīmīgāka par augstvērtīgiem sportiskajiem rezultātiem.

Slēpošanā uz starta stājās 13 dalībnieki. Vīriem bija jāveic 2 apļi jeb 800 metru distance, bet dāmām, jauniešiem un senioriem 1 aplis jeb 400 metri. Labākos rezultātus vīru konkurencē sasniedza Dāvis Kalniņš (2:46), Kalvis Vaivads (3:29), Juris Vēmanis (3:41), Normunds Romanovskis (4:06), Krišjānis Dadzītis (4:45) un Dmitrijs Krupenkins (5:29). Jauniešu konkurencē ātrākie bija Edgars Butāns (2:09), Kristers Bite (2:59) un Kristers Gražulis (3:26). Dāmām augstvērtīgākos rezultātus sasniedza Elīna Māliņa (2:17), Alla Svečikova (2:22) un Ieva Minde (4:07), savukārt senioru ieskaitē dominēja Broņislava Kalniņa (3:21).

Pēc nelielas atpūtas, siltas tējas un našķu baudīšanas sniega diena turpinājās ar biatlona sacensībām. Dalībniekiem bija jāveic divi 400 metru gari apļi, pēc katra no tiem iegriežoties šautuvē, kur ar 8 patronām vajadzēja aizvērt pēc iespējas vairāk no pieciem mērķiem. Katrs neaizvērtais mērķis bija viena aptuveni 40 metru gara soda apļa vērtē. Uzreiz jānorāda, ka ar šaušanu šoreiz klājās diezgan grūti un 4,5 cm diametra mērķi, kas bija izvietoti apmēram 8 metru attālumā no šaušanas vietas, ciet vērās negribīgi. Rezultātā vairāki biatloniski pēc šaušanas skaļi atvainojās Andrejam Rastorgujevam par iepriekš izteikto nesaudzīgo kritiku pie televizora ekrāniem. Galu galā tikai diviem sportistiem (Kristeram Gražulim un Sigitai) kādā no šaušanām ar astoņām patronām izdevās aizvērt visus piecus mērķus.

Apkopojot rezultātus, vīru konkurencē labākos laikus uzrādīja Dāvis Kalniņš (8:38; 1+5 soda apļi), Dmitrijs Krupenkins (10:37; 2+3), Normunds Romanovskis (11:15; 5+4), Krišjānis Dadzītis (11:18; 4+4), Juris Vēmanis (11:27; 5+4) un Kalvis Vaivads (12:23; 4+5). Dāmu konkurencē labākās bija Alla Svečikova (14:34; 4+3), Elīna Māliņa (14:43; 4+4), Sigita (17:03; 5+0) un Ilze Vaivare (19:25; 5+4). Savukārt jauniešiem uzvarēja Kristers Gražulis (13:50; 2+0), Edgars Butāns 17:04; 4+5) un Kristers Bite (19:30; 5+5).

Pateicamies visiem sportotgribētājiem par aktīvu līdzdalību un labu atmosfēru. Paldies arī brīvprātīgajiem palīgiem, kas piedalījās trases gatavošanā un pasākuma nodrošināšanā un atgādinām, ka šobrīd Kokneses stadionā ir sagatavota slēpošanas trase, bet Kokneses sporta centrā iespējams iznomāt inventāru. Gintas Grincevičas sagatavoto fotoreportāžu par 2019. gada sniega dienu Koknesē iespējams apskatīt šeit: Foto apskats

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply